Plan hodowlany KOiGP dotyczący coongarów

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: hania »

Wydaje mi się, że trzebaby wydzielić osobny wątek, bo znowu sie robi OF w temacie miotów.

Do tego wydaje mi się, że przepychanki odnośnie tego kto ma lepiej a kto gorzej są bez sensu w momencie kiedy porównuje się to co było z tym co jest. KW zostało zamkniete więc ma gorzej, bo przestało istnieć ;) . A tak na serio - dowiadywałam się jakie byłyby teraz możliwości wpisania do KW kolejnego psa (bo mimo, że KW jest zamknięta to można poprosić GKH o wyjątki) i te psy wcale nie miałyby łatwiej niż coogary.
A to z czym na pewno właściciele coogarów maja łatwiej to ich odbiór społeczny.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: weszynoska »


Wydaje mi się, że trzebaby wydzielić osobny wątek, bo znowu sie robi OF w temacie miotów.
może tu.... :mysl_1:

viewtopic.php?f=10&t=1087" onclick="window.open(this.href);return false;

jak na razie pusto ;)

PS. Dzięki za zabieranie głosu
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: Aszemi »

weszynoska pisze: może tu.... :mysl_1:

viewtopic.php?f=10&t=1087

jak na razie pusto ;)

PS. Dzięki za zabieranie głosu
tylko ze ten wątek jest zablokowany nie wiedzieć czemu :mysl_1:
więc piszę tu:

Co do tego kto ma łatwiej a kto nie (i nie chodzi mi wcale o przepychankę) to z tego co mi się wydaje to liczenie pokoleń jak najbardziej powinno przebiegać:
Zadra-1kw, Zazula-2kw itd ale pamiętając że to jest kw o nazwie coogar a nie kw jakie znamy
i obym się myliła ale mi się jakoś utrwaliło w pamięci że coongary w trzecim pokoleniu po przeglądzie dostana dopiero wpis do KW Ogara Polskiego a nie status PKR.
hania pisze: . A tak na serio - dowiadywałam się jakie byłyby teraz możliwości wpisania do KW kolejnego psa (bo mimo, że KW jest zamknięta to można poprosić GKH o wyjątki) i te psy wcale nie miałyby łatwiej niż coogary.
Nie to że chcę się czepiać ale i co? zabawa sie kończy bo nie mozna robić samowolek na jakie sie ma ochotę?? Trzeba by się posłuchać i używać tylko zatwierdzonych pkr...... i nie mozna by kryć kw psem kw :evil:
Danuta pisze:A jednak odbywa się inaczej. Chociażby to: psy (gończe, ogary) wpisywane do KW mają/miały od razu określoną rasę - tu jakiś twór COOGAR. Mają/miały obowiązek trzech wystaw do hodowlanki – tu przegląd kwalifikacyjny po półtora roku i zakaz występu na wystawach… Psy KW można kryć jak sobie hodowca wymyśli – tu tylko PKR-em zatwierdzonym przez Zarząd Klubu… Czy Aniu naprawdę nie widzisz różnic? :mysl_1:
Danusiu fakt, jest gorzej ciężej ale jeśli znajdą się osoby co to pociągną- nie tylko Węszynoska, to z czasem wyłonią się z tej mieszanki poprawione ogary- poprawione tak jak powinno to wyglądać a nie poprawione w/g jakiegoś widzimisię bo była samowolka.
Zobaczcie przykład Cyrana ale nie tylko Cyrana- bo ileż jest kryć z użyciem psów KW gdzie rodzą sie psy wadliwe i co ktoś daje zakaz krycia powtórnego takim psem??
Właściciel może więcej nim nie kryć ale to jego wola nikt mu nie zabroni!!!
Przykładem jest ostatnia wpadka która dostała pozwolenie a w tym przypadku skoro wiemy ze pies przenosi wady i skoro są to oba psy na kw to ten miot powinien dostać metryki ale z wpisem NIE DO HODOWLI!!!
W przypadku coongarów właśnie tak by to wyglądało i nikt by się nie rozczulał co z tymi psami będzie że lepiej im dać rodowód niż nie dać metryki w ogóle.
Więc cholera nie piszcie że coongarom jest /bedzie łatwiej tylko pomóżcie znaleźć jakieś fajne hodowlane domy żeby coś z tego trudu było!

AniuW przenieś tą całą dyskusję bo to nie miejsce.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: hania »

Aszemi pisze:
hania pisze: . A tak na serio - dowiadywałam się jakie byłyby teraz możliwości wpisania do KW kolejnego psa (bo mimo, że KW jest zamknięta to można poprosić GKH o wyjątki) i te psy wcale nie miałyby łatwiej niż coogary.
Nie to że chcę się czepiać ale i co? zabawa sie kończy bo nie mozna robić samowolek na jakie sie ma ochotę?? Trzeba by się posłuchać i używać tylko zatwierdzonych pkr...... i nie mozna by kryć kw psem kw :evil:
Zabawa? Ja jakoś nigdy hodowli psów nie traktowałam jako zabawy.
Samowolki? Jakoś nie przypominam sobie żadnych samowoloek z użyciem psów KW. Wydaje mi się, że to co jest usankcjonowane samowolką nie jest. A jakoś na razie nie jest zabronione krycie KW x KW. Dotyczyłoby to nowego psa wpisanego do KW. I problemem jak dla mnie nie jest zakaz krycia nim KW, ale to, że hodowcy, którzy by w to weszli suk PKR na razie nie mają, lub mają młode. Jak za parę lat będę miała warunki to może temat powróci.
Zobaczcie przykład Cyrana ale nie tylko Cyrana- bo ileż jest kryć z użyciem psów KW gdzie rodzą sie psy wadliwe i co ktoś daje zakaz krycia powtórnego takim psem??
A jakie jeszcze inne psy KW dały o tyle więcej wad niż psy PKR? Jeżeli byśmy mieli eliminować psy, które dają wady to dlaczego mamy robić róznicę między PKR i KW? Wywalmy wszystko. Tylko ciekawe co nam zostanie...
Przykładem jest ostatnia wpadka która dostała pozwolenie a w tym przypadku skoro wiemy ze pies przenosi wady i skoro są to oba psy na kw to ten miot powinien dostać metryki ale z wpisem NIE DO HODOWLI!!!
Aszemi jesteś pewna, że Twoje suki wad nie przenoszą?
I zupełnie nie rozumiem związku między pozwoleniam a tym, że oba psy sa KW.
A odnośnie wpisów do metryczki - takie wpis może zrobic tylko hodowca.
Więc cholera nie piszcie że coongarom jest /bedzie łatwiej tylko pomóżcie znaleźć jakieś fajne hodowlane domy żeby coś z tego trudu było!
Proponuję, żebys zaczęła od siebie. Którego szczeniaka kupujesz?
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: Aszemi »

hania pisze:Aszemi jesteś pewna, że Twoje suki wad nie przenoszą?
Tego nie jestem pewna ale póki co nie miałam rozszczepów, wadliwych zgryzów, połamanych ogonków więc chyba jest nieźle ;)
hania pisze:A jakoś na razie nie jest zabronione krycie KW x KW.
No jakoś nie ale prośby klubu były aby w ten sposób nie kryć.
hania pisze:Jeżeli byśmy mieli eliminować psy, które dają wady to dlaczego mamy robić róznicę między PKR i KW?
choćby po to że skoro się coś dolewa do rasy to dla jej poprawy a nie dla popsucia więc jeśli cos nie działa tak jak powinno to się to wyrzuca.
hania pisze:Proponuję, żebys zaczęła od siebie. Którego szczeniaka kupujesz?
chciałabym...

Na resztę Ci nie odpiszę bo juz się przekonałam że nie warto dyskutować z osobami które nie przyjmują żadnych argumentów.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: hania »

Aszemi pisze:
hania pisze:A jakoś na razie nie jest zabronione krycie KW x KW.
No jakoś nie ale prośby klubu były aby w ten sposób nie kryć.
Klub wyraża prośby w ten sposób, że maja mała szansę dotrzeć do ogółu hodowców. Poza tym klub nie zagwarantuje mi po pokryciu psem PKR zdrowych i fajnych szczeniąt. Szukam ciągle reproduktora dla Frajdy - i na wysokiej pozycji jest jeden z psów KW. Bo co z tego, że inne mają PKR jeśli są po korekcie powiek, albo nie mają zebów, albo są lękowe, albo miały już kilka miotów?
hania pisze:Jeżeli byśmy mieli eliminować psy, które dają wady to dlaczego mamy robić róznicę między PKR i KW?
choćby po to że skoro się coś dolewa do rasy to dla jej poprawy a nie dla popsucia więc jeśli cos nie działa tak jak powinno to się to wyrzuca.
Ale to dlaczego nie eliminować psów PKR dających wady?
hania pisze:Proponuję, żebys zaczęła od siebie. Którego szczeniaka kupujesz?
chciałabym...
Napisać łatwo...
Na resztę Ci nie odpiszę bo juz się przekonałam że nie warto dyskutować z osobami które nie przyjmują żadnych argumentów.
Pojawiają się konkrety - Aszemi kończy rozmowę. Ja argumenty chętnie przyjmę. Ale argumenty merytoryczne a nie zasadzie "Aszemi pomyślała".

Odnosnie połamanych ogonów porozmawiaj z pania Witkowską - sędziowała na klubówce wiele suk z połamanymi ogonami. I według niej nie jest to wadą - ponieważ wzorzec tego nie określa.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: Aszemi »

hania pisze:Pojawiają się konkrety - Aszemi kończy rozmowę. Ja argumenty chętnie przyjmę. Ale argumenty merytoryczne a nie zasadzie "Aszemi pomyślała".
Bardzo ciekawe moje to "Aszemi pomyślała" a Twoje to niby konkrety??
hania pisze:Odnosnie połamanych ogonów porozmawiaj z pania Witkowską - sędziowała na klubówce wiele suk z połamanymi ogonami. I według niej nie jest to wadą - ponieważ wzorzec tego nie określa.
no widzisz za to wzorzec jasno określa sprawy braków w uzębieniu a jednak potrafią zostać nawet championkami i to z poważnymi brakami -jakim cudem????????

Dla mnie EOT w tym wątku poczekam aż zostanie przeniesiony.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: hania »

Aszemi pisze:
hania pisze:Pojawiają się konkrety - Aszemi kończy rozmowę. Ja argumenty chętnie przyjmę. Ale argumenty merytoryczne a nie zasadzie "Aszemi pomyślała".
Bardzo ciekawe moje to "Aszemi pomyślała" a Twoje to niby konkrety??
Pierwsza napisałaś coś o tym, że nie potrafię przyjmować argumetów. To bardzo o te argumenty poproszę bo jak na razie ich nie widzę.
Na moje pytania nie odpowiadasz - ja na razie nie podaję argumentów tylko oczekuję konkretów od ciebie. Jeżeli uważasz, że psy KW są gorsze i że krycia KW x KW są niewłaściwe, że hodowcy hodujący KW traktują hodowlę jako zabawę, i do tego robia samowolki a miot Cyran x Ostoja powinien mieć wpis "niehodowlany" jeszcze przed urodzeniem - to ja bardzo proszę żebyś to poparła argumentami albo "odszczekała". Oczekuję odpowiedzi chociażby tylko na pytania:

1. Kto z hodowców mających KW trakuje hodowlę jako zabawę (w obraźliwym znaczeniu tego słowa).
2. Kto z hodowców mających KW dopuścił się samowolki ( czyli krył niezgodnie z przepisami ZKwP).
3. Jakie masz podstawy, żeby szczeniaki po Ostoi i Cyranie uznać za niehodowlane w wieku 6 tygodni? I dlaczego akurat te a nie np wszystkie szczeniaki po Cyranie?

Od paru lat prowadzę zeszyt gdzie wpisuję wadliwe szczeniaki o których uda mi się zebrać informacje - rozszczepy, ropowica, wady zgryzu, braki zębowe, entropia. I widzę jaka jest różnica między psami PKR i KW.
no widzisz za to wzorzec jasno określa sprawy braków w uzębieniu a jednak potrafią zostać nawet championkami i to z poważnymi brakami -jakim cudem????????
Potrafią. Ale co to ma wspólnego z tematem?

P/S. Żeby było Ci łatwiej przypomnę w jakich hodowlach były krycia KW x KW -
Ogarusy, Nadbużańskie Granie, z Łopienia, Ziębowe Wzgórze, z Huculskiej Łąki.
Awatar użytkownika
KasiaR
Posty: 355
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 21:23

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: KasiaR »

Ludzie, HODOWCY!!!! :strach_2: czemu mają służyć te Wasze dywagacje, wymieniajcie sobie na pw takie wątpliwości, bo zaczynam podejrzewać, że robicie tym psiakom pod górkę, a nie o to chyba chodzi w tym tworzeniu lepszej rasy i wstyd, że to właśnie hodowczynie kręcą taki dym. Laikom w tym temacie nie rozwiewacie bynajmniej wątpliwości a nie każdy wnika w temat KW czy NN czy cholera wie co, a wierzę, że Weszynoska powie co należy przyszłym nabywcom szczeniąt
sory dusiłam się :twisted:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szczenięta po Zadrze i Lokisie w hodowli Herbu Węszynos

Post autor: hania »

Kasiu masz rację. Ale nie mogłam nie zareagować w momencie kiedy ktoś obraża moich znajomych - ludzi, którzy od lat walczą o rasę.
ODPOWIEDZ