Rozmnażalnie !!!

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

bea100

Rozmnażalnie !!!

Post autor: bea100 »

Uwaga hodowcy- ALERT
dzisiaj dzwonił do mnie facet, który chce rozmnażać ogary. Dzwonił z tel 022/755 .. .. . Mówi nieładną polszczyzną. Chyba w średnim wieku. Wielki cffaniak. Nie przyznał się skąd jest. Chce kupić psa i sukę i rozpocząć "hodofle". Wypytywał o ceny. Wiem tyle, że kiedyś hodofał ONy (oczywiście nie ma pojęcia co to uprawnienia czy wystawy). Teraz szuka suki i psa - jednej suki na początek- ogara sobie wymyślił :evil: .
U mnie chciał teraz lub na wiosnę kupić brata i siostrę ( bo- sobie wygłówkował, że jak dwa to dostanie upust u hodowcy i będzie to taniej). Jak mu powiedziałam, że jak rozmnoży rodzeństwo między sobą to wyprodukuje psy chore i fizycznie i psychicznie- również martwe mioty- to się zdziwił wielce (?!?). Jak powiedziałam o umowach- to się wypłoszył ale powiedział, że i tak sobie ogary kupi.
:zly2:
Hodowcy: miejcie się na baczności.
Do wszystkich: proszę roześlijcie to info dalej i porozmawiajcie ze swoimi hodowcami, bo wielu tu nie ma a powinni wiedzieć co się kroi.
Ostatnio zmieniony niedziela 14 gru 2008, 20:33 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: Aszemi »

Opisz to wszędzie gdzie się da żeby mu się nie powiodło :evil: Masakra...
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
bea100

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: bea100 »

Obawiam się, że sama wiele nie zdziałam. Musicie mi pomóc i sprawę nagłośnić.
Niech Wasi hodowcy wiedzą i mają się na baczności.
Chociaż wielu nie podpisuje umów i nie sprawdza co się potem dzieje ze szczeniakami...ale niech choć wiedzą.

On się może teraz kamuflować bo widziałam, że się z lekka przepłoszył. Choć starałam się mu tłumaczyć i być "pomocna" oraz "miła". Byłam oceanem spokoju. Już samo to, że wybiłam mu z głowy mnożenie rodzeństwa (o ile wogóle dałam radę mu to wyperswadować :niewka: ) uważałabym za swój "sukces"...qrcze :zly2:
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: dorob62 »

roześlę tę wiadomość na wszystkie Ogarowe adresy które mam!!! Z akcji LICZENIE:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: Józef »

No łapię teraz dlaczego umowy są takie ważne... Niezły gość! Szkoda gadać...
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
bea100

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: bea100 »

Dorob- serdeczne dzięki- wyślij info do wszystkich hodowców jakich masz w bazie LICZENIE.

Ludzie (normalni i dobrzy) nie zdają sobie sprawy co znaczą rozmnażalnie. Do głowy im nie przyjdzie. W jakich warunkach suki rodzą i co cieczka od pierwszej cieczki- aż do całkowitego wyeksploatowania organizmu. Ja widziałam suki rasowe (papierowe)- niegdyś piękne ale z rozmnażalni...czteroletnie suki a już staruszki...macice im wypadały na ziemię...chore i łyse i zarobaczone i oszalałe od niewoli bo zamknięte na stałe w syfie w betonowych bunkrach...szczeniaki wychowywane na nigdy nie sprzatanych odchodach...wieczny głód i brak nawet wody...bunkry lub piwnice bez okien lub suki matki na stałe na krótkim łańcuchu przykute do byle budy...skóra mi cierpnie...AniaW wie o czym ja tu mówię.
Przesadzam? Niestety nie przesadzam. To się dzieje.

Nie wiem jaką rozmnażalnię ma w planach ten facet...ale ma. Być może to nie będzie na zawsze betonowy boks czy ciemna piwnica. Ale tak czy siak- to samo zło dla rasy.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: Ania W »

Ania W wie bardzo dobrze o czym mowa i jaką kombinacją jest moda na rasę i ludzka chciwość. :zly1:
Dla ludzi o mocnych nerwach:
http://fundacja-emir.org/aktualnosci/SC ... dowlom.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: Aszemi »

Serce się kraja....
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: Paula »

Nie żebym była pesymistką, ale... facet i tak je pewnie kupi. Nie do wszystkich dojdzie mail, nie wszyscy są "blisko" środowiska, a jak nie uda mu się od hodowcy, kupi na allegro psiaki bez rodowodu...
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
bea100

Re: Rozmnażalnie !!!

Post autor: bea100 »

Obawiam się Paula, że masz rację. Niestety.

Może w tym momencie ja wykażę się pesymizmem- ale uważam, że rozmnażalnie przed nami i nic na to nie poradzimy (my tutaj). O rasie coraz głośniej, zaczyna być doceniana. A tu właśnie drugie dno tego wyziera i zaczyna szczeżyć do nas kły :( . Jak jest popyt- to pojawiają się rozmnażalnie.
Jeśli hodowcy będą sprzedawać (zwłaszcza suki) bez kontroli gdzie trafiają, jeśli nie będą podpisywać obostrzonych umów- ani się nie obejrzymy jak i w naszej rasie zaczną powstawać rozmnażalnie. Może już powstają? To tylko kwestia czasu.
ODPOWIEDZ