Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -aktualne zestawienie

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: Aszemi »

kasianiolek pisze:Wydaje mi się, że każdy zainteresowany psem do krycia nie obdzwoni kilkudziesięciu właścicieli psów. Przeglądając zestawienie, w którym znajdują się różne informacje o psie, można wybrać kilka, kilkanaście psów, które chce się poznać "bliżej".
Zdecydowaniu po odrzuceniu tych spokrewnionych zostaną dwa góra trzy :twisted: ;)
kasianiolek pisze:Niestety w Bazie po wpisaniu zakresu dat 2000-2010 i zaznaczeniu uprawnienie hodowlane "tak", pojawia się tylko 15 psów.
Jak ja szukałam to nie zaznaczałam z uprawnieniami bo wiele psów je ma a nie są wpisane pomijając że wielu samych psów tam nie ma. :niewka:
Ania W pisze:No właśnie gdyby to magiczne dobro rasy rzeczywiście było celem nadrzędnym dla wszystkich…
Bo ja mam wrażenie, że czasami w psach nie przebiera się w ogóle. Kryje się, bo się podoba, bo blisko, bo zaprzyjaźniony, utytułowany lub dobrze zareklamowany…
Jeśli -bo się podoba to chyba nie jest źle bo każdy chyba patrzy co ma do poprawienia w suce i kryje psem którym może to poprawić
-Bo zaprzyjaźniony i utytułowany - nasuwa mi się Lokis a jakoś kolejka suk do niego nie czeka :mysl_1:
Patrząc które psy do tej pory kryły najwięcej to As-Dur jakiś wielkich tytułów nie ma, wszystkie suki raczej blisko nie mieszkały- reklama :mysl_1: podobnie wygląda Hultaj też nie ocieka tytułami.
Jantar ewidentnie krył oprócz Basetli tylko swoje suki-tzn w hodowli
Więcej suk na koncie ma jeszcze Litwor- hmm może nim za tytuły :mysl_1: a może dlatego że ładny/prawidłowy z dobrym okiem :mysl_1:
Jeszcze Puzon i Tango a reszta póki co się raczej zbytnio nie nakryła.
Ania W pisze:Niejednokrotnie zdarza się tak, że suka pozostawia po sobie więcej potomków niż niejeden reproduktor.
zależy jaka suka w porównaniu z jakim reproduktorem bo np Łasa która z tego co wiem obecnie ma ostatni miot czyli drugi łącznie wydała na świat 8 szczeniąt to wyjdzie blado w porównaniu z niejednym reproduktorem.
Ania W pisze:Aszemi idąc tym tropem zbliżamy się do spiskowej teorii dziejów.
Tak naprawdę to informację podane nam przez właściciela też mogą być nieprawdziwe. I nie zawsze wynikać to będzie ze złej woli czy chęci wprowadzenia nas w błąd z premedytacją. Czasami to kwestia totalnego braku obiektywizmu wobec własnego psa a czasami niewiedzy.
Ot , takie ryzyko ;)
Generalnie krycie to ryzyko a ideałów nie ma- info z forum też właśnie może być mało obiektywne bo "każdy" chwali swoje a nawet jeśli nie chwali to może mieć inny pogląd na temat co jest dobre dla rasy- i dopóki klub nie będzie miał możliwości kontrolowania każdy będzie miał prawo do uprawiania wolnej amerykanki czy się to komuś podoba czy nie.
Ania W pisze:ale zgadzam się że dobrze byłoby dodać rodziców (rodziców wolnej chwili postaram się to stopniowo uzupełniać).
też sie postaram pomóc w tek kwestii.

Mi się to zestawienie bardzo podoba i wiem że będzie pomocne natomiast nie chciałabym aby ktoś sobie z niego robił używkę.
Pojawią sie info przy niektórych psach że oczka zdrowe a reszta że brak info poza niektórymi co sie przyznały-szacunek i te "brak info" oby nie trafiło do jednego wora z tymi po korekcie eh.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: Ania W »

As-Dur faktycznie nie ma wielkich tytułów ale myślę, że on akurat cieszył się powodzeniem, bo sprawdzony użytkowo i polujący. W tym jedno krycie w hodowli. Myślę, że nie bez znaczenia jest też, że jest KW i przynajmniej z jednej strony łatwiej jest znaleźć brak pokrewieństwa ;) . No i jest ładnym psem .
Hultaj trochę bardziej ocieka tytułami – po pierwsze interchampion,wielokrotnie odnosił sukcesy na wystawach i o ile się nie mylę też najlepszy reproduktor na klubówce, no i użytkowy nie tylko z konkursów.
Uroda jest względna i nie zawsze podobający się pies pasuje do suki. Bo jeżeli podoba się bardzo mocny pies to ok. …ale krycie nim bardzo mocnej suki już ok nie jest. A czasami to co chce się poprawić wymaga nieco mniej urodziwego kawalera ;)
Ja generalnie nie chcę roztrząsać na forum dlaczego jeden pies kryje a inny nie, bo to chyba nie ma sensu. Jeżeli nawet dla mnie jakieś krycie było niezbyt fortunne to i tak właściciel suki znajdzie argumenty dlaczego ten a nie inny.
Z resztą wolałabym pisać o zaletach psów, a nie o wadach a wchodząc głębiej w temat zapewne trzeba by wady wyciągnąć ;)
Podobnie w przypadku suk – możemy rozpatrywać jedną hodowlę – czyli przywołaną Dobrą Złaję, czy też inne, gdzie suki rok po roku mają szczeniaki i to jeszcze liczne mioty i porównać to np., z liczbą potomków, które po sobie pozostawili Hardy, Jot czy Major…
Myślę, że jest najlepiej jak każdy może sobie zerknąć na zestawienie czy to w formie listy czy też bazy i sam pokombinować. A i tak zrobi tak jak zechce.
Aszemi pisze: Generalnie krycie to ryzyko a ideałów nie ma- info z forum też właśnie może być mało obiektywne bo "każdy" chwali swoje a nawet jeśli nie chwali to może mieć inny pogląd na temat co jest dobre dla rasy
Czyli doszłyśmy do wspólnego wniosku, że tak czy tak naciąć się można :jezyk:
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: Aszemi »

Ania W pisze:Czyli doszłyśmy do wspólnego wniosku, że tak czy tak naciąć się można :jezyk:
Chyba do wspólnych tylko ja bym nie nazwała tego "naciąć się" tylko rozminąć z oczekiwaniami ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: hucuł »

Bardzo cenna inicjatywa. Jeśli chodzi o info o zdrowiu /szczególnie o treści "zdrowy"/, ewentualnie na temat charakteru psa - moim zdaniem nie jest to konieczne. Nie każdy potrafi obiektywnie ocenić charakter swojego pupila i nie każdy jest skłonny dzielić się info o ew. zabiegach w przeszłości. Szczerze mówiąc nigdy nie pytam o to właściciela. Pytam przynajmniej dwie inne osoby, które uważam za kompetentne znające psa. Chętnie natomiast zobaczyłbym na liście dwa łatwo zmierzalne i nie podlegające żadnej interpretacji parametry - wzrost i waga. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie - można dokonać wstępnej selekcji już na etapie przeglądania listy.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: miszakai »

Zaraz ktoś zechce info o stopniu przesiania czapraka i białych skarpetach :fiufiu:
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: kasiawro »

miszakai pisze:Zaraz ktoś zechce info o stopniu przesiania czapraka i białych skarpetach :fiufiu:
Dokładnie ;)
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: Aszemi »

Ja bym to widziała tak-co Wy na to?
Przy okazji dopisałam kontakt do psów Magdy Musiał taki jak na stronie.

23 HULTAJ z Południowej Kniei , 2005, Legionowo, 601 32 71 73
o.KMITA ze Stadniny Cisowiec(o.GALOP ze Stadniny Cisowiec, m.BAJKA ze Stadniny Cisowiec)
m.CHIMERA z Gończaków(o.DUSIOŁEK z Gończaków, m.CZERTA z Gończaków)

35 LITWOR ze Stadniny Cisowiec, 2004, Kraków,tel: 012 / 423-22-77 lub 0607-563-493 e-mail: gonczaki@wp.pl
o.AKORD z Wszystkich Skoków(o.ZABAWNY ZBÓJ z Machalasów, m.SZANTA z Gończaków)
m. HECA ze Stadniny Cisowiec(o.AKCENT z Wszystkich Skoków, m.ALBA ze Stadniny Cisowiec)

70 ZENIT z Gończaków, 2008, Kraków, tel: 012 / 423-22-77 lub 0607-563-493 e-mail: gonczaki@wp.pl
o.LITWOR ze Stadniny Cisowiec(o.AKORD z Wszystkich Skoków, m. HECA ze Stadniny Cisowiec)
m.ŻABA z Gończaków(o.SAKSOFON Goniwiatr, m.CZERTA z Gończaków)

39 MAHOŃ ze Stadniny Cisowiec, 2007, Kraków,tel: 012 / 423-22-77 lub 0607-563-493 e-mail: gonczaki@wp.pl
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: ogończyk »

A moim skromnym zdaniem, przy całym szacunku dla włożonej pracy, informacje o zdrowiu są zbędne. (Mnie osobiście zresztą najbardziej interesuje u psów kilka rzeczy, których nie sposób zmierzyć. :D )
Ewentualne choroby, zabiegi, waga, nietypowa ilość wąsów, nóg, uszu i blizny po kleszczach powinny być zaznaczone tylko tam gdzie właściciele sami takie info podają.
Przy psach "czystych" i tych, co do których informacji brak nie ma sensu niczego pisać. Dlaczego?

1. Ano ogarowy światek jest malutki i raczej życzliwy. Chyba nie jest problemem, przy minimum wysiłku, dowiedzenie się o psie tego czego się można dowiedzieć, jeżeli nie do końca ufa się właścicielowi psa.
Jedno kłamliwe zdanie - "pies nieoperowany, wolny od entropium", podważy wiarygodność całej bazy opierającej się na oświadczeniach właścicieli.
2. Więc może, jako psy wolne "od chorób" wpisywać tylko te, które mają ważny certyfikat?
Ale przecież pies np z korygowanymi powiekami taki certyfikat dostanie ponieważ, właśnie z racji udanego zabiegu, jest "wolny od...".
3. A jeżeli nawet pies miał zabieg, to naprawdę robi mi różnicę, (na co wróciła już uwagę Hania), czy przyczyna zabiegu powstała na tle genetycznym, czy np. wskutek zaniedbanego zapalenia.

Pozdrawiam serdecznie
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: ania N »

Podoba mi się wersja Aszemi i zgadzam się z tym co napisał ogończyk ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -zestawienie

Post autor: Ania W »

ogończyk pisze: 3. A jeżeli nawet pies miał zabieg, to naprawdę robi mi różnicę, (na co wróciła już uwagę Hania), czy przyczyna zabiegu powstała na tle genetycznym, czy np. wskutek zaniedbanego zapalenia.
Tylko to też jest zupełnie niemierzalne...A i obawiam się, że takie rozdzielenie to świetna furtka dla tych którzy zapaleniem wytłumaczą każdą entropię.
miszakai pisze:Zaraz ktoś zechce info o stopniu przesiania czapraka i białych skarpetach :fiufiu:
:lol:
A co jak stopień przesiania jest dynamiczny a skarpety dropiate? ;)

Słuchajcie ja nie widzę przeszkód, żeby rozpracować poszczególne psy na sposób jaki zrobiła to Aszemi. Wpisujcie a ja będę przenosiła do pierwszego postu - nie ma sprawy ;)
ODPOWIEDZ