Inbred czyli chów wsobny

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Inbred czyli chów wsobny

Post autor: hania »

ogończyk pisze: Natomiast pewien mały, za to praktyczny dylemacik - mam. (Hipotetyczny, jak na razie.) Ile i jakie reproduktory mamy - to nie tajemnica. Były liczone na "zielonym". Otóż załóżmy, że dotrzemy do fajnego, zdrowego psiaka o znanym pochodzeniu, bez żadnych uprawnień, którego Właściciele powiedzą wprost, że w nosie mają wszelkie formalności, a z wyliczeń wyjdzie nam, że współczynnik inbredu u potomstwa powinien być niższy niż potomstwa po każdym innym zatwierdzonym oficjalnie reproduktorze.
Żeby było zupełnie jasne! Jest to tylko "gdybanie" i ani sam nie zamierzam, ani nikogo nie namawiam do łamania przepisów, którym się dobrowolnie poddałem!!!!!
Pytanie do Was brzmi: Kto zrezygnowałby z pokrycia swojej suki? Prosiłbym o odpowiedzi z uzasadnieniem. Pozdrawiam.
Ja bym zrezygnowała.
Najpierw namawiałabym właścicieli do zrobienia uprawnień (a paru już mi sie udało), nawet na tej zasadzie, że to ja psu zrobię uprawnienia.
Jeżeli to by nic nie dało to zrezygnowałabym z tego psa i poszukała innego. Mając w bazie reproduktorów psy z KW znajdę jakieś niespokrewnione. A nawet rozpatrując (zupełnie hipotetycznie), że nie znajdę - to nie jest to powód, żeby zacząć hodować psy bez papierów.
Bo nawet jeżeli to co potem z tymi szczeniakami?
Wpisać do KW? Jako NN? Jaki to ma sens?
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Inbred czyli chów wsobny

Post autor: hania »

dorob62 pisze:Danuta
Czy nie zastanowiło Cię dlaczego tylko Ty twierdzisz, że baza Sławka NIC NIE WNOSI?
Danusia... nigdzie nie napisałam tak....
na moje potrzeby nie odpowiada.. ale już wiem czemu:)

Nie napisałaś. Ale bardzo mocno zasugerowałaś, że jest nieaktualna. Dlaczego? Zupełnie inaczej by brzmiało, gdybyś rzeczywiście napisała "mnie ta baza nie odpowiada". Ale to nie brzmiało w ten sposób. Piszesz bardzo różne, przykre sugestie twierdząc potem, że wcale nic złego nie miałaś na myśli.
Przeraża mnie zupełny brak szacunku dla każdego kto cokolwiek zrobił. I krytykowanie wszystkiego bez zapoznania się z tematem.

Przepraszam za ciągnięcie off-a, ale niestety zupełnie nie mogę się zgodzić z tym, że Sławek się nie zniechęcił.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inbred czyli chów wsobny

Post autor: dorob62 »

hania
bardzo mocno zasugerowałaś, że jest nieaktualna.
Bo jest i nawet Sławek to mówi (że zawiera treści, które trudno zaktualizować).
Piszesz bardzo różne, przykre sugestie
Czy nadal mówimy jeszcze o bazie reproduktorów????
Przeraża mnie zupełny brak szacunku dla każdego kto cokolwiek zrobił.
Krytyka nie jest brakiem szacunku!!!!! Słodzenie dla słodzenia mnie mierzi!!!!!! Jak coś mi się nie podoba to o tym mówię i nie ma to nic wspólnego z brakiem szacunku!!
I krytykowanie wszystkiego bez zapoznania się z tematem.
Zawsze zanim cokolwiek napiszę czytam wszystko co zostało napisane w danym i innych tematach i nie tylko na jednym ale na wielu wątkach i forach!! Każdy czyta to co chce przeczytać.
niestety zupełnie nie mogę się zgodzić z tym, że Sławek się nie zniechęcił.
???????
Gdyby miał się zniechęcać każdą krytyką to pewnie nic by nie zrobił. NIGDY!! Więc jestem pewna NIE ZNIECHĘCIŁ się:)Ale apiszę do niego i na wszelki wypadek zapytam:)
Każdego kto poczuł się urażony przepraszam. Ale kompletnie nie rozumiem nadwrażliwości.
Pozdrawiam.
I jest wspaniale.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Inbred czyli chów wsobny

Post autor: Ania W »

dorob62 pisze: As-dur Olfactus
Zagraj
Saksofon
Blues
Bohun
Ja też zaofuję ale skoro padły imiona psów, niestety bez przydomków to warto jeszcze pewne rzeczy doprecyzować, skoro ma to być aktualne.

As-dur - dokończył uprawnienia na klubówce, chyba dopiero od października wbite w rodowód więc raczej tragedii nie ma jeżeli jeszcze nie ma go w bazie.
Zagraj NN - nie ma jeszcze testów psychicznych = nie ma uprawnień
Saksofon - jeżeli Goniwiatr to chyba żyje i jest dość dobrze znany wśród osób interesujących się rasą bo kilka miotow zostawił.
BLues - jeżeli z Kiciborza to chyba żyje ale właściciele od lat nie opłacają składek i z mojej rozmowy sprzed prawie roku wynika, że raczej nie są już zainteresowani kryciem.
Bohun - o którego dokładnie chodzi bo ja znam co najmniej dwa psy z tym imieniem.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inbred czyli chów wsobny

Post autor: dorob62 »

Bohun NN ur. 15/05/2002
Bohun z Gończaków po Gwarnym Ogaria
takich znalazłam.. nic więcej nie wiem....
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Inbred czyli chów wsobny

Post autor: kasiawro »

dorob62 pisze:Bohun NN ur. 15/05/2002
Bohun z Gończaków po Gwarnym Ogaria
takich znalazłam.. nic więcej nie wiem....
Dorob skoro takich znalazłaś (domyślam się że u Sławka) to po co ich wypisywałaś w postach, co chciałaś z tym zrobić????
Sorki ale czym więcej czytam Twoje posty tym mniej są dla mnie zrozumiałe-wybacz :zly1: :zly1: :zly1:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Inbred czyli chów wsobny

Post autor: kasiawro »

a poza tym proszę o przeniesienie części tematu na odpowiedni wątek o bazie reproduktorów-Dzięki
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Inbred czyli chów wsobny

Post autor: hania »

Sławek prosił o wklejenie:

"Baza jest aktualna! (na tyle ile mam dostarczonych danych z różnych źródeł w tym najwazniejszych: hodowców, ZKWP i KOPiGP. Bez danych nie mogę jej zaktualizować bo musiałbym "ssać z palca".
Nigdy niestety nie będzie tak, że dziś 2 grudnia baza będzie aktualna na 2 grudnia – zawsze jest aktualizowana z pewnym opóźnieniem – po prostu „bezwładność” całego systemu do którego zdecydowałem się „podłączyć”. Informacje muszą od hodowców spłynąć do ZKWP, stamtąd do Klubu, a stąd dopiero do bazy jako dane pełne i POTWIERDZONE (czytaj - rzetelne). W takim układzie 3 mies. „opóźnienie” uważasz że jest duże??"
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Inbred czyli chów wsobny

Post autor: ogończyk »

Najmocniej przepraszam wszystkich, którzy chcieli pogadać (poczytać) o "Inbredzie, czyli chowie wsobnym" za nieumyślne sprowokowanie tematu BAZY, tudzież LISTY. :zdziw_5: Przepraszam i pozdrawiam.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Inbred czyli chów wsobny

Post autor: Danuta »

Ogończyku, Ty jak zawsze jesteś po staropolsku szarmancki :hi_1:
Przepraszam ponownie za wczorajszą offową dyskusję na tym wątku :wstydek:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ