Baza rodowodowa

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Baza rodowodowa

Post autor: diamantina »

Mam pytanie:
czy jest realne stworzenie takiej bazy rodowodowej ogarów, która zawierałaby:
- oczywiście rodowody poszczególnych psów
- ich zdjęcia,
- podstawowe info: data urodzenia, data zejścia, jeśli pies już nie żyje, nr PKR
- wyniki przeprowadzonych badań,
- osiągnięcia wystawowe i użytkowe,
- wynik hodowlany (np. reproduktor lub suka hodowlana)
- imię, nazwisko właściciela, hodowcy

Coś podobnego do tej bazy afganów:
http://www.ahpedigrees.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli by to było możliwe, to mogłoby działać coś takiego przy ogarkowym forum (tam na tych afganach też jest forum) a jeśli nie, to osobno i wtedy, żeby móc zajrzeć tam, czy wrzucić swojego psiaka trzeba by było się zarejestrować i zalogować.

Chodzi mi też o to, żeby tak jak jest w afganach, te rodowody mogłyby automatycznie się uzupełniać - czyli o dalsze pokolenia, że np. ktoś sobie szuka jakiegoś ogara, wchodzi w jego rodowód, potem wybiera z jego 4 pokolenia jakiegoś psa (który też jest w bazie) klika na niego i automatycznie otwiera się jego rodowód ze zdjęciami i tak będzie można dojść sobie do któregoś tam pokolenia.
Na tej "afganiej" stronie jest także możliwość zrobienia wirtualnego skojarzenia :)
Wiem, afganów jest dużo więcej, ale jaką frajdą było dla mnie jak dzięki tej bazie dotarłam do 19 pokolenia mojego Arafata ze strony jego babki i jeszcze tam były fotki tych psów :)

Co myślicie o tym?
Ja bym się tym i zajęła, ale kompletnie nie znam się na tworzeniu stron internetowych za pomocą tych przeróżnych kodów :]


Częściowo już robi cos podobnego Danusia, ale to będzie chyba tylko taki wypis, a jeśliby stworzyć po prostu taką bazę, to wtedy wszystko byłoby już w jednym miejscu :)
jorge30
Posty: 20
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 07:28
Gadu-Gadu: 1387901
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: jorge30 »

diamantina pisze:Mam pytanie:
czy jest realne stworzenie takiej bazy rodowodowej ogarów, która zawierałaby:
- oczywiście rodowody poszczególnych psów
- ich zdjęcia,
- podstawowe info: data urodzenia, data zejścia, jeśli pies już nie żyje, nr PKR
- wyniki przeprowadzonych badań,
- osiągnięcia wystawowe i użytkowe,
- wynik hodowlany (np. reproduktor lub suka hodowlana)
- imię, nazwisko właściciela, hodowcy

Coś podobnego do tej bazy afganów:
http://www.ahpedigrees.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
odpowiem linkami (przepraszam ze tylko Kumpla, ale sam siebie nie muszę prosić o zezwolenie ;-) ):
- oczywiście rodowody poszczególnych psów - rodowód
- ich zdjęcia, zdjęcie
- podstawowe info: data urodzenia, data zejścia, jeśli pies już nie żyje, nr PKR - to wszystko jest orócz dat zejścia gdyż nikt nie prowadzi takich info - nie ma skąd zaczerpnąć, baza przewiduje taką opcję - na razie funkcjonuje jako "odcinanie" roczników starszych niż 14 letnie.
- wyniki przeprowadzonych badań, - istnieje możliwośc rozszerzenia bazy o takie informacje, pytanie czy te informacje będą docierały do bazy....
- osiągnięcia wystawowe i użytkowe, - baza przygotowana pod takie informacje, problem w tym że...nikt niczym się nie chwali na msu@hot.pl a nie jestem paparazzi żeby sobie ssać z palca ;)
- wynik hodowlany (np. reproduktor lub suka hodowlana) - funkcjonuje w bazie
- imię, nazwisko właściciela, hodowcy - funkcjonuje w bazie

Oczywiście można robić znów wszystko na nowo, można korzystać już z tego co jest. Wszystko zależy od Was. Ja Wam podaję za kompletną darmochę narzędzie na tacy - nie doskonałe bo wiele rzeczy muszę jeszcze wyciągać z niej ręcznie, ale jest i działa!!
To co widać na stronie bgazy to tylko skromne jej możliwości, niezbędne minimum które - uznałem że można opublikować bez pytania się kogokolwiek o pozwolenie. Odnośnie rodowodów reproduktorów, zdjęć - przysyłajcie zdjęcia, przysyłajcie informacje, a wszystko będzie siepięknie rozwijało, sama praca nad baząkosztuje dużo czasu i energii więc nie miejcie do mnie pretensji że nie chce mi się szukaćwszystkiego po necie i proszę o przysyłanie info.
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Baza rodowodowa

Post autor: diamantina »

No tak, ale w tym rodowodzie nie ma zdjęć poszczególnych przodków, jak i z tego rodowodu nie ma np możliwości takiej, że klikam sobie na np Polnego z Rogoźnickich Lasów i automatycznie otwiera mi się jego rodowód ze zdjęciami poszczególnych jego przodków.

Chodzi mi o taką bazę, gdzie ja np mam psa i sobie mogę sama wklepać jego dane.
No i z drugiej strony, czy hodowca Kumpla zgodził się, żeby cały jego adres był w internecie?

No i tutaj musisz klikać na kilka rzeczy, żeby je otworzyć, a tak klikasz np. na tego Polnego i automatycznie otwiera Ci się jego rodowód, foto i podstawowe informacje o nim.

Czyli, jeśli jest taka podobna baza, to żeby czegoś nie duplikować, czy jest możliwość jej usprawnienia-zautomatyzowania? Żeby sobie móc otwierać pokolenie po pokoleniu jednym kliknięciem :)

Robi chyba też coś podobnego Danusia.
Można by to wszystko potem "zlepić, ze tak powiem w jedną kupę", żeby takie informacje nie były rozsiane po całym internecie, tylko zestawione profesjonalnie w jednym miejscu :)
jorge30
Posty: 20
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 07:28
Gadu-Gadu: 1387901
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: jorge30 »

Zautomatyzowanie tej bazy to mój cel. Ale że sąpewne trudności techniczne...na wszystko trzeba poprostu czasu. Całość bazy zrobił amator, ponieważ "zawodowcy" chcą cieżka kasę. Takze zapożyczenie "silnika" od istniejących już baz zautomatyzowanych to duży koszt. Jak kończą siewszelkie zbiórki i ile było tego typu akcji to większośc z nas chyba wie. :D
Zdjeć innych psów nie ma bo poprostu nimi nie dysponuję - techniczna możliwość jest.
Jeszcze raz piszę - baza jest owszem daleka jeszcze od doskonałości - ale już jest i już działa - dokładanie kolejnych funkcjonalności to tylko kwestia czasu i umiejętnośći których muszę nabyć ;)
Odnośnie właściciela hodowli "z Beskidzkich Wysp" - mam zgodę :]
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: weszynoska »

jaka zgodę Ci potrzeba?????
Węszynosy się zgadzają na wszystko 8-) tylko napisz co trzeba....zdjęcia moge podesłac...rodowody tez....itp.....

bo ja na necie znam sie jak ....ech szkoda gadac :placzek:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
GabiArt
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 21:59

Re: Baza rodowodowa

Post autor: GabiArt »

Widzę, że ogaromaniacy z was jak się patrzy! :brawo_1: Żeby taka robota została wykonana, na prawdę podziwiam! Ja się jednak dziwię, że Związek Kynologiczny nie ma takiej bazy.
„Jedną nogą” mieszkam za granica i tam każdy ma swobodny dostęp do rodowodów. Dlaczego nie chcecie tego zmienić w Polsce?
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: Ania W »

GabiArt pisze: ....Dlaczego nie chcecie tego zmienić w Polsce?
A to akurat raczej nie do "nas " pytanie ;)
Tzn. podejrzewam, że w tym miejscu nie da się na to pytanie odpowiedzieć, bo jako grupa "rasowa" uważam, że całkiem nieźle się ostatnio organizujemy i uzupełniamy coraz więcej danych.
Myślę, że przyjdzie czas że to wszystko da się złożyć " do kupy" ;)
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Baza rodowodowa

Post autor: diamantina »

GabiArt pisze:Widzę, że ogaromaniacy z was jak się patrzy! :brawo_1: Żeby taka robota została wykonana, na prawdę podziwiam! Ja się jednak dziwię, że Związek Kynologiczny nie ma takiej bazy.
„Jedną nogą” mieszkam za granica i tam każdy ma swobodny dostęp do rodowodów. Dlaczego nie chcecie tego zmienić w Polsce?

Bo Polska jest tylko jedna i jedyna w swoim rodzaju! :mrgreen:


;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 maja 2009, 10:38 przez diamantina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Baza rodowodowa

Post autor: Ania W »

diamantina pisze:
Bo Polska jest tylko jedna i jedyna w swoim rodzaju! :mrgreen:
I za to ją kocham :!:
Awatar użytkownika
GabiArt
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 21:59

Re: Baza rodowodowa

Post autor: GabiArt »

Ania W pisze:
GabiArt pisze: ....Dlaczego nie chcecie tego zmienić w Polsce?
A to akurat raczej nie do "nas " pytanie ;)
Ale dlaczego? Przecież ty i inni jesteście hodowcami i macie prawo się domagać tego od waszego związku! Jaka jest procedura załatwiania tego, bo zaczynam być w bojowym nastroju?!! :silacz:
ODPOWIEDZ