Hodowla ras polskich w statystyce "Pies"

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Hodowla ras polskich w statystyce "Pies"

Post autor: SARABANDA »

Nie sądzę by w wielu rasach taka wiedza o populacji była znana. No może w rasach powstających - gdzie psów jeszcze niewiele i pod kontrolą - myślę np o spanielu polskim.
Wczoraj jeszcze doczytałam że w tej statystyce podane są coogary: pod hasłem krzyżówka międzyrasowa:
zarejestrowane psy 0 , suki 3 ( Zagajku gdzie jesteś?)
hodowlane psy 0 , suki 2
urodzonych szczeniąt - psy 5 , suki 5
miotów 2
Czytanie wszelkich statystyk polega także na czytaniu między wierszami, jak za głębokiej komuny czytanie Rocznika Statystycznego, fascynująca to była lektura.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Hodowla ras polskich w statystyce "Pies"

Post autor: qzia »

Bo to są Gosiu psy i suki zarejestrowane w danym roku a nie ogólnie. Zagajek to się chyba już dawno rejestrował?
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Hodowla ras polskich w statystyce "Pies"

Post autor: SARABANDA »

Chyba nie, ogółem zarejestrowane, wszystkie, w tym hodowlane. Popatrz ile ogarów analogicznie.
Myślę że te statystyki nie są dokładne i tu się zgadzam z Kubą.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Hodowla ras polskich w statystyce "Pies"

Post autor: qzia »

W coogarach mamy zarejestrowane 2 miotu i w tym 10 szczeniąt. Sama znalazłam 2 mioty w 2015 r na naszym ogarkowie, z których urodziło się w sumie 20 szczeniąt :mysl_1: :niewka: :niewka:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Hodowla ras polskich w statystyce "Pies"

Post autor: hania »

Ja któregoś roku liczyłam urodzone szczeniaki w ograch według tego co podał "Pies" i co jest na ogarkowie i bardzo szybko przestało się zgadzać ;)
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Hodowla ras polskich w statystyce "Pies"

Post autor: SARABANDA »

Być może jest tak że nie zarząd a oddziały przesyłają dane do gazety no i nie wszystkie prześlą. Bo raczej do druku idą dane " skądś" a nie z nieba.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Hodowla ras polskich w statystyce "Pies"

Post autor: Ania W »

Prawdę mówiąc trochę głupio, że w gazecie "branżowej" znajdują się informacje odbiegające od stanu faktycznego. Dane z oddziałów powinny spływać do zarządu a zarząd udostępniać je swojej gazecie...Wydawać by się mogło, że to dość prosta sprawa ;)
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Hodowla ras polskich w statystyce "Pies"

Post autor: SARABANDA »

SARABANDA pisze:Być może jest tak że nie zarząd a oddziały przesyłają dane do gazety no i nie wszystkie prześlą. Bo raczej do druku idą dane " skądś" a nie z nieba.
Najpierw napisałam potem pomyślałam :wstydek:
Pewnie zarząd przekazuje dane niekompletne, być może nie wszystkie oddziały przekazują na czas. Bo nawet nie chcę myśleć że jest taki bałagan w danych że nikt nic nie wie. Ciekawe jak jest z innymi rasami.
ODPOWIEDZ