Hodowlane ABC

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Józef »

Ciągnąc dalej interesujący mnie temat. Na jednym z wpisów przeczytałem "będziemy zakładać hodowlę Ogara Polskiego użytkowego" - czy jakoś tak. Pytanie do doświadczonych hodowców i znawców tematu - na ile celowy jest taki podział hodowli i czy w ogóle jest? Czy możliwe jest, żeby pies po "nieużytkowych" rodzicach zatracił cechy użytkowe? A jeśli tak to w którym pokoleniu? A może to zabieg marketingowy?
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hodowlane ABC

Post autor: MartaK »

jak wyglądają w świetle prawa suka hodowlana i reproduktor? Płaci się jakiś podatek? czytałam już coś na ten temat, ale nie moge zrozumieć jak to w końcu jest...
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Hodowlane ABC

Post autor: hania »

Józef pisze:Ciągnąc dalej interesujący mnie temat. Na jednym z wpisów przeczytałem "będziemy zakładać hodowlę Ogara Polskiego użytkowego" - czy jakoś tak. Pytanie do doświadczonych hodowców i znawców tematu - na ile celowy jest taki podział hodowli i czy w ogóle jest? Czy możliwe jest, żeby pies po "nieużytkowych" rodzicach zatracił cechy użytkowe? A jeśli tak to w którym pokoleniu? A może to zabieg marketingowy?
Nie wiem czy celowy. Ale przy takiej ilości hodowlanych ogarów i ogarów w ogóle raczej niemożliwy.

Ogary nie zatracają cech użytkowych dlatego, że rodzice szczeniaków są nieużytkowi. Ale dlatego, że przez to, że nie polują, nie są selekcjonowani pod katem użytkowości.

Nie wiem czy zrozumiele to napisałam. Jeśli nie - postaram się lepiej.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Józef »

hania pisze:Nie wiem czy zrozumiele to napisałam. Jeśli nie - postaram się lepiej.
Zupełnie jasna wypowiedź. Dzięki :szacun_1:
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Grzmilas
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 21:12

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Grzmilas »

Czym skorupka za młodu nasiąknie.............
Suka, która poluje jest w stanie o wiele więcej przekazać swoim szczeniakom, niż ta niepolująca.
To widać już od samego początku - zabawa suki ze szczeniakami.
Jest gon, osaczanie, ( np. suka zagania szczeniaki pod jodłę i je oszczekuje, później zmiana szczeniaki pod jodłę i ją oszczekują)
Te, które słabo uczestniczą - poświęca im więcej czasu.
Nie zdajemy sobie sprawy, co w tak krótkim okresie jest w stanie przekazać dobry pies swoim pociechą.
Oczywiście najważniejszy jest hodowca, jak podejdzie do tematu.
I warunki, w jakich szczeniaki przebywają.
Nie wyobrażam sobie hodowli psów myśliwskich w bloku.
My stosujemy dodatkowe "triki" - zapoznanie ze strzałem:, czyli dmucham ileś tam balonów i zaczyna się zabawa, mamy wózek, którym wozimy szczeniaki (zapoznanie z jazdą), pierwszy kontakt ze strzeloną zwierzyną, wyprawy do lasu, nad jezioro(pierwsza kąpiel) - szczeniaki poszłyby za matką w "ogień".
Itp., itd……..
Temat na książkę.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Józef »

Grzmilas pisze:Nie wyobrażam sobie hodowli psów myśliwskich w bloku.
Bez jaj, chyba nie zanotowano takiego przypadku w Ogarach...? Też sobie nie wyobrażam. No... napisałeś ciekawe rzeczy, dla mnie nowe.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Hodowlane ABC

Post autor: hania »

Grzmilas pisze:Czym skorupka za młodu nasiąknie.............
Suka, która poluje jest w stanie o wiele więcej przekazać swoim szczeniakom, niż ta niepolująca.
To widać już od samego początku - zabawa suki ze szczeniakami.
Jest gon, osaczanie, ( np. suka zagania szczeniaki pod jodłę i je oszczekuje, później zmiana szczeniaki pod jodłę i ją oszczekują)
Widziałam wiele niepolujących suk, które bawią się ze szczeniakami dokładnie w taki sam sposób.

A cechy nabyte niestety (a czasem stety) się nie dziedziczą.

Zgadzam się jak najbardziej z tym, ze od hodowcy zależy bardzo, bardzo dużo. Czasem żałuję, że nie więcej. Bo nawet najlepszy hodowca genetyki nie przeskoczy. Za to może bardzo pomóc w ujawnieniu tego co w psie najlepsze.
Danusia
Posty: 590
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 16:06
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Danusia »

:mysl_1:
Ostatnio zmieniony piątek 24 lut 2012, 22:45 przez Danusia, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Hodowlane ABC

Post autor: weszynoska »

Józef pisze:
Grzmilas pisze:Nie wyobrażam sobie hodowli psów myśliwskich w bloku.
Bez jaj, chyba nie zanotowano takiego przypadku w Ogarach...? Też sobie nie wyobrażam. No... napisałeś ciekawe rzeczy, dla mnie nowe.
na pewno zanotowano..... 8-) sama znam takową....na 3 piętrze

Ja odkąd sięgam pamięcią...pragnęłam mieszkać na wsi właśnie ze względu na hodowlę i psy....


Nasza suka tez w ten sposób zagania szczeniaki....więcej....przynosi im do gniazda "upolowaną zdobycz" dzieli się posiłkiem....a maluchy ( gończe teraz na etapie) karmimy w sposób jak najbardziej przypominający naturalne warunki....nie mamy wózka dla szczeniąt...ale również pokazujemy im różne dziedziny życia...

dzisiejsze zmagania
http://www.youtube.com/watch?v=mNdG3Mn7jl8" onclick="window.open(this.href);return false;

jesli chodzi o artykuł na onecie...to bez komentarza...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Danusia
Posty: 590
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 16:06
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Danusia »

:mysl_1:
Ostatnio zmieniony piątek 24 lut 2012, 22:46 przez Danusia, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ