TATUAŻ- jaki i gdzie?

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: TATUAŻ- jaki i gdzie?

Post autor: BasiaM »

Jestem za tatuażem w uchu, ale musi być bardzo dobrze wykonany.
Przede wszystkim ma być czytelny i wyraźny. Najlepiej ciemnym tuszem.
Uchaty po dwóch latach nie miał właściwie tatuażu, dziś nie widać NIC.
Pamietam, że tatuaż był jasnozielony.

Coda natomiast ma ciemny, bardzo wyraźny, jakby markerem miała litery pisane.

Chipy robiłam jak psy skończyły pól roku.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 300
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 16:40

Re: TATUAŻ- jaki i gdzie?

Post autor: Ikar »

Ikar miał tatuaż w pachwinie. Przez 13 lat był doskonale widoczny. Laki ma w uchu i ledwo można coś odczytać. Bajka ma w uchu super czytelny więc to chyba bardziej zależy od osoby tatuującej niż od miejsca.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: TATUAŻ- jaki i gdzie?

Post autor: SARABANDA »

Sara ma w uchu, zielony, w tej chwili bardzo słabo widoczny. Może faktycznie lepszy ciemny tusz.
Czupryna w pachwinie , bardzo duży, ciemny, na razie czytelny.

________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: TATUAŻ- jaki i gdzie?

Post autor: irie »

Ja jestem zwolenniczka tatuazy - mysle podobnie, jak to napisala Hania - ze chipy sa u nas jeszcze malo rozpowszechnione, do tego ten galimatias z bazami. I do tego nie sa tanie. Dlatego mimo, ze nasz wet (ktory tez jest zwolennikiem chipow) oferowal mi chipy w cenie naprawde niewiele wyzszej niz placi sie za tatuaz, zdecydowalam sie na tatuaze.
Nie wszystkie wyszly super czytelne, myśle że to chyba kwestia porządnego wsmarowania tuszu. Jedna sunia miala niewyrazny juz wyjezdzajac od nas - zwrocilam na to uwage wlascicielom, wiem ze mieli zamiar ja zachipowac. Co do bolu, to u nas wiekszosc maluchow tylko lekko pisnelo w momencie uklucia. Byly ze dwie "bardziej krzykaczki" i chyba jeden pan, ktory nawet nie drgnal. A juz po chwili wszystkie bawily sie jak wczesniej. Trauma to raczej dla nich nie byla ;) Co do zwiazku z chorobami (mysle tu o ropowicy), to sa to chyba wszystko teorie za malo sprawdzone, zeby sie nimi mocno sugerowac.
Oczywiscie kazdy robi jak uwaza i jak ma mozliwosci - czasem ma sie dostep tylko do tatuazy w pachwinie albo tylko w uchu, nie zawsze mozna sobie ot tak wybierac.
Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: TATUAŻ- jaki i gdzie?

Post autor: ania N »

Tatuaż zawsze podpowie że pies jest rasowy i może być w jakiejś bazie. A chip - w Puławach tylko jeden wet ma urządzenie do odczytywania - kto będzie chodził i sprawdzał? - głównie ten kto zobaczy tatuaż. Moje psy zaczipowane no i co z tego jak wpisane są tylko do bazy w Puławach. :zly2:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: TATUAŻ- jaki i gdzie?

Post autor: Agata »

Chyba Krosno dobrze robi tatuaże, bo u Pestki po 4.5 roku też jest świetnie widoczny :silacz: .
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: TATUAŻ- jaki i gdzie?

Post autor: Ania W »

Tatuaże dobre były też w Warszawie - Bard całe życie super czytelny ;) i Gorzów Wlk- Łoza.
Ale myślę że to bardziej od osoby robiącej zależy a takich kilka w oddziale często :)
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: TATUAŻ- jaki i gdzie?

Post autor: BasiaM »

Ania W pisze:Tatuaże dobre były też w Warszawie ...
Uchaty miał robiony tatuaż w Warszawie i w tej chwili nie ma wogóle :niewka:
Tusz jasnozielony, od samego początku nie było wiadomo czy "1" to 7 czy odwrócone L, bo nie wiadomo było jak czytać :niewka:

Moim zdaniem: ciemny tusz, sprawna ręka tatuującego i staranne wykonanie. Wtedy będzie ok.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: TATUAŻ- jaki i gdzie?

Post autor: nulka »

Zojcia zaczipowana ,ale czip wędruje sobie ,juz dawno nie jest na swoim miejscu ;) tatuaż w pachwinie ,powiedzmy ,że czytelny ,trzeba się trochę domyślać ,a u Łazika w uchu super czytelny
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: TATUAŻ- jaki i gdzie?

Post autor: miszakai »

U nas w uchu zielone - Cyga ma już mało widoczny ale jestem za uchem i za tatuowaniem na pewno.
Obrazek
ODPOWIEDZ