Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: ZbyszekC »

Z tą większą wartością użytkową psów KW też byłbym ostrożny.
Jak patrzę na dane o użytkach zebrane przez Danusię to wygląda, że w ostatnim okresie te klasyki których właściciele zdecydowali się zweryfikować ich przydatność konkursowo uzyskują lepsze oceny. :silacz:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: hania »

To może zróbmy zestawienie, bo mnie wychodzi więcej KW ;) . Nawet bym to zrobiła, ale w użytkowym wątku nie ma dat kiedy jaki pies zrobił konkurs.

A tak na serio - według mnie przy uśrednieniu populacjin PKR i KW te z KW są bardziej użytkowe. I nie mierzę tego dyplomem z konkursu tropowców, ale ogólną większą pasją, większą chęcią głoszenia, wiekszą chęcią do przeszukiwania terenu. I lością pracy którą trzeba włożyć w danego psa aby go wyszkolić. Dla osoby niepolującej nie ma to takiego znaczenia. Dla myśliwego ma. Do zrobienia konkursu tropowców Dumkę musiałam przygotowywać pare lat. Gawry nie musiałam. Wynik niby ten sam, ale tak naprawdę to nie to samo.
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: ZbyszekC »

Masz to czego mi brakuje czyli doświadczenie w pracy z psami. Ja patrzę na psy które znam i które zrobiły dyplomy za mojej pamięci. Czyli w ostatnich trzech latach. Sądząc przynajmniej po ich wieku.
Nie biorę pod uwagę suk bo w tych ostatnio niewątpliwie dominują KW. ;)
Ale trudno by było inaczej skoro przeważe liczba miotów KW.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: ogończyk »

ZbyszekC pisze: Nie biorę pod uwagę suk bo w tych ostatnio niewątpliwie dominują KW. ;)
Ale trudno by było inaczej skoro przeważe liczba miotów KW.
Przyznam, że nie rozumiem.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
ODPOWIEDZ