Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Post autor: qzia »

Ja bym się bardziej bała wadliwego nasienia. Nie jest fajnie jak rodzą się jakieś zmutowane szczeniaki. Bardziej mi tu chodzi nie o skład nasienia a o jakieś niedojrzałe plemniki. A co do zaniku siatkówki to są na to testy. :niewka: Padaczka może być nabyta i tak naprawdę nie wiadomo jaka jest. Itp.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Post autor: hania »

ogończyk pisze:
SARABANDA pisze: np padaczki, zaniku siatkówki, chorób nerek itd.
Jeżu z kolcami! Gdzieś Ty to widziała? Po jednym dałbym se spokój z hodowlą. :D
A to myślę, że możesz od razu zrezygnować z hodowli jakiejkolwiek rasy :jezyk:
Ja znam parę przypadków padaczki u ogarów (i to w młodym wieku), chorób nerek, miopatii, zwyrodnienia wątroby itp. Ostatnio u jednego ogara zdiagnozowano zespolenie wrotno-oboczne, ale czy należy od razu demonizować i stwierdzać, ze rasa jest powszechnie obciążona tą chorobą.
Podobnie z padaczką - to jest choroba, która może wystąpić w każdej rasie a u ogarów nie jest częsta. W rasach gdzie występuje często zdarza się, że niektórzy hodowcy rozmnażają dopiero psy 5-6 letnie gdy są pewni ich zdrowia.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Post autor: hania »

qzia pisze:A co do zaniku siatkówki to są na to testy. :niewka:
Dla ogarów akurat testów genetycznych nie ma. Ale też chyba nie występuje u nich powszechnie zanik siatkówki ;) . A u młodego psa badanie klinicznie może nic nie wykazać.
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Post autor: ogończyk »

hania pisze:A to myślę, że możesz od razu zrezygnować z hodowli jakiejkolwiek rasy :jezyk:
Haniu, mogę się mylić (Ty będziesz wiedziala znacznie lepiej) ale mam wrażenie, że w hodowli równie ważne jak wszystko inne jest zwykłe "manie szczęścia". Dopotąd uważam, że jeżeli idzie o psy szczęście mi sprzyja, kiedy uznam, że przestało, z pewnością nie będę się upierał przy hodowaniu .
Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Post autor: hania »

Gdybym myślała podobnie jak Ty to skończyłabym hodowlę po pierwszym miocie Dumki kiedy nie przeżył żaden szczeniak. Szczęście jest ważne ale zmienne.
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Post autor: panbazyl »

ło borze szumiący.... idę kastrować swoje samce :gleba: :jezyk_3:
powiem Wam tyle - mam 3 samce w różnym wieku i najbardziej sexi jest ten co w weteranach już chodzi (ma z reszta w paszporcie wpisane sex/sexo macho - tłumaczę - płeć - mężczyzna). I jak przyjeżdża do nas jakaś panna aromatyczna do krycia to ten weteran jest niesamowitym testerem czy warto ja kryć. Ostatnio pewna własiccielka suki się mocno ze mna spierała, ze wet jej powiedział, że to właśnie w tym dniu najlepszy czas na krycie. Tylko dlaczego pies który miał zostać ojcem miał ją w nosie, weteran też co najwyżej się z nią bawił (a Gryzoń ogar był zamknięty, bo nie jego rasa). I zamówiłam swojego weta by stwierdził o co kaman. I się okazało, że psy miały rację (weteran i ten co pierwszy raz miał być ojcem) - suka owszem miała płodne dni, ale kilka dni wcześniej - wet zrobił badanie na progesteron, nasienie też zbadał.
Ja mam samce - one doskonale wiedzą co i do czego służy (pod warunkiem, że suka grzeczna i nie gryzie chłopaków)
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Post autor: miszakai »

:mysl_1: Chyba jednak nie do końca o tym jest dyskusja :?
Obrazek
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Post autor: panbazyl »

wiem, ale już i tak wątek popłynął dawno.
a wracając do tematu głównego - jestem nadal blondynką i nie rozumiem tych zmian. Nie rozumiem.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Post autor: weszynoska »

Związek stosuje postępujący liberalizm....ot co i tyle :niewka:

a reszta to już tylko życie....
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie hodowli 31.03.2012

Post autor: Ania W »

panbazyl pisze:wiem, ale już i tak wątek popłynął dawno.
Wątek nie popłynął :nunu:
Cały czas dotyczy jednej z planowanych zmian w regulaminie i tego czy to dobrze czy źle.
ODPOWIEDZ