PIT 6

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: PIT 6

Post autor: delia »

Jeszcze jedno osoby posiadające wyłącznie samca też go zgłaszają, nie ma znaczenia czy mamy zarejestrowaną hodowlę, czy nie
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: PIT 6

Post autor: weszynoska »

Z porannych przemyśleń... :mysl_1:

Już widzę oczyma wyobraźni te tłumy pod US....dokonujące tych wszystkich wpisów i korekt :gleba: :psiako:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: PIT 6

Post autor: delia »

Wiadomo - przepisy przepisami, a życie zyciem
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: PIT 6

Post autor: SARABANDA »

Przepisy przepisami a jak to wygląda w praktyce? Załóżmy że mamy zgłoszoną hodowlę , płacimy podatek od tej ilości psów które zgłosiliśmy. Szczenięta są albo nie. I faktycznie możemy odliczyć koszty poniesione (karma , szczepienia, leczenie, akcesoria, szkolenia itd.) ?
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: PIT 6

Post autor: ania N »

Czyli co - każdy właściciel rasowego psa czy suki ma zgłaszać jakiś wydumany dochód do urzędu? Już to widzę. :roll:
To jakaś paranoja. Nawet właściciel reproduktora nie jest wróżką i nie wie czy pies będzie miał jakieś krycie w danym roku czy nie. Może nie mieć wcale. :?
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: PIT 6

Post autor: delia »

Jeśli prowadzimy hodowlę jako działalność to wszystkie wydatki wrzucamy w koszty (karma, wet i inne), ale jak nie mamy działalności to nie ma takiej możliwości.
Właściciel psa rasowego nie zgłasza dochodu do US tylko liczbę psów (sztuki). US sam nalicza dochód jaki w ich mniemaniu właściciel osiąga (wg tabeli) i guzik ich obchodzi czy ktoś sukę dopuszcza czy nie, czy kryje reproduktorem, czy nie.
W praktyce zgłaszają do US swoje psy najczęściej osoby prowadzące hodowlę i to nie wszyscy, właściciele reproduktorów bardzo rzadko. Dzięki Bogu US nie sprawdza w ZKwP i innych stowarzyszeniach (wg US w nich też są psy rasowe), ile i jakie psy są zarejestrowane. Więc jeśli nikomu nie zaleźliśmy za skórę i nie mamy "życzliwych" sąsiadów, którzy wiedzą o takich przepisach, to można nie zgłaszać, bo przecież US sam z siebie nie wie czy jakiegoś psa w ogóle mamy.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: PIT 6

Post autor: qzia »

Do końca miesiąca zgłaszamy PIT6 :strach_2: ktoś mi powie o co come on? Co ja mam tam wpisać i dlaczego? :niewka: :niewka:
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: PIT 6

Post autor: miszakai »

PIT- 6 składamy do 30.11. każdego roku na rok kolejny. Teoretycznie 7 dni od rozpoczęcia prowadzenia działu specjalnego produkcji rolnej jaką jest hodowla psów rasowych. Mam wrażenie, że już w tym wątku wszystko zostało napisane ;) Przeczytaj cały. Ja składam już trzeci raz. Jest to ryczałtowo określony podatek od sztuki hodowlanej - bez względu na płeć, krycie czy nie krycie itd. Jak ktoś ma hodowlę jako działalność gospodarczą to rozlicza się od uzyskanego przychodu na podstawie KPiR np. a jak nie to jako osoba fizyczna posiadająca choćby jedną sztukę rasową powinna PIT-6 złożyć...Wpisać swoje dane na pierwszej stronie a w rubrykach na 2 stronie wpisać kod zgodnie z legendą - psy rasowe to chyba kod 84 i ilość sztuk. W razie czego podaję swój tel. i pani z US jak sama wyduma jak to wypełnić to podpowie:). W zaszłym roku było bodajże 44 pln od sztuki. Jak masz więcej a masz to czeba pomnożyć ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: PIT 6

Post autor: panbazyl »

qzia pisze:Do końca miesiąca zgłaszamy PIT6 :strach_2: ktoś mi powie o co come on? Co ja mam tam wpisać i dlaczego? :niewka: :niewka:
chyba na FB już to wszystko wyjaśniliśmy. Ale sam PIT 6 tu nie starczy jeśli nie masz psó zgłoszonyhc do US. Trzeba je jeszcze zgłosić :jezyk_3: a to już inne papiery
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: PIT 6

Post autor: miszakai »

Hmmm... Ja od razu złożyłam Pit-6. NIe pamiętam innych papierów :mysl_1: ale :shock: może coś mi podłożyli
Obrazek
ODPOWIEDZ