Hodowlane ABC

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Józef »

dorob62 pisze:choć jak na debiutujących psiarzy - ogarowców nie jest łatwo:)
Witaj w Klubie ;) Ja Kusego wziąłem na prezent dla żony, serio :D I twierdzi że to najlepszy prezent jaki dostała kiedykolwiek. Potem znajoma hodowczyni nas namówiła i pojechaliśmy pierwszy raz... No i zaczęło się nakręcać.
A potem się zastanowiłem...
1. Jeśli zapadnie decyzja że Kusy będzie walczył o reproduktora (wystaw nie lubi, stresuje się) to będzie jeździł, a jak nie to do lasu na zbiorówki już prędzej pójdzie żeby życia używać ;)
2. Ale bakcyl jest konkretny i jeśli się nie zrażę problemami i będą życzliwi co mi pomogą merytorycznie to za jakiś czas pewnie krok po kroku tak jak to powinno być rozpocznę przygodę hodowlaną

Ja tam wierzę, że najbliższe 5 lat to więcej ogarów - i więcej w naturalny sposób pojawi się na wystawach. Niestety - rozmawiałem z ludźmi zakochanymi w Ogarach na wystawach - Kusego sprzedałbym już 5 razy :lol: Ale oni chcieli Ogara na spacery, do lasu itd. Nie na wystawy i nie na polowanie. A ja się pytam co w tym złego? Hę? Ogarów powinno być za 5 lat 5 tysięcy np. wystawy byłyby pełne a najlesze sztuki weszłyby do hodowli.

Tak mnie się myśli niedoświadczonemu w tym temacie ;)
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hodowlane ABC

Post autor: dorob62 »

Rozumiem Twój punkt widzenia i punkt widzenia tych co chcą ogara do lasu i na spacer i na kanapę. Ale jeśli ma to być w przyszłości rasa psów zdrowych to trzeba prowadzić KAMPANIĘ reklamującą rasę, trąbić wszem i wobec o konieczności uzyskiwania nowych ZDROWYCH reproduktorów i suk hodowlanych.
Wydaje mi się, że można by się BARDZIEJ starać. Ja sama już znalazłam dwa ogarki co to nigdy nigdzie nie były pokazywane i zaniedbane wystawowo... i namawiam ich pańciostwa do przyjścia tu do nas ( na początek) potem do spotkania w realu a tam my wszyscy będziemy ich namawiać by wystawiali:)
Innej metody nie ma.....tak myślę.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Józef »

dorob62 pisze:ma to być w przyszłości rasa psów zdrowych to trzeba prowadzić KAMPANIĘ reklamującą rasę, trąbić wszem i wobec o konieczności uzyskiwania nowych zdrowych
Tak w zupełności masz rację patrząc od tej strony. Ja skrzywiony jestem zawodowo, zawsze patrzę od drugiej strony. Dla mnie proces hodowlany jest w środku, na początku jest odnawianie rasy, a nakońcu - a koniec wieńczy dzieło - są właściciele i odbiorcy - miłośnicy tych psów. I moze zostać przespany pewien szczegół - powtarzając jak mantrę (do ludzi co te tematy są im niebliskie) o użytkowości, polowaniach, koniecznych wystawach okaże się w pewnym momencie że psy już są nawet w ilości niezłej, ale odbiorców jakoś nie ma :oops: Tylu ile trzeba. Ja o tym. Ale pewnie wykraczam w realia jakich nie ma jeszcze. Ale będą, to kwestia czasu.
A zaręczam Ci - jak właścicieli i Ogarów będzie 5 tys nie będzie już potrzeby namawiania - ilość pasjonatów będzie odpowiednia. Przy tej rasie!? Gwarantowane.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hodowlane ABC

Post autor: dorob62 »

Józef
jak właścicieli i Ogarów będzie 5 tys nie będzie już potrzeby namawiania
Wytłumacz mi proszę SKĄD będzie te 5 tysięcy???? skoro za moment będzie to chów wsobny???? i do tego z entropią w genach????

na imprezie fundacji SOS -
co to za fundacja i co to za impreza... proszę jeśli możesz przybliż troszkę:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Józef »

[quote="kasiawro"
Możesz coś więcej napisać o tej prezentacji rasy, nie wiem czy to odpowiedni tylko nie wiem czy to odpowiedni temat?[/quote]

A to zapewne nic wielkiego. Przy okazji szukania domów dla bezdomnych psów ze schronisk będzie krótki pokaz psów rasowych. Nie wiem dokładnie, zaproszenie przysłała nam właśnie zaprzyjaźniona handlerka działająca też jako wolontariusz na rzecz piesków i koni. Pewnie będzie trochę różnych psów rasowych i będzie i ogar. No i dla mnie to się wiąże. Bo są 2 wymiary hodowli - żeby hodować i się nie martwić że psy są w hodowli 5 miesięcy i nie ma chętnych (w przytaczanym tu artykule był taki argument) muszą być chętni na te psy. I moim zdaniem po tej szczytnej imprezie znowu przybędzie parę osób które kiedyś może trafią do jakiejś hodowli po Ogara. Ludzie gwarantowani - największe w Polsce Centrum Handlowe - co mi się wcale nie podoba, ale będziemy tam krótko, i kikadzieisąt, może kilkaset osób po raz pierwszy zastanowi się co to Ogar. Dla mnie to ma związek z hodowlą. Tylko z tego łatwiejszego końca :oops: oczywiście
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Józef »

dorob62 pisze: Wytłumacz mi proszę SKĄD będzie te 5 tysięcy????
to taka figura tylko, pewnie że nie realna, ale obrazowa
natomiast na ile może być więcej hodowli, albo czy może być więcej miotów w już istniejących (tzn więcej suk - znam ograniczenia, już się naumiałem) - to wiedzą bardziej doświadczeni
ale jak nie będzie więcej odbiorców, to nawet jakby były warunki to kto zaryzykuje kłopot?
Wróci temat pieniędzy i kosztów utrzymania piesków
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Józef »

bea100 pisze: A to wcale nie jest "łatwiejszy koniec"
Łatwiejszy łatwiejszy Bea ;) Marketing wyssałem z mlekiem :) , ale potęgą jest wiedza. Tak że wiesz, zabieram się z łatwiejszego końca, ale daję sobie czas i uczyć się będę pilnie. Z Waszą pomocą za co dzięki.
A jaka jest Twoja opinia - wiemy że Ogarów jest mało. Ale... jakby było więcej kochających rasę można na bazie obecnego stanu lokować więcej ogórków na tzw rynek? (wiem że niefajne określenie, ale nie ma co się oszukiwać - jak Ogar poradzi sobie z bazą hodowlaną to potem zweryfikuje go.... rynek - smutne ale prawdziwe - ale z takim wyglądem i charakterem.... ja jestem spokojny)
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hodowlane ABC

Post autor: dorob62 »

Moi drodzy to ja już NIC nie rozumiem.... też staram się uczyć i czytam bardzo uważnie.. ale jak to jest w końcu. Józef mówi o "rynku".. ok można
na bazie obecnego stanu lokować więcej ogórków na tzw rynek
ale jeśli te psy nie będą oficjalnie z papierami reproduktorów i suk hodowlanych to nawet jeśli będzie ich na rynku kilka tysięcy to i tak baza hodowlana będzie się kurczyć.. wiek , choroby itp itp... Bo nie ma gwarancji przecież żadnej, że jak ogarów będzie więcej to więcej będzie na wystawach... skoro "rynek" będzie szukał kanapowca...
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Józef »

dorob62 pisze:ale jeśli te psy nie będą oficjalnie z papierami
A dlaczego bez papierów? Nie rozumiem. Z papierami z papierami. Myślę że są rezerwy tylko jest strach przed brakiem odbiorców. A Ci są, tylko wiesz nie polują, nie chcą na wystawy - lenie takie ;) Co im dawać psa :oops: :lol:
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Józef »

dorob62 pisze:Bo nie ma gwarancji przecież żadnej, że jak ogarów będzie więcej to więcej będzie na wystawach
Jest! Prawo Pareta! 20/80. Choć Ogarowi na wystawach 20% nie grozi. Ale 10% z 1500 jest więcej niż 10% z 1000. ;)
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
ODPOWIEDZ