Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: weszynoska »

Miałam się nie mieszać..no ale cóż muszę bo się uduszę :D

Ostatnio na klubówce był ze mną kolega, miłośnik innych ras i właściciel seterki i berneńki ....

Zastanawiał się dość długo co my widzimy w "tych ogarach" ani to eksterieru, ani posłuszeństwa :psiako:

Wracając sporo rozmawialiśmy...i doszedł do wniosku...ludzie czyli własciciele Ogarów są wyjątkowi :silacz: inni niż inni psiarze...otwarci, weseli, bratający się :piwko: jednoczący się wokół ringu, znający się wzajemnie i wzajemnie sobie kibicujący, co było widać na wystawie. I on od kilkunastu lat jeżdżący po wystawach stwierdził, że takiej atmosfery przy ringu i wcześniej na kampingu nie widział nigdy przy żadnym innym psim zlocie czy spotkaniu.....
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: Ania W »

O widzisz - a powyższe oczekiwania faktycznie zmierzają w kierunku w kierunku ogara :D

Pokonując 10-20 km z tobą w lesie czy w górach ogar będzie szczęśliwy nawet na lince:)
Na kanapie też będzie szczęśliwy.
Luz to jest to co ogary lubią najbardziej w domu ;)
Łagodność do ludzi - jak najbardziej.
Do innych zwierząt - z psami większość ogarów nie ma problemów, choć niekiedy muszą się takie spotkania odbywać pod kontrolą(bywają animozje w obrębie płci). Wiele ogarów żyje z kotami a z innym zwierzakami różnie -trochę zależy na jakim poziomie jest "ścigacz" ;)
Raczej nieszczekliwe, powiedziałabym nawet, że nie szczekają bez powodu.

Zbyszku - są jeszcze podtypy i typki spod ciemnej gwiazdy ;)
weszynoska pisze: Ostatnio na klubówce był ze mną kolega, miłośnik innych ras i właściciel seterki i berneńki ....

Zastanawiał się dość długo co my widzimy w "tych ogarach" ani to eksterieru, ani posłuszeństwa :psiako:
No wie kolega ?! :obraza_1:
:D
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: Aszemi »

Moje ze świnką morską żyją w komitywie- lubią jej marchewki suchy chleb itd ale za to ogródek często oszczekują bez powodu- tzn one powód mają :D co prawda szczekanie zaczęło się przy młodych no ale zostało :roll:
Ludzie super- szczególnie Salwa jest wylewna jak wylewa błoto z łap na leśnych przechodniów :jezyk_3:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: hania »

Ogr pisze: Nie staję się coraz młodszy i wraz z wiekiem moje psie zainteresowania ewoluują, obecnie głównie w kierunku łazikowania z psem (dogtrekking) po Beskidzie, myślę że do tego Ogar się nada. Choć pewnie nie będzie szczęśliwy na 3m lince podpiętej do mojego pasa biodrowego. No i obowiązkowo wymagam codziennych pieszczot na kanapie. :happy3:

Fajnie by było gdyby mój następny pies potrafił wrzucić na luz i relaksował się w domu zamiast nieustannie stróżować. Gdyby nie robił smutnych, cierpiących minek i nie wpatrywał się we mnie cały czas błagalnymi oczkami gdy zdarzy się dzień w którym kompletnie nie będę miał dla niego czasu. Gdyby był łagodny w stosunku do obcych ludzi i innych czworonogów. Gdyby nie szczekał bez powodu. Gdyby... itd itp. ;)
No i to jest dużo bliższe ogara niż te 25 komend 100/100.
Cierpiące minki to raczej jak bedziesz coś jadł...
A moje ogary po porządnym spacerze dogtrekkingowym też są szczęśliwe.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: BasiaM »

Ogr pisze:Fajnie by było gdyby mój następny pies potrafił wrzucić na luz ...
Ogar w domu na pewno wrzuci na luz :D za to na spacerach Ty będziesz musiał się bardzo wyluzować :jezyk_3:
Dlaczego ? Bo ogar na wszystko ma czas. Nawet na wykonanie komend :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: kasiawro »

BasiaM pisze:
Ogr pisze:Fajnie by było gdyby mój następny pies potrafił wrzucić na luz ...
Ogar w domu na pewno wrzuci na luz :D za to na spacerach Ty będziesz musiał się bardzo wyluzować :jezyk_3:
Myślę, że na spacerze właściciel jak się wyluzuje i ogar w jednym momencie to może to się źle skończyć ;)
Ogr nasze psy sporo ganiają po górkach, sporo jeśli jest potrzeba przemierzają na smyczy w górkach i zawsze po takich spacerach są szczęśliwe, a jak widoki potrafią oglądać :fiufiu:
Ogary do szczekaczy nie należą, ale czasami też potrafią dobiegać do bramki z takim srogim wrzaskiem, w pół sekundy :jezyk:
Jeśli nie masz czasu, siły na spacer ogar grzecznie leży przy/na kanapie i charczy na całe mieszkanie.
Węszynosko miłe to co napisałaś :)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: qzia »

Dziwi mnie trochę, że właściciel setera krytykował ogarze nieposłuszeństwo. Chyba głupszych i głuchszych psów jak setery to nie widziałam. No może chart afgański byłby jeszcze lepszy. :mysl_1:
Towarzystwo super. Jestem na kilku forach, ale nasze jest najfajniejsze i najmilsze. :piwko:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: qzia »

hania pisze:I męczę moje ogary tym posłuszeństwem - może nawet kiedyś zrobię filmik z Frajdą - choć pewnie zostanę wtedy posądzona o łamanie psychiki ogara ;)
Haniu, a ja myślałam, że Frajdzia jest Ani. :mysl_1: ;) Ludzie mówili, że to tylko tak dla picu. :jezyk_3:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Darianna
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 17:07
Gadu-Gadu: 1179423

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: Darianna »

qzia pisze:Dziwi mnie trochę, że właściciel setera krytykował ogarze nieposłuszeństwo. Chyba głupszych i głuchszych psów jak setery to nie widziałam. No może chart afgański byłby jeszcze lepszy. :mysl_1:
Grabisz sobie, grabisz.... :zly3: :zly3: :zly3:
Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Krakowskie hodowle Grające Echo, Gończaki FCI i Samograj FCI

Post autor: weszynoska »

Darianna pisze:
qzia pisze:Dziwi mnie trochę, że właściciel setera krytykował ogarze nieposłuszeństwo. Chyba głupszych i głuchszych psów jak setery to nie widziałam. No może chart afgański byłby jeszcze lepszy. :mysl_1:
Grabisz sobie, grabisz.... :zly3: :zly3: :zly3:

miałam pisać..ale Darianna mnie uprzedziła :zgoda:

setery to fajne psy, mądre i posłuszne o ile się do ich wychowania przyłoży za młodu :piwko:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ