Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA -aktualne zestawienie

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: kasianiolek »

Bardzo dziękuję za odzew, informacje, poprawki i podziękowania.

Aniu W dla Ciebie szczególne podziękowania za wprowadzone ulepszenia i pomysły z których skorzystałam :szacun_1:

Piszcie co wiecie, będziemy uaktualniać!
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: kasiawro »

Uprawnienia ma też Andrus z Bobrownickiej Posesji oraz Mak ze Stadniny Cisowiec. Mak nie ma wpisane w rodowodzie więc nie wiem czy też powinien znajdować się na tej liście ;)
Polny Ogarusy miał miot z Hederą Olfactus hodowla Mazurskie Ogary ale czy mają uprawnienia....?
Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: kasianiolek »

Dopisane :)
Dziękuję również za otrzymane wiadomości o oczach. Cieszę się, że są pierwsi odważni :szacun_1:
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: Aszemi »

Super zestawienie :silacz:
A na jakiej podstawie potwierdza się oczy zdrowe czy wystarczy że właściciel napisze że są??
A może dopisać adnotacje na temat braków zębowych zgryzów bo oczy to nie wszystko :niewka:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: Ania W »

Aszemi pisze:Super zestawienie :silacz:
A na jakiej podstawie potwierdza się oczy zdrowe czy wystarczy że właściciel napisze że są??
No myślę, że niestety jesteśmy skazani tylko na uczciwość właścicieli lub pewność osób, które te psy znają bardzo dobrze....Żaden papierek nie poświadczy w 100% entropii.
Aszemi pisze:A może dopisać adnotacje na temat braków zębowych zgryzów bo oczy to nie wszystko :niewka:
Tu też jesteśmy skazani tylko na uczciwość właścicieli choć to bardzo ważna informacja.
No i mam nadzieję że psy z poważnymi brakami i wadami zgryzu po prostu nie są reproduktorami...
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: Aszemi »

Ok w takim razie z mojej wiedzy:
Zenit z Gończaków oczy zdrowe nie operowane
Ł-Bohun z Jaśminowej Ulicy oczy zdrowe nie operowane
Ania W pisze:No i mam nadzieję że psy z poważnymi brakami i wadami zgryzu po prostu nie są reproduktorami...
pewnie nie są z poważną wadą zgryzu bo wiadomym jest że nawet poważne braki w uzębieniu przechodzą a i championaty kończą jak się postarają :niewka:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: weszynoska »

BRUDER NN i ROKOSZ Ogarusy - oczy zdrowe, nie operowane ( psy nie są moje ale jestem pewna tych informacji)
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: Ania W »

Aszemi pisze: pewnie nie są z poważną wadą zgryzu bo wiadomym jest że nawet poważne braki w uzębieniu przechodzą a i championaty kończą jak się postarają :niewka:
Dlatego ja zawsze tego typu bazy (i wszelkie ogłoszenia matryminialne ;) ) traktuję z dystansem.
Tzn. to bardzo ważne, żeby takie zestawienia były i one dają spora orientację w temacie ale nie mogą być jedynym źródłem wiedzy. W przypadku zębów, myślę, że sam właściciel suki powinien w te zęby zajrzeć albo poprosić kogoś kto się zna.
Podobnie jest z oczami - można napisać, że pies ma "nierobione" ale to nie zawsze znaczy, że są zdrowe.

Myślę, że jeżeli ludzie mówiący prawdę nie będą napiętnowywani i rozsądnie podejdziemy do tematu hodowli to jest spora szansa, że zarówno właściciele suk jak i reproduktorów podejdą do sprawy uczciwie i otwarcie...ale to może tylko takie moje utopijne marzenie ;)

REKTOR - powieki prawidłowe, bez korekty
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: Aszemi »

Ania W pisze:Myślę, że jeżeli ludzie mówiący prawdę nie będą napiętnowywani i rozsądnie podejdziemy do tematu hodowli to jest spora szansa, że zarówno właściciele suk jak i reproduktorów podejdą do sprawy uczciwie i otwarcie...ale to może tylko takie moje utopijne marzenie ;)
Z pewnością nie tylko Twoje- ja wątpię że kiedyś taki czas nadejdzie gdyż zbyt duża nagonka obecnie jest na entropium i nawet ta baza-bardzo przydatna i wielki szacunek za stworzenie- potwierdza nagonkę choćby ze względu na umieszczanie info tylko o oczach a gdzie reszta a charakter a użytkowość?? Nie liczy się?? Ogar to tylko oczy?? Zastanówcie się sami napędziliśmy fakt że szczeniaki wracają do hodowli bo zaczęły płakać- a ludzie boją się entropium jak ognia.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Psy z uprawnieniami REPRODUKTORA

Post autor: Ania W »

Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodawać kolejne inforacje!
Można dodać o użytkowości, bo to w sumie nie jest problemem, nawet z podziałem na psy sprawdzone użytkowo(konkursowe) jak i polujące.\
Ja osobiście nie widzę nawet problemu, żeby dorzucić zdjęcie i wymiary.
Od czegoś trzeba zacząć i kasianiołek zaczęła.
Swoją drogą jestem ciekawa jak miałaby wyglądać weryfikacja charakteru - ciekawa jestem kto napisze, że jego pies jest lękliwy albo agresywny ;)
No i pamiętajmy, że to i tak tylko połowa sukcesu " bo do tanga trzeba dwojga" ;) i przydałby się jeszcze podobny spis suk ;)
ODPOWIEDZ