Ogary po Viku i Doris-co o nich sądzicie?

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ogary po Viku i Doris-co o nich sądzicie?

Post autor: Ania W »

miszakai pisze:Myślę, że Ci hodowcy, którzy wpisują w metrykę i umowę, że pies/suka niehodowlany to już taki dom znajdują, który nie szuka psa do hodowli. Problem robienia uprawnień takim egzemplarzom wynika z zatajenia ich choroby przez hodowcę, niewpisania nigdzie o niej wzmianki, czyli jest to celowe działanie. Szukając domu dla Pasji nie wyobrażam sobie, że nie rozpoznaję złych intencji i ludzie, którym tłumaczę i straszę chorobą setki razy decydują się mimo wpisów i rozmów z myślą o uprawnieniach :mysl_1:
Właściwie to też tak sobie potem pomyślałam, biorąc pod uwagę mój przypadek Umyka. Też od początku zaznaczałam, że niehodowlany, nie mamiłam ludzi wizją wystaw i użycia go w dalszej hodowli. Owszem może być tak, że trafią na swojej drodze na kogoś, kto będzie im próbował powiedzieć, że jest inaczej i że oni uwierzą...

U rudych gończych mamy tak naprawdę do czynienia z dwoma rodzajami rudego umaszczenia : z czarnym pigmentem i z jasnym ( cielistym lub jak kto woli wątrobianym). Z resztą podobnie jest u bloodków, u których właściwie jest też umaszczenie, najbardziej zbliżone do naszych czekoladowych gońćzych...No, ale ja nie wyobrażam sobie ogara z różowym nosem. No nie, po prostu nie! :roll:
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Ogary po Viku i Doris-co o nich sądzicie?

Post autor: SARABANDA »

Oba psy które są kwestią sporu w tym wątku mają akurat ciemny pigment.
Ale poruszyłaś Aniu temat którego nie rozumiem. Sara - duży czarny czaprak, minimalne przesiania ( od niedawna ), fajne ciemne podpalanie i ..... cielisto-brązowy pigment.
Czupryna, mocno przesiana, chociaż ładne głębokie podpalanie i czarny pigment.
Mam wrażenie że ciemna szata częściej idzie w parze z czekoladowym pigmentem u ogara :mysl_1:
Jakie macie obserwacje w tym temacie?
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Ogary po Viku i Doris-co o nich sądzicie?

Post autor: hania »

SARABANDA pisze:Co do rudych gończych to słyszałam różne opinie, także takie że nie są do końca "w typie" jeżeli chodzi o budowę no i że zdarzają się z dłuższą sierścią. Sama nie widziałam i zdania wyrobionego nie mam.
Czarne też miewają dłuższą sierść ;) . I rude i czarne bywają nie do końca w typie ;) . Ale rudy jest rudy więc pewnie brzydki i wredny ;)
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ogary po Viku i Doris-co o nich sądzicie?

Post autor: Ania W »

SARABANDA pisze: Mam wrażenie że ciemna szata częściej idzie w parze z czekoladowym pigmentem u ogara :mysl_1:
Jakie macie obserwacje w tym temacie?
Nie wiem czy to już nie obserwacje do innego tematu ;)
Ja nie mam takich obserwacji. Natomiast faktycznie po Zagraju są przejaśnione nosy mimo ciemnego umaszczenia. Są też psy przekazujące jasną oprawę oka i bardzo ciemną (malowane :) ). Wydaje mi się więc, że to ma raczej związek nie tyle z konkretnym umaszczeniem, co z tym co w genach rodziców piszczy ;)
Awatar użytkownika
Psin+co
Posty: 289
Rejestracja: sobota 14 lut 2015, 21:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogary po Viku i Doris-co o nich sądzicie?

Post autor: Psin+co »

Ania W pisze:
Nie wiem czy to już nie obserwacje do innego tematu ;)
Właśnie, w tym wątku chwalimy Vika i ewentualnie F1....
:nunu:
Miłego,
Witold
Awatar użytkownika
ergo5218
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 06 sty 2015, 09:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Ogary po Viku i Doris-co o nich sądzicie?

Post autor: ergo5218 »

Psin+co pisze: Właśnie, w tym wątku chwalimy Vika i ewentualnie F1....:nunu:
Dokładnie :D
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Ogary po Viku i Doris-co o nich sądzicie?

Post autor: SARABANDA »

Rude nie wredne co udowadniam od początku wątku :nunu:
a temat pigmentacji nie ja zaczęłam, chodzi mi o spostrzeżenie że rozjaśnione podpalanie i przesiany czaprak, czasami bardzo silnie nie idzie w parze z jasnym nosem i jasną pigmentacją i nawet tak jasne psy jak tu prezentowane wg mnie będą miały ciemną pigmentację
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ