Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -aktualne zestawienie

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

bea100

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: bea100 »

Ok, dałam propozycję tylko, przeczytałam tytuł i do niego się odniosłam nie przebijając się dalej przez wątek :jezyk: , skoro aktualne w domyśle czy w tekście, to proszę usunąć te trzy psy, które wymieniłam powyżej i o których wiem, że są wykastrowane.
Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: kasianiolek »

To w woli wyjaśnienia, założenie tego wątku było takie, że znajdują się tu psy aktywne, czyli te co mogą kryć. Chciałam, żeby ta lista mogła służyć pomocą przy wyborze reproduktora.
(Też trochę mi żal informacji które muszę usuwać, ale w końcu takie info o kryciach i byłych reproduktorach powinno się znaleźć w uaktualnionej bazie ogara polskiego.)
Tak więc usuwam z listy:
ZAGRAJA KW
BOHUNA-ROTTI Poszły w Las
PUZONA z Południowej Kniei
oraz dodaję info o:
SMYKU, TAŃCU i UCHATKU :)

Pisząc przy reproduktorze o zębach oczekiwałam takiego info jak podała BasiaM, czyli dotyczącego prawidłowego/nieprawidłowego zgryzu oraz pełnego uzębienia lub info o ewentualnych brakach.
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
elap
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 09 sty 2011, 17:13

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: elap »

A ja sie bardzo ciesze po pierwsze za to ze spis reproduktorow istnieje,
po drugie za to, ze sa tu ujete reproduktory aktywne. A z przodkami i namiarami na wlascicieli to juz wszystko mamy jak podane na tacy.
kasianiolek :szacun_1:
Ela i Goniwiatry
ogarpolski@goniwiatr.de
http://www.goniwiatr.de" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: hania »

Kasiu to może zmienic tytuł, żeby był bardziej czytelny?
mazurowska
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 13:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: mazurowska »

Ta informacja pewnie się wyda mało istotna dla wielu ale i tak ją podam, jeśli pozwolicie:
Zagłoba z Gończaków od kilku miesięcy też jest reproduktorem.Oczy zdrowe-aktualny certyfikat, zęby wszystkie, zgryz prawidłowy.
Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

AKTYWNE REPRODUKTORY z uprawnieniami - zestawienie

Post autor: kasianiolek »

Nie wiem dlaczego ma to być mało istotne, jeżeli ZAGŁOBA z Gończaków ma uprawnienia, to powinien tu być :mrgreen:
Proszę o podanie szerszych info:
czyli o rodzicach, dziadkach, no i kontakt do właściciela, najlepiej z lokalizacją (miasto)

EDIT: Nie umiem zmienić tytułu wątku, zmienił się tylko tytuł mojego postu :zly2:
Miało być tak:
AKTYWNE REPRODUKTORY z uprawnieniami - zestawienie
Kto pomoże?
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: hania »

Ja bardzo proszę żeby przy Zagłobie, poza chorobami których nie ma, podać chorobą, którą przeszedł a przy której jest podejrzenie, że może być genetyczna.
mazurowska
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 13:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: mazurowska »

Zagłoba z Gończaków, ur. 24.02.2008r; O. Litwor ze Stadniny Cisowiec ( O. Akord z Wszystkich Skoków, M. Heca ze Stadniny Cisowiec), M. Żaba z Gończaków ( O. Saksofon Goniwiatr, M. Czerta z Gończaków), wł. Violetta Mazurowska Gdańsk, 604712965. Nie nakłaniam nikogo do korzystania z genów Zagłoby, podałam tylko inf., jakie podają wszyscy właściciele psów reproduktorów bez wyliczania chorób,które przeszły. Wiem Haniu,że Twoja wiedza jest ogromna, ale nie ujmując nikomu, na temat ropowicy wypowiedziały się głowy z większą praktyką i wiedzą weterynaryjną.
Jeżeli zdecyduję się pokryć Zagłobą to zrobię to i bez wyrzutów sumienia,że robię rasie krzywdę (a na tym mi zależy, myślę, nie mniej niż Tobie).
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: hania »

mazurowska pisze:Wiem Haniu,że Twoja wiedza jest ogromna, ale nie ujmując nikomu, na temat ropowicy wypowiedziały się głowy z większą praktyką i wiedzą weterynaryjną.
Jeżeli zdecyduję się pokryć Zagłobą to zrobię to i bez wyrzutów sumienia,że robię rasie krzywdę (a na tym mi zależy, myślę, nie mniej niż Tobie).
A dalszym ciągu nie dostałam odpowiedzi z lecznicy na jakiej podstawie wydano opinię, że ropowica nie jest dziedziczna. I nie wiem na jakiej podstawie porównujesz moja praktykę i wiedzę z lekarzem XYZ nic o mnie nie wiedząc.
Uważam, że jeżeli pies przeszedł chorobę przy której jest podejrzenie, że może byc dziedziczna to po prostu uczciwie jest podać informacje o tej chorobie.
Z tego co sie orientuję, to żaden z reproduktorów umieszczonych przez Kasie na liście tej choroby nie przechodził wiec nikt takiego info umieszczać nie musiał.
mazurowska
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 13:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: mazurowska »

Haniu, jeżeli twierdzisz,że nie dostałaś odpowiedzi z lecznicy... jest tyle innych... Podzwoń,umów się na wizytę,porozmawiaj... Twoją wiedzę i praktykę porównuję z lekarzem XYZ na takiej samej podstawie, na jakiej Ty porównujesz siebie z lekarzami ,o których nic nie wiesz. Nieuczciwości mi nie zarzucaj.Zagłoba nie pojawił się znikąd, a odkąd się pojawił, wszystkim na tym forum wiadomo, że jest po ropowicy, bo wygrywając 2x swoją klasę w Sopocie wzbudził powszechne oburzenie. Daj już spokój.Przecież ani Ty ani nikt inny z tego forum nie będzie go brał pod uwagę. Ot, skoro jest lista, a on jest reproduktorem, to niech sobie na niej będzie. Cała reszta należy do mnie.Koniec tematu.
ODPOWIEDZ