Plan hodowlany KOiGP dotyczący coongarów

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Plan hodowlany KOiGP dotyczący coongarów

Post autor: kasiawro »

Poniższe posty wydzielone zostały z wątku Zlot ogarów
Paula.

(Ja jeszcze połączyłem je z właściwą dyskusją aby nie prowadzić jej w kilku wątkach) Rafał

Dyskusja o statusie szczeniąt - wnuków ze skojarzenia coonhounda i ogara polskiego. Posty wydzielone stąd (z tematu dot. miotu po Zadrze i Lokisie z Gończaków w hodowli Herbu Węszynos). Paula (31/10/2011)

Dziś pozwolę sobie zabrać głos ja - Tomek (ten człowiek chodzący metr za Zagajem).
Nigdy nie zabierałem głosu na forum, bo ciężko jest wygonić kasięwro od komputera, ale chcę dzisiaj coś napisać od siebie.
W pierwszej kolejności dziękuję za miłą imprezę i Wasze towarzystwo. Warto było przejechać te "kilka" km, żeby się spotkać ze "starymi" i poznać nowych Ogarowiczów.
Teraz chcę przyłączyć się do Waszych podziękowań dla Organizatorek, które poświęciły dużo sił i czasu na podopinanie wszystkiego na ostatni guzik - wyszło super. Myślę, że więcej pisać o tym nie trzeba bo byliście tam w większości i sami to widzieliście a dalsze komplementa mogą poprzewracać dziewczyną w głowach :).
A teraz z trochę innej beczki ...
Niestety nie mogę podziękować przedstawicielom Klubu. Oczekuję wraz z innymi przeszło od roku na decyzję władz w sprawie "coonoogarów" i co??? Podobno była??? Podobno coś postanowiono??? Ja nadal nic nie wiem. Może za wcześnie poszedłem spać i to moja wina, ale do 22 byłem ciałem i duchem z Wami, czekałem aż ktoś, coś powie przy większości zebranych - tych najbardziej zainteresowanych sprawą. Szkoda, że władza na przedstawienie planu hodowlanego wybrała taki sposób: godzina 23 z minutami, 75% nie obecnych, i mało dysponowany mówca. Może dla klubu to mało ważna sprawa: to tylko kilka kundli, ale dla mnie to brak szacunku dla ich właścicieli. Brak odpowiedzi na nasze pisma i forma w jakiej został przedstawiony plan hodowlany sprowokował mnie do napisania Wam tego.
I nie wiem co mam myśleć.......czy mamy do czynienia z poważnymi ludźmi.....?
Przepraszam, ale czułem potrzebę przedstawienia tego co leżało mi na żołądku.
Tomek od Zagaja
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zlot ogarów

Post autor: Aszemi »

(...)

A teraz mniej przyjemnie:
kasiawro pisze:Niestety nie mogę podziękować przedstawicielom Klubu. Oczekuję wraz z innymi przeszło od roku na decyzję władz w sprawie "coonoogarów" i co??? Podobno była??? Podobno coś postanowiono??? Ja nadal nic nie wiem. Może za wcześnie poszedłem spać i to moja wina, ale do 22 byłem ciałem i duchem z Wami, czekałem aż ktoś, coś powie przy większości zebranych - tych najbardziej zainteresowanych sprawą. Szkoda, że władza na przedstawienie planu hodowlanego wybrała taki sposób: godzina 23 z minutami, 75% nie obecnych, i mało dysponowany mówca. Może dla klubu to mało ważna sprawa: to tylko kilka kundli, ale dla mnie to brak szacunku dla ich właścicieli. Brak odpowiedzi na nasze pisma i forma w jakiej został przedstawiony plan hodowlany sprowokował mnie do napisania Wam tego.
Ja się teraz narażę ale z góry dodam że to nie miejsce na ten temat i proszę o przeniesienie do nowego wątku Coongarowego żeby nie zaśmiecać miłego wątku ze Zlotu- zresztą nie każdy może chcieć czytać o coongarach.
A teraz do rzeczy, ja osobiście obstawałam za conngarami i Kasiwro oraz Węszynoska mogą to potwierdzić, bo uważałam że to pomimo dużego odbiegania od wzorca, jest świetną dolewka, gdyż przynajmniej wiemy, znając psa, czego możemy spodziewać się po szczeniakach a nie jak w przypadku NN możemy tylko obserwować co wyszło.
Dolewki są po to aby wzbogacić pulę genetyczną i poprawić zdrowotność więc w przypadku dolewki zaplanowanej coonhoundem pies powinien być zdrowotnie idealny nie tylko sam ale też jego przodki a jak się okazuje podobno ma przodo-zgryz. Jak to usłyszałam to tak jak ktoś by wylał na mnie wiadro zimnej wody, argumenty sie skończyły i myślę że ta sprawa powinna zostać wyjaśniona dokładnie.
Przepraszam że być może wtrącam się w nie do końca swoje sprawy ale zależy mi na dobru tej rasy.
I jeszcze raz powtórzę swoją prośbę zanim rozpęta się dyskusja aby wątek trafił na odpowiednie miejsce.

Tomku dzięki za możliwość wejścia do zagrody pod przywództwem Zagaja ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 paź 2010, 19:27 przez Aszemi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Danusia
Posty: 590
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 16:06
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zlot ogarów

Post autor: Danusia »

:mysl_1:
Ostatnio zmieniony piątek 24 lut 2012, 22:13 przez Danusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zlot ogarów

Post autor: Aszemi »

Danusiu utytułowanie nie ma nic do rzeczy bo pies może być piękny i zdrowy ale jeśli w korzeniach płyną mu rożne niespodzianki to i je przeniesie- chociaż to nadal nie takie proste.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Danusia
Posty: 590
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 16:06
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zlot ogarów

Post autor: Danusia »

:mysl_1:
Ostatnio zmieniony piątek 24 lut 2012, 22:13 przez Danusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 940
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:54
Gadu-Gadu: 2833926
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Re: Zlot ogarów

Post autor: Paulina »

kasiawro pisze:Kochani było bardzo fajnie i właśnie dzięki nam wszystkim coś takiego się udało i aby zawsze wypalało tak jak teraz. Nie spodziewałam się że nas będzie aż tyle :happy3: to miłe i budujące!!! Państwo od Andrusa z okolic Wrocławia przyjechali na 2-3 godzinki aby nas wszystkich zobaczyć (wymiękam :szacun_1: ).
Dzięki Wielkie !!!
Nie chcę drążyć tematu jaki zaczął Tomek (ogólnie niesamowicie spokojny człowiek, ale wszystko ma swoje granice ;) )powiedział to co należało głośno i wyraźnie powiedzieć...może za ostro, może za łagodnie nie wiem, nie potrafię ocenić bo za bliski mi człowiek, ale czuję dokładnie to samo.....

Haniu fotki piękne, czekam na jeszcze i mam tak jak Ty - wolę długim obiektywem focić ;)
Nie zamierzam dyskutować o zasadności użycia w hodowli "coongarów". Wydaje mi się, że Tomkowi i Kasi chodziło o formę w jakiej został przedstawiony plan hodowlany klubu.
I jak najbardziej moim zdaniem mieści się to w wątku o zlocie ogarów. Ja byłam oburzona, a może raczej zniesmaczona formą.
Co innego luźna dyskusja przy ognisku, a co innego komunikat w imieniu klubu. Nie tak to powinno wygladać...
A towarzystwo psie i ludzkie bardzo sympatyczne, wykłady świetne. Mam nadzieję, że się jeszcze nie raz spotkamy w takim gronie. I więcej fotek pls.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Zlot ogarów

Post autor: weszynoska »

Paulina pisze:
Nie zamierzam dyskutować o zasadności użycia w hodowli "coongarów".

dlaczego :mysl_1:

zdecydowałam się w zeszłym roku wziąść od Kuby szczeniaka, nie dla tego , żeby mieć następne zwierzątko do utrzymania, tylko do jakiejś konkretnej pracy hodowlanej....w sumie też nie dla siebie...tylko dla przyszłych właścicieli, hodowców itp...

podejrzewam, że bez pomocy i chęci z Waszej strony ( waszej czyli właścicieli ogarów-hodowców, przyszłych hodowców itp) nic z tego nie będzie :niewka:

nie jestem w stanie odchować, jednego, dwóch czy trzech miotów...kryjąc np. 3 różnymi PKRami, odchować do roku, zrobić selekcję na najlepsze egzemplarze, przedstawić komisji do przeglądu, znów pokryć PKRem...i znów zostawić...

myślę, że nikt nie jest w stanie tego pociągnąć w samotności bo w sumie dla kogo ja te szczenięta odchowam????

jeżeli nie będzie zainteresowania wśród innych hodowców w kierunku wprowadzenia efektów mojej pracy do dalszej hodowli ogara to moje wysiłki idą w gwizdek....
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Plan hodowlany KOiGP dotyczący coongarów

Post autor: miszakai »

No to może tu oficjalnie ktoś napisze jakie jest stanowisko Klubu co do ślicznych długouchych :marzyc: Ze względu na Iwka chyba nie doczekałam, nie dosłyszałam podczas zlotu co i jak; o co chodzi z przodozgryzem?...
Jaki jest plan kojarzenia coongarów z ogarami i jak to się ma do planów zamknięcia Księgi Wstepnej? I prośba o oddzielenie prywatnego zdania od stanowiska Klubu jeśli takie było już ostatecznie sformułowane, bo dużo osób błądzi w temacie...
Obrazek
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Zlot ogarów

Post autor: nulka »

Jestem świeża w te klocki ,ale:


Dziwię się dlaczego takie jest podejście klubu ,w zasadzie zawsze bedzie to ryzyko hodowcy jeżeli z miotem będzie coś nie tak ,zawsze jest przecież przegląd hodowlany i psa się dyskwalifikuje bądź dostaje dobra ocenę ,sami widzieliście psy ,to co się proponuje ,nie wiem czy będzie realne -tak jak pisze węszynoska -a przecież z tego co po kątach się rozmawia ,to szkoda takiej szansy :mysl_1:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Zlot ogarów

Post autor: hania »

Paulina pisze:Nie zamierzam dyskutować o zasadności użycia w hodowli "coongarów". Wydaje mi się, że Tomkowi i Kasi chodziło o formę w jakiej został przedstawiony plan hodowlany klubu.
I jak najbardziej moim zdaniem mieści się to w wątku o zlocie ogarów. Ja byłam oburzona, a może raczej zniesmaczona formą.
Co innego luźna dyskusja przy ognisku, a co innego komunikat w imieniu klubu. Nie tak to powinno wygladać...
Ja niestety nie dotrwałam - czy w związku z tym ktoś mógłby mi udzielić informacji (może być na PW) jak ten komunikat wyglądał?
ODPOWIEDZ