Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -aktualne zestawienie

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

elap
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 09 sty 2011, 17:13

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: elap »

A ja w imieniu Klarneta mowie dziekuje.
Ela i Goniwiatry
ogarpolski@goniwiatr.de
http://www.goniwiatr.de" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: kasianiolek »

Adres mailowy do opiekunów SOKOŁA poprawiony i dodany ZAGAJ Galicyjska Sfora
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
bea100

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: bea100 »

A ja chciałam przy Smyku Poszły w Las dodać- zgryz ok i zęby wszystkie
Wszyscy wystawcy co znają tego psa to o tym wiedzą ale oto dodatkowo potwierdzenie tej informacji od weta wklejone poniżej.

Ja bym proponowała o dodaniu do info tutaj- informacji o zgryzie (nie tylko o "zębach"),
To jest ważna informacja wg mnie.

Telefon do Tańca Poszły w Las to : 601 776 127 , proszę o dopisanie.

Proszę zaznaczyć u Zagraja KW- oczy zdrowe i zęby wszystkie, zgryz ok- ale w nawiasie: (pies został wykastrowany z woli opiekunów), to samo w nawiasie dotyczy Bohuna Poszły w Las oraz Puzona Z Południowej Kniei.
Załączniki
Smyk- badanie zębów.jpg
Smyk- badanie zębów.jpg (28.3 KiB) Przejrzano 818 razy
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: kasiawro »

bea100 pisze:
Proszę zaznaczyć u Zagraja KW- oczy zdrowe i zęby wszystkie, zgryz ok- ale w nawiasie: (pies został wykastrowany z woli opiekunów), to samo w nawiasie dotyczy Bohuna Poszły w Las oraz Puzona Z Południowej Kniei.
Skoro te psy nie będą już kryły (powyższa baza, jak na wstępie Kasia napisała jest bazą aktualną) nie powinny znajdować się w spisie, bo oprócz zamieszania, że jedne kryją drugie nie, nic nie wniosą do zestawienia.
Jeśli nie wpisujemy psów które odeszły bo już nie pokryją, to tak samo powinniśmy w Bazie Reproduktorów nie uwzględniać psów które już nigdy nie pokryją.
I jeszcze jedno, proszę aby nie było odebrane jako czepianie się bo nie to chcę tym osiągnąć.
Co do zaświadczenia Smyka, które wkleiła Bea. Po upływie roku mogło się wiele zmienić w zgryzie tym bardziej u młodego psa i takowe zaświadczenie tak naprawdę nam nic nie daje, podobnie jak z zaświadczeniem okulisty.


Kasiu Dziękuję za wpisanie mojego reproduktora, zastanawiam się czy przydomek powinien być?
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: BasiaM »

Kasiu przy Uchatym można dopisać:
oczy zdrowe, bez entropii,
zęby - zgryz nożycowy, pełne uzębienie
Obrazek

Obrazek
bea100

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: bea100 »

kasiawro pisze:...Skoro te psy nie będą już kryły (powyższa baza, jak na wstępie Kasia napisała jest bazą aktualną) nie powinny znajdować się w spisie, bo oprócz zamieszania, że jedne kryją drugie nie, nic nie wniosą do zestawienia.

Moja odp: ale tam są zestawienia miotów po tych psach. Szkoda tej wiedzy, najłatwiej coś wyrzucić...Stąd wg mnie te psy nie powinny być wyrzucane a powinny być wpisy- np. w nawiasach. Że nie żyje, że wykastrowany czy bezpłodny itd. ...

Co do zaświadczenia Smyka, które wkleiła Bea. Po upływie roku mogło się wiele zmienić w zgryzie tym bardziej u młodego psa i takowe zaświadczenie tak naprawdę nam nic nie daje, podobnie jak z zaświadczeniem okulisty.
...
Moja odp: a uważasz, że ustne deklaracje tu zamieszczane są bardziej wiarygodne? Te psy też w różnym wieku wszak, starsze i młodsze.
Może się i nie czepiasz, ale czy ktoś wkleił zaświadczenia jakiekolwiek, bo nie zauważyłam :jezyk_3:
Inni pisali o nie swoich psach i nie ze swoich hodowli nawet i to było nie komentowane, a wpisywane bez słowa :fiufiu:
Ja napisałam też dodatkowo, może nie zauważyłaś, że Smyk jest znany wszystkim tu wystawcom (jest wystawiany aktualnie a nie rok temu KasiuWro i zaraz przed nim kolejna wystawa) :lol: Dzisiaj była u mnie cały dzień Aneta z psami, właśnie wyjechała do Olsztyna i teraz jadą do domu- jako hodowca ciekawski sprawdziłam sobie wszystko ;)
To ja napiszę jako hodowca tego psa : Smyk ma zdrowe oczy, zęby i prawidłowy zgryz.
Ostatnio zmieniony sobota 17 gru 2011, 17:11 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: kasiawro »

bea100 pisze:
Moja odp: a uważasz, że ustne deklaracje tu zamieszczane są bardziej wiarygodne?

To ja napiszę jak inni: Smyk ma zdrowe oczy, zęby i prawidłowy zgryz. I wystarczy :jezyk_3:
Dla mnie ustne są tak samo wiarygodne jak papierowe :jezyk: i właśnie o to mi chodziło, co napisałaś w ostatnim zdaniu.
bea100 pisze: Może się i nie czepiasz, ale czy ktoś wkleił zaświadczenia jakiekolwiek, bo nie zauważyłam :niewka: Inni pisali o nie swoich psach i nie ze swoich hodowli nawet i to było nie komentowane :fiufiu:
Ja napisałam też dodatkowo, że Smyk jest znany wszystkim tu wystawcom (jest wystawiany aktualnie a nie rok temu KasiuWro) :lol:
Bea chyba mnie nie rozumiesz :niewka:
Dobrze, ż einni pisali skoro są pewnie i dobrze że takowe info się znajduje, komentowałam tylko, że po co zaświadczenia, skoro to sie może zmieniać (tym bardziej stare zaświadczenia). Chcesz i bardzo Ci zależy wklejaj ok, ja nie jestem autorem tego wątku i decyzja do mnie nie należy. Napisałam to co myślę i tyle.
Tylko nie wiem gdzie ja napisałam, ze on był wystawiany rok temu :mysl_1: ???
bea100 pisze: Moja odp: ale tam są zestawienia miotów po tych psach, a wnikliwy chętny do krycia ewentualnego- znajdzie tam potomstwo czyli wskazówki. Stąd wg mnie te psy nie powinny być wyrzucane a powinny być wpisy- np. w nawiasach.
...
Bea napiszę jeszcze raz:
TO JEST ZESTAWIENIE AKTUALNYCH REPRODUKTORÓW, CO MAJĄ MIOTY W TYM WĄTKU DO TEGO????
bea100

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: bea100 »

Co do ostatniego: właśnie poprawiłam swoją wypowiedź (sorki Wszystkich), po prostu wg mnie szkoda tej wiedzy i tyle. Bo to fajna wiedza. Wyrzucić jest łatwo, tylko po co, skoro wystarczy adnotacja w nawiasie. Ale to moje zdanie.
Tym bardiej, że w tutule tematu nie ma słowa "aktualne" :!:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: hania »

Mnie się wydaje, że "aktualne" jest w domyśle i zgadzam się z Kasią, że psów już nie kryjących nie powinno być na tej liście - dla mnie to jest logiczne - jeżeli usuwamy psy, które juz nie żyją, albo nie kryja ze względu na wiek to powinnismy tez usuwać wykastrowane - bo reproduktorami już nie są :niewka:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: Ania W »

kasianiolek pisze: Moim celem było stworzyć bazę reproduktorów czynnych tzn. od momentu zrobienia uprawnień do czasu kiedy pies przestanie brać udział w kryciu (sędziwy wiek, zdrowie itp.). Zebrane psy urodzone są po 1999 roku.
Wcale nie w domyśle bo Kasianiołek całkiem jasno to napisała w pierwszym wątku ;)
ODPOWIEDZ