Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -aktualne zestawienie

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: Aszemi »

Ania W pisze:Od czegoś trzeba zacząć i kasianiołek zaczęła.
i szacunek za chęci na prawdę fajna pomoc choćby ze względu na braki w bazie ogarkowej.
Może dopiszmy informacje najważniejsze: po jakich rodzicach jest reproduktor aby mieć wstęp do weryfikacji pokrewieństwa a może i kolejne pokolenia :mysl_1:
Ania W pisze:Swoją drogą jestem ciekawa jak miałaby wyglądać weryfikacja charakteru - ciekawa jestem kto napisze, że jego pies jest lękliwy albo agresywny ;)
tu pojawia sie pytanie co to znaczy lękliwy/agresywny bo to może być pojecie subiektywne ok można pominąć i drążyć temat konkretnych wybranych psów przed kryciem.
Tak samo jak piszesz można sprawdzić zęby czy zgryz wygląd też choćby z wystaw- najlepiej zobaczyć psa na żywo przed dokonaniem wyboru, porozmawiać z właścicielem ect ale to i oczu się tyczy też można sobie je ocenić przed decyzją kryć nie kryć.
Myślę że najważniejsze info to po kim jest pies i można dopisać osiągnięcia oraz info czy poluje.

Może sie czepiam ale u Ogara nic poza ocenami z wystaw nie jest do krycia potrzebne więc jeśli piszemy o oczach piszmy o reszcie albo pomińmy wszystko bo znów ktoś zrobi z tego pożywkę dla zielonych.
Ania W pisze:i przydałby się jeszcze podobny spis suk ;)
pewnie tak jednak to właściciel suki wybiera psa a nie na odwrót ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: hania »

Aszemi pisze:Zastanówcie się sami napędziliśmy fakt że szczeniaki wracają do hodowli bo zaczęły płakać- a ludzie boją się entropium jak ognia.
A to się jakieś masowe zrobiło? Ja wiem o dwóch przypadkach.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: Aszemi »

hania pisze:A to się jakieś masowe zrobiło? Ja wiem o dwóch przypadkach.
A wcześniej się takie przypadki zdarzały :mysl_1:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: weszynoska »

Aszemi pisze:
hania pisze:A to się jakieś masowe zrobiło? Ja wiem o dwóch przypadkach.
A wcześniej się takie przypadki zdarzały :mysl_1:

Wcześniej to "naród" był mało poinformowany a raczej poinformowany inaczej , oczy ogara miały płakac bo "ten typ tak ma " :placzek:

Nie jeden raz widziałam kilkuletnie zapłakane ogary i na pytanie dlaczego psu nie zrobią zabiegu własciciele odpowiadali, że przecież leczą, że wet co chwilę daje inne krople...i że tego się nie da wyleczyc.

A teraz strach sieje cena zabiegu...dochodząca do wartości psa :mysl_1: wszędzie słychac , że tylko dr. Gancarz...nie każdy jest przygotowany na taką okoliczność.
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 940
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:54
Gadu-Gadu: 2833926
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: Paulina »

weszynoska pisze:A teraz strach sieje cena zabiegu...dochodząca do wartości psa :mysl_1: wszędzie słychac , że tylko dr. Gancarz...nie każdy jest przygotowany na taką okoliczność.
No nie przesadzajmy, cena zabiegu jest spora, ale nie wartości ogara. Nie jest tak, ze tylko Garncarz, co nie zmienia faktu, ze to bardzo dobry fachowiec...Wiem z doświadczenia.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: weszynoska »

Hmm...nie chciałabym, żeby powstał następny wątek dotyczący cen i rodzajów zabiegów. Ale dla zwykłego szarego właściciela płaczącego Ogara wiadomość od hodowcy, że tylko w Warszawie i tylko u dobrego specjalisty wiąże się niejednokrotnie ze sporym wydatkiem...np. jak dla mnie, z Podkarpacia do Warszawy na konsultacje, a potem drugi raz na zabieg...i jeszcze może do kontroli..to sorry, na pewno koszt przekroczy zakup szczenięcia. nie każdemu do specjalisty blisko.

No ale nie rozwijajmy...to nie ten wątek
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
gryfna

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: gryfna »

Cena na Śląsku to koszt około 300zł za oko. Nieprawda, że w Polsce jest tylko jeden specjalista, który zrobi ten zabieg dobrze. Jest sporo dobrych chirurgów, którzy ładnie kroją ogarze oczęta. Poza tym nie demonizujmy, jak wiemy ogar entropiczny tak samo jest kochany i dobry użytkowo. Może po prostu koszty zabiegu powinien ponieść hodowca lub sprzedać małego entropika taniej. Jestem przekonana, że tak właśnie jest.
Przepraszam za offa.

Uważam, że informacja o stanie oczu powinna znaleźć się w spisie czynnych reproduktorów.

Kasianiołek, dobra robota! :)
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: Ania W »

No właśnie....nie rozwijajmy bo potnę ;) :nunu:
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: ania N »

Ania W pisze: No i pamiętajmy, że to i tak tylko połowa sukcesu " bo do tanga trzeba dwojga" ;) i przydałby się jeszcze podobny spis suk ;)
Właśnie miałam to napisać . Wydaje mi się, że i dla właścicieli psów byłaby to cenna informacja. :mysl_1:

Nie wydaje mi się żeby konieczne było dodawanie tu większej liczby inf. niż nazwa psa/suki czynnych hodowlanie, adresu i nr. telefonu.
Reszta inf. i to nie tylko o oczach jak dla mnie powinna się znaleźć w bazie rodowodowej. (która tak nawiasem mówiąc ostatnio coraz mniej aktualna). No chyba że chcecie tu drugą bazę robić. ;)

Flash bez entropium wolny od PRA.
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: hania »

ania N pisze: Flash bez entropium wolny od PRA.
Jezeli umieszcza się info o PRA to trzeba pisać "badanie kliniczne ważne do...." albo "test DNA" albo "wolny z rodowodu". Oczywiście te dwa ostatnie na razie ogarów nie dotyczą.
ODPOWIEDZ