KW czy nie KW?

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
eliza
Posty: 588
Rejestracja: wtorek 05 paź 2010, 18:36
Gadu-Gadu: 8512767
Lokalizacja: Radom/Jedlińsk
Kontakt:

KW czy nie KW?

Post autor: eliza »

Nie wiem, może taki wątek już był, może nie jest potrzebny, ale...
Jak to w końcu jest z tymi KW?
Bo np.
hania pisze:I po Frajdzie to już PKR-y są ;)
A Frajda jest KW III (Gawra -> As-dur -> Frajda)
czyli NN/IKW->IIKW->IIIKW->PKR schemat poprawny


A z drugiej strony wg KasiWro i 1e2w3a schemat wyglądać powinien tak:
NN->IKW->IIKW->IIIKW->PKR

I tutaj się już zagubiłam, więc pytam który schemat powinien być w końcu?
Ostatnio zmieniony środa 11 kwie 2012, 21:10 przez eliza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 300
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 16:40

Re: KW czy nie KW?

Post autor: Ikar »

to zależy czy NN jest wpisany na KW, jeśli jest to pierwszy schemat, jeśli nie to drugi
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: KW czy nie KW?

Post autor: hania »

Według regulaminu psów rasowych nie ma czegoś takiego jak NN.

Wyciąg z regulaminu:

>>2. Do Księgi Wstępnej wpisuje się dorosłego psa lub sukę, których wygląd wykazuje wszystkie cechy określonej rasy, co zostało stwierdzone podczas przeglądu kwalifikacyjnego. Na przeglądzie
kwalifikacyjnym wypełnia się „Wniosek o wpisanie psa/suki do Księgi Wstępnej” (wzór zał. nr 8).
Właściciel psa/suki wpisanego do Księgi Wstępnej otrzymuje Wyciąg z Księgi Wstępnej.<<

i dalej:

>>6. Psa/sukę, których trzy pokolenia przodków (rodzice, dziadowie i pradziadowie) figurują w KW,
wpisuje się do Polskiej Księgi Rodowodowej.<<
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: KW czy nie KW?

Post autor: 1e2w3a »

hania pisze: >>2. Do Księgi Wstępnej wpisuje się dorosłego psa lub sukę, których wygląd wykazuje wszystkie cechy określonej rasy, co zostało stwierdzone podczas przeglądu kwalifikacyjnego. Na przeglądzie
kwalifikacyjnym wypełnia się „Wniosek o wpisanie psa/suki do Księgi Wstępnej” (wzór zał. nr 8).
Właściciel psa/suki wpisanego do Księgi Wstępnej otrzymuje Wyciąg z Księgi Wstępnej.<<
Czy to znaczy, że taki pies/suka od razu jest IKW, jeżeli nie ma czegoś takiego jak NN ? Wtedy wystarczą trzy pokolenia przodków, aby dojść do PKR.

Jeżeli nie ma czegoś takiego jak NN to dlaczego niektórym psom/sukom nadaje się taki "status". Czy to oznacza, że nie były objęte przeglądem kwalifikacyjnym :?:

I jeżeli nie ma NN to dlaczego takie "oznaczenie " można spotkać w rodowodach (nn) :?:
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: KW czy nie KW?

Post autor: hania »

1e2w3a pisze: I jeżeli nie ma NN to dlaczego takie "oznaczenie " można spotkać w rodowodach (nn) :?:
Ja spotkałam się tylko z oznakowaniem nn rodziców psów wpisanych do KW. Czyli np rodzice Gawry są nn. Ona nie jest nn bo ona jest Gawra ;)

Edycja : rozmawiałam z Agag, żeby się upewnić. Jej miot "M" ma PKR - Gawra -> Jaśmin -> Oktawa -> M...
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: KW czy nie KW?

Post autor: 1e2w3a »

Czyli jak spotkam sie z czymś takim: YGREK nn to będzie oznaczać konkretnego psa YGREK IKW (jeżeli przeszedł przegląd), którego rodzice są nn. Prawnuki i prawnuczki YGREKA będą już zaliczani do PKR (oczywiście po odpowiednich kojarzeniach). W tym miejscu muszę skłonić się ku pierwszemu schematowi.
Ostatnio zmieniony wtorek 10 kwie 2012, 20:51 przez 1e2w3a, łącznie zmieniany 1 raz.
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 300
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 16:40

Re: KW czy nie KW?

Post autor: Ikar »

zgadza się, jeśli natomiast będziesz zajmowała się rodzicami YGREKA nn to schemat drugi :)
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: KW czy nie KW?

Post autor: SARABANDA »

A mnie się wydaje że pies/suka nieznanego pochodzenia czyli bez udokumentowanych przodków w tym przypadku NN wpisany do Księgi Wstępnej - bo ktoś o to wystąpił a pies/suka spełnili warunki- ma w tym momencie status I KW w kontekście dalszej hodowli. KW oznacza to że nie jest wpisany do PKR bo nie może a I KW że jest pierwszym pokoleniem "dolewki krwi".
A NN oznacza tylko tyle że nie ma udokumentowanych przodków i nie pochodzi z konkretnej hodowli.
NN to jakby przydomek. KW jest stosowany zamiast określenia PKR - czyli w rejestracji.
Jego/jej dzieci to KW II, wnuki KW III a prawnuki już PKR .
Dobrze zrozumiałam ?

_______________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: KW czy nie KW?

Post autor: ZbyszekC »

Problem z NN i PKR już rozumiem choć pojąć nie mogę :wstydek:
Ale jak to jest z kangurami?
Czy ewentualne dzieci Bruna(Zewa) bedą już ogarami? Czy dopiero jego wnuki :mysl_1:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: KW czy nie KW?

Post autor: weszynoska »

Zadra ma rodowód pusty....czyli w nagłówku ma napisane Zadra , data urodzenia i numer tatuażu...reszta rodowodu jest nie wypełniona.

Więc wg. mojej wiedzy ona jest KWI

dzieci Zadry mają już rodziców , czyli nie są NN ..więc KW II

ciągnąc myśl dalej...dzieci Zewa będą KW III
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ