ciekawostki liczbowe, trochę statystyczne

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

ciekawostki liczbowe, trochę statystyczne

Post autor: hania »

W związku z wpisem w innym wątku odnośnie psów wpisanych do KW poszperałam trochę w rodowodach. Pod lupę wzięłam dwie wystawy - klubówkę i krajową we Wrocławiu. Interesował mnie "krótki", czteropokoleniowy rodowód (taki jak wyświetla się w bazie).

Do Wrocławia były zgłoszone 63 ogary.
- 17 z nich nie ma w 4-pokoleniowym rodowodzie żadnego psa wpisanego do KW
Z pozostałych 46:
- 24 mają w rodowodzie jednego psa wpisanego do KW
- 19 ma w rodowodzie dwa psy wpisane do KW
- 3 mają w swoim rodowodzie trzy psy wpisane do KW

Przodków wpisanych do KW liczyłam pojedynczo - liczyłam to czy występował a nie ile razy.

Bohun - w 8 rodowodach
Psota - w 8 rodowodach
Korsa - w 6 rodowodach
Zagraj - w 5 rodowodach
Vik - w 4 rodowodach
Bruder - w 1 rodowodzie
Łowna - w 11 rodowodach
Gawra - w 28 rodowodach
uncja
Posty: 563
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 14:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włodawa

Re: ciekawostki liczbowe, trochę statystyczne

Post autor: uncja »

Czyli, tak w dużym uproszczeniu oczywiście, bez "wkładu" piesków wpisywanych do KW we Wrocławiu by było raptem 17 ogarów :strach_2:
Babcia Gawra górą :silacz:
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: ciekawostki liczbowe, trochę statystyczne

Post autor: BACHMATsforanemroda »

Fajnie jakby powstała taka mała tabelka z ocenami i osiągnięciami dopisanymi do tych liczb (jak ma się "jakość" psów po konkretnym KW) . Chętnie bym się tym zajęła, ale ani katalogu nie mam no i wyników też nie znam bo mnie nie było :placzek:
A gdyby tak jeszcze zrobić mały album zdjęć posegregowanych w kolejności pokoleń po poszczególnych psach KW... :marzyc: Może kiedyś spróbuję, na razie mam brak wiedzy i materiałów
Bardzo ciekawy temat... :mysl_1: Może taki sobie jako pracę inżynierską wybiorę :D :gleba:
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ciekawostki liczbowe, trochę statystyczne

Post autor: Ania W »

Oceny z tych wystaw są na forum i można się pokusić o jakąś analizę pod kątem wystawowym.
Tylko nie wiem czy takie zestawienie tylko z dwóch wystaw da obraz "jakości". Ja osobiście bardzo sceptycznie podchodzę do wystaw jako weryfikujących faktyczną jakość poszczególnych osobników. Ale sam materiał statystyczny mógłby być ciekawy.
A jeżeli chodzi o pracę inżynierską to się nie ma co śmiać - trzeba poważnie się przymierzyć ;) Może coś fajnego z tego wyjść :cwaniak:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ciekawostki liczbowe, trochę statystyczne

Post autor: hania »

BACHMATsforanemroda pisze:Fajnie jakby powstała taka mała tabelka z ocenami i osiągnięciami dopisanymi do tych liczb (jak ma się "jakość" psów po konkretnym KW) .
Tylko jak uwzględnić inne zmienne? W 4-pokoleniowym rodowodzie jest 30 psów. Pytanie, czy ten jeden przodek KW miał większy wpływ na eksterier niż pozostałe 29?
Może taki sobie jako pracę inżynierską wybiorę :D :gleba:
Pomiary biometryczne ogarów z uwzględnieniem czy pies jest PKR, KW i które pokolenie. I porównanie do poprzednich pomiarów. wiedzielibyśmy wtedy jak zmienia się eksterier.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: ciekawostki liczbowe, trochę statystyczne

Post autor: Leszek »

BACHMATsforanemroda pisze:Bardzo ciekawy temat... :mysl_1: Może taki sobie jako pracę inżynierską wybiorę :D :gleba:
Ciekawe zestawienie danych, ale na poważniejsze opracowanie naukowe nie ma co liczyć :mysl_1: . Za dużo zmiennych, za mało odnośników stałych do porównania i za mała grupa badawcza.
Ale jak by nie było wprowadzenie KW zwiększyło bazę genetyczną ogarów, a o to chodziło :happy3: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
ODPOWIEDZ