Plan hodowlany KOiGP dotyczący coongarów

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: agag »

Też chciałabym się dowiedzieć co było w przypadku mojego miotu samowolka, skoro rodzice mieli uprawnienia hodowlane, dostałam kartę krycia, miotu a szczenięta metryki?
Awatar użytkownika
KasiaR
Posty: 355
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 21:23

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: KasiaR »

do agag
A co tej kobiecie tj. Weszynosce w tym temacie na jej blogu do tego :tia: , albo potencjalnym nabywcom interesującym się tym miotem, czytającym ten blog :twisted:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: hania »

A to chyba pytanie do Aszemi która taki zarzut umieściła na tym blogu.
Ostatnio zmieniony czwartek 20 paź 2011, 12:41 przez hania, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: Iza i Sławek »

Dziewczyny, jeszcze jeden wpis u Węszynoski i szczeniakami poszczuję :evil: !!!
Szczeniorki podziwiać !!!
S.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: hania »

Mam nadzieję, że pojawi się mod i przeniesie dyskusję gdzie indziej.
Awatar użytkownika
KasiaR
Posty: 355
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 21:23

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: KasiaR »

Baaardzo się cięszę, moze kiedyś ich spotkam :marzyc:
Napiszę tylko jeszcze, że tak szczerze to ja myślałam, że to hodowcy będą tu głównie wybierać maluchy aby pociagnąć ten wspólny szczytny cel, ale chyba wyidealizowałam Was tu bardzo sobie i to nie tylko w tym temacie.....ostatnio robi sie gorąco przy "kontrowersyjnych" miotach i bynajmniej nie pomocowo, a szkoda.....
Nie znam Was tu osobiście, poza beą od której mam Ułana, znam Was tylko z imienia albo ników, mam więc w stosunku do Was obiektywne podejście, umiecie tylko ładnie pisać o szczytnych celach dla rasy a całe bagno co w każdym jednak cichcem siedzi wychodzi żeby tylko móc dowalić jak jest podtknięcie
chyba za dużo tu siedze i czytam, muszę wyluzować, dłuuuuugo już się nie odezwę
sorki za ofa
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: weszynoska »

KasiaR


To nie takie proste...zdecydowac się na szczenię, z konkretnym celem hodowlanym. A co jesli wyjdzie w tym miocie choćby entropia...po kilku miesiącach i okaże się, że jednak dolew krwi był nietrafiony. Psiaka się ma a cele odpłynęły.....

Nie każdy może sobie tak pozwolić, a tez i nie każdy chce podejmować takie ryzyko. Dla hodowców następny pies w stadzie to obciążenie....bo może się okazać,., że nie wszystko jest różowe i co wtedy...oddać hodowcy?? :jezyk_3: szukać dobrego domu?? Wziąść następnego z innej hodowli?? Zatłoczyć sobie dom niehodowlanymi Ogarami jest łatwo..ale co potem :mysl_1: Podejrzewam, że nie każdy tak chce. Większość posiadaczy Ogarów po prostu ma psa do towarzystwa, hodowcy to amatorzy i nie każdy poświęca cały swój czas na zwierzęta. W większośći praca praca..a pies tylko popołudniami. Ja mam w tej chwili...ech nie powiem ile :mrgreen: ale mój dzień jest w całości oddany zwierzętom, nie pracuję poza domem, mam czas ( matko co ja piszę :D ) na doglądanie większej ilości. Mam też warunki ku temu. Optymistyczne jest to, że z przedstawionych do przeglądu 12 coogarków ( Zadra i inne) wszystkie miały zdrowe oczy, mam nadzieję, że te maluchy tez takie będą...i że zostawiając sobie dziewczynkę robię krok do przodu. Czy inni hodowcy podejmą ryzyko...nie mam pojęcia, w innej hodowli jest Czajka...też pewnie będzie mieć kiedyś szczeniaczki, jestem ogromnie ciekawa jak będą wyglądać i co z nimi...nic nie wiemy o hodowli Stadnina Cisowiec..tam też są suczki dopuszczone do rozrodu..tyle, że właściciel się nigdzie nie udziela i trudno stamtąd mieć jakieś wieści o PKRach a co dopiero o coogarkach. Tak, że to wielopoziomowy temat..i trudno się dziwic że dyskusje powstają. To, że hodowcy wymieniają sobie grzeczności :jezyk_3: to też nic dziwnego. W dyskusji pisanej zawsze można coś niedopisać i problem wyłazi....

Ja jestem wariat...wzięłam Zadrusię jak tylko zobaczyłam jej słodka minke u Kuby i wsiąkłam..ale wcale źle nie oceniam innych bardziej rozsądnych i praktycznych...

Jesli Ania przeniesie temat do innego wątku to bardzo chętnie będę śledzić i rozmawiać...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: miszakai »

weszynoska pisze:Wracając do tematu wygląda na to, że piesek i suczka pojadą do Bydgoszczy.....do różnych domów, tak się tylko złozyło że dziś dzwoni ten kierunek
:happy3: Fajnie...
Złożyłam papiery do założenia hodowli i planuję jeszcze jedną sukę kiedyś ale to dalekie plany. Ewentualny miot Cygi też dopiero w Osadzie a to wszystko kwestia jeszcze ok. 2 lat :roll: Gdybym była już na tym przyszłym etapie to kto wie?...Śliczne są, choć po Cyguszonie - typ sportowy (a na pewno z charakteru i temperamentu) obiecałam sobie, że druga będzie typu klasycznego - urodziwa i stateczna :). Miot Z raczej charakterny jest,co? Jak Beato oceniasz temperament szczeniąt Zadry w porównaniu np. z maluchami Diuny?
Ostatnio zmieniony czwartek 20 paź 2011, 14:53 przez miszakai, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: weszynoska »

miszakai
dlaczego sądzisz, że są charakterne???

Lokis jest statecznym gościem a Zadra siłą grzeczności i posłuszeństwa. Żadne z nich nie wykazuje jakiejś nadmiernej energii typu gończego...
maluchy są grubaski i mają energię taką jak większość szczeniąt, nie ma histerycznych wyjców czy jakiś chodzących po sufitach gonczych.

To, że mają dziadka coona nie znaczy , że przejawiają jaką niespożytą pasję czy żywotność. To normalne Ogarki...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: miszakai »

Mialam na myśli miot Z - po tacie coonhoundzie...Ano właśnie zapytałam jak je postrzegasz, bo chyba i Zagaj i Zojka mają duży instynkt i są z tych temperamentniejszych?...Masz mioty ogarze i gończe i teraz coongarkowe i jestem ciekawa obserwacji Twoich...Plasują się na równi z Diunkowymi?
Obrazek
ODPOWIEDZ