KW - pytanie do Klubu.

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

KW - pytanie do Klubu.

Post autor: ogończyk »

Witam. Słyszałem, że ma zostać zamknięta KW. Przynajmniej dla Ogarów. Poniekąd słusznie. "Jestem za a nawet przeciw" że zacytuję Klasyka. Ale to temat na inną dyskusję. Mam jednak w związku z tym pytanie do władz Klubu.
Czy Klub może uzyskać i upowszechnić informację o tym ile psów w ciągu ostatnich np 5 lat uzyskało wpis do KW Ogara ?
Myślę, że nie tylko mi taka konkretna informacja pomogłaby wyrobić sobie zdecydowany pogląd na sprawę. Pzdr
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: KW - pytanie do Klubu.

Post autor: weszynoska »

Z nieoficjalnych kilku źródeł ( czyli tzw. przecieków) dowiedziałam się dzisiaj, że GKH zamknęła KW dla Ogarów polskich...

uchwaliła też tzw. plan hodowlany dotyczący coongarów ...oczywiście do najbardziej zainteresowanych żadna oficjalna wiadomość nie dotarła

Na stronie Klubu Ogara i Gończego polskiego niusem są zdjęcia...

a na stronie Związku Kynologicznego ostatnie info to zlot przewodniczących oddziałów ( juz się odbył)


:niewka:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Danusia
Posty: 590
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 16:06
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: KW - pytanie do Klubu.

Post autor: Danusia »

weszynoska pisze:Z nieoficjalnych kilku źródeł ( czyli tzw. przecieków) dowiedziałam się dzisiaj, że GKH zamknęła KW dla Ogarów polskich...

uchwaliła też tzw. plan hodowlany dotyczący coongarów ...oczywiście do najbardziej zainteresowanych żadna oficjalna wiadomość nie dotarła

Na stronie Klubu Ogara i Gończego polskiego niusem są zdjęcia...

a na stronie Związku Kynologicznego ostatnie info to zlot przewodniczących oddziałów ( juz się odbył)


:niewka:
Dobrze, ze jeszcze nieoficjalnie, ale już zaczyna się coś dziać.......czekamy na oficjalne wieści :mysl_1:
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: KW - pytanie do Klubu.

Post autor: Leszek »

ogończyk pisze:Witam. Słyszałem, że ma zostać zamknięta KW. Przynajmniej dla Ogarów.
Ale chyba tylko dla NN. :mysl_1:
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: KW - pytanie do Klubu.

Post autor: weszynoska »

Leszek pisze:
ogończyk pisze:Witam. Słyszałem, że ma zostać zamknięta KW. Przynajmniej dla Ogarów.
Ale chyba tylko dla NN. :mysl_1:
zamknąć KW znaczy zamknąć możliwość wpisu do Księgi Wstępnej wszystkich Ogarów spoza opieki związkowej - te co wpis już mają są bezpieczne

znaczy to, że nie będzie można sobie kupić Ogara na allegro i po roku wpisać go do Księgi Wstępnej jako NN.

Prawdopodobnie możliwość wpisu zostanie zachowana w szczególnych przypadkach i objęta kontrolą genetyczną
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: KW - pytanie do Klubu.

Post autor: hucuł »

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dla związku zdecydowana wększość hodowców, którzy nie są krewnymi lub znajomymi królika, to zło konieczne, któtre przynajmniej tymczasem należy tolerować, ale z tendencją do eksterminacji. To samo dotyczy kłopotliwych ras. Z mojego punktu widzenia taki dziwaczny ciąg zdarzeń, jak zniesienie testów psychicznych i przeglądu hodowlańego, zamknięcie /ale niezamknięcie/ KW akurat dla ogara świadczy niestety o tym, że organizacja wymaga przewietrzenia, lub alternartwy. Moim zdaniem psy z Allegro wpisane na KW są w sumie niewielkim zagrożeniem dla chcącego... Nie każdemu się chce dojść prawdy, paru ospbom pasuje ją nawet ukrywać oszukując bliźniego swego ale tej jakościowo istotnej większości jednak się chce. Wylanie dziecka z kąpielą może polegać na odebraniu wymienionej grupie możliwości skutecznego działania na jednej z dróg do postępu. A plan hodowlany nabierze sensu, jeśli pójkdą za nim pieniądze pokrywające choćby koszty pracy kilku osób, które zechcą w nim uczestniczyć. TAKI ŻART.
Mimo, że temat nie dotyczy bezpośrednio moich psów - czuję się oszukiwany przez domniemanego partnera i sojusznika - ZKWP. Odrzucając niemoralne propozycje /z punktu widzenia organizacji/ powoływałem się i na rozum i na lojalność wobec poważnego partnera. A rozum coraz bardziej podpowiada, że jedna strona jest nierozumna, a druga nielojalna. Rączki opadają. Do rewolucji nie nawołuję. Ale pytanie mam. Czy ktoś oblatany w Europie, czy Świecie wie, czy mamy prawo zarejestrować psy, hodowlę w normalnym z kynologicznego punktu widzenia kraju nie zmieniając miejsca zamieszkania? Albania? Może się zwyczajnie hurtem przeniesiemy i nie będziemy zawracać głowy GKH ? Pewnie nawet nie zauważą i pozostaną w dobrym nastroju.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: KW - pytanie do Klubu.

Post autor: weszynoska »

hucuł

Oczywiście "psy z allegro" to był tylko przykład, w sumie dla niezorientowanych. Żaden szanujący się hodowca nie zrobi takiego szwindla, a Ci nie szanujący się po prostu po jednym miocie zwiną interes..

Hodowla psów to pasja a nie byznes 8-)

Dalej czekamy na jakąkolwiek oficjalną informację ( wszystko jedno której "góry" )


Planując rozmnażanie mojej Zadry liczyłam się z wszelkimi kosztami, oczywiście nie ma o czym mówić, żeby ktoś miał mi finansować cokolwiek :D , ale dobrze by było, żeby chociaż nie utrudniać :mysl_1:

Bardzo tęskni mi się za dobrą, łatwą w zrozumieniu, jawną informacją na ww. temat
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: KW - pytanie do Klubu.

Post autor: ogończyk »

Drogi Hucule. Stąd moje pytanie o liczbę Ogarów wpisanych do KW. Jak zaglądam od czasu do czasu na wyniki wystaw to jakoś psów NN za dużo nie widzę. W spisie miotów również.
Bez tej wiedzy można tylko gdybać i bleblać na temat zagrożenia dla Rasy przez psy z "allegro".
Mam wrażenie (podkreślam: WRAŻENIE), że takie zagrożenie jest nieporównanie większe dla gończych.
weszynoska pisze: Prawdopodobnie możliwość wpisu zostanie zachowana w szczególnych przypadkach i objęta kontrolą genetyczną
No, ja qrcze myślę. Całkowite zamknięcie KW dla Ogara, w moim przekonaniu, oznaczałoby wyrok skazujący.
To, kto i na podstawie jakich przesłanek będzie wnioski załatwiał odmownie, lub pozytywnie to zupełnie inna para kaloszy. (Acz istotna dla tych którzy takie wnioski będą chcieli kiedyś przygotować.)
Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: KW - pytanie do Klubu.

Post autor: ania N »

Z tego co wiem KW jest zamknięta. Oficjalne informacje mają się pojawić, kiedy - nie wiem. :niewka: ( Dopiero parę dni minęło od spotkania komisji, więc może poczekajmy. Mam nadzieję że nie długo). Wszelkie NN jeśli będą mogły być wprowadzane to na prawach specjalnych przynajmniej ja tak zrozumiałam - no ale to są wiadomości "pantoflowe" więc trzeba poczekać. :niewka: ;)

Ps. Wojtek nie wyprowadzaj się jeszcze - poczekaj :gleba:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: KW - pytanie do Klubu.

Post autor: weszynoska »

ania N


parę dni temu to był zjazd przewodniczących oddziałów....

a zebranie GKH było sporo wcześniej, bodajże tydzien po naszym zlocie
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ