Strój wystawowy

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Strój wystawowy

Post autor: musia »

Poddaję nowy temat (jako , że nowi ludzie i nowy rok wystawienniczy)

Zajrzałam na zielone forum i trafiłam na zapomniany już temat odpowiedniego stroju wystawcy naszych gończych i ogarów.- standardowy nie mówię kostiumowy (historyczny)

Czekam na wasze uwagi lub propozycje:

Moje propozycje:

Mężczyzna:

TAK

- kolorystyka : zielenie, brązy, beże, czerń
- na lato schludny podkoszulek lub koszula w kolorystyce jak wyżej, lekkie spodnie
- koszula, spodnie i marynarka - np sztruks ( w hali lub w chłodniejsze dni - nie w upale oczywiście)
- ewnt. garnitur - elegancko a nadal swobodnie w ruchu
- myśliwi - zadbany strój roboczy lub galowy łowiecki

NIE

- dresy - gnieciuchy ( czerwień , granat itp. - skojarzenia z owczarkowcami czy innymi rasami obrończymi)
- swetry w dziwne wzory i kolory nie przystające do charakteru rasy.

Kobieta:


TAK
- kolorystyka : zielenie, brązy, beże, czerń
- na lato schludny podkoszulek lub bluzka w kolorystyce jak wyżej, lekkie spodnie, spódnice –o długości umożliwiającej swobodny bieg
- bluzka, spodnie/spódnica i marynarka - ( w hali lub w chłodniejsze dni - nie w upale oczywiście)
- obuwie – wygodne, płaskie lub z nie wielkim obcasem
- myśliweczki - zadbany strój roboczy lub galowy łowiecki


NIE

- szpilki ( szczególnie wysokie i na trawiastych ringach)
- długie wąskie spódnice – ograniczające zdecydowanie ruch , nie pozwalające na dobre pokazanie psów i panowanie nad nimi
- za krótkie spódnice (znaczne mini – przy schylaniu wieeele widać)
- „rozchestałana” góra, z za dużym dekoltem i więcej odkrywająca niż zakrywająca
- „stringi’ wystające z biodrówek (na szczęście my mamy dość wysokie psy, ale np. jamniczek i kucająca przy nim pani).

Podsumowując:

Schludny, czysty, przylegający , ale swobodny strój.




W wielu wypadkach niestety strój uniemożliwia dobre pokazanie psa, jego zalet. Łapy się plączą , często pies odbiega, dobiega (do innego psa) , a Ty nie możesz szybko zareagować.

No i sam odbiór wizualny przez widzów ale i co ważne przez sędziów jest nie taki.

Podkreślam – TO JEST MOJE ZDANIE i MOJA PROPOZYCJA


Czekam na wasze opinie, uwagi propozycje
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Strój wystawowy

Post autor: Aszemi »

musia pisze:- za krótkie spódnice (znaczne mini – przy schylaniu wieeele widać)
a może to tak specjalnie aby odwrócić uwagę sędziego od psa :D
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Strój wystawowy

Post autor: musia »

Rozumiem żart, mimo wszystko chciałabym byśmy podeszli do tematu poważnie.
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Strój wystawowy

Post autor: Malgosiaczek_27 »

Musia, moim zdaniem temat stroju nie jest aż tak poważny, jak na przykład wyszkolenie psa przed wystawą, pod względem biegania po ringu, pokazywania zębów i kątowania. Strój oczywiście powinien być tak jak napisałaś w odpowiednio stonowanych kolorach, i nie krepować ruchów. Kolor zawsze dopasowujemy do maści psa, aby nie zlewać się z naszym podopiecznym :D To co opisałaś od dawna obserwuję na wystawach. Moim zdaniem każdy ubiera się tak jak jemu wygodnie i w czym dobrze się czuje. Wiadomo, że gdy wystawiający jest spokojny to i pies się mniej denerwuje ;)
Aszemi pomysł jest dość ryzykowny ;) Co jeśli sędzią będzie kobieta :mysl_1: ;) :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek 31 sty 2011, 11:40 przez Malgosiaczek_27, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Strój wystawowy

Post autor: qzia »

Jak sędzia jest kobietą to panowie szaleją.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Strój wystawowy

Post autor: weszynoska »

Temat na prawdę poważny

Zawsze może się zdarzyć tak, że nasz pies wygra rasę, grupę, dojdzie do finału i trzeba na ring honorowy wyjść... :placzek: a tam błysk fleszy, światła rampy :marzyc:

pamiętam swoje wpadki :wstydek:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Strój wystawowy

Post autor: Malgosiaczek_27 »

Beatko ja powiem tylko, że z moich doświadczeń wynika, iż kolor zielony jest kolorem "zwycięzców" :D
Dwa razy byłam w zielonej bluzce i dwa razy dostaliśmy złoto :D :silacz:
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Strój wystawowy

Post autor: qzia »

Ja pamiętam jak na ringu finałowym biegałam w długiej do kostek spódnicy. Tylko się modliłam, żeby mi się nie zaplątała o obcasik buta. A przy Ajszy trzeba było biec długim, wyciągniętym krokiem, żeby pokazać jak ładnie biega. Pani w mini, na parach hodowlanych nie miała tyle szczęścia. Rymsnęła jak długa a miała chyba posokowce lub weimary, więc też pojechała kawałek za nimi. Do dziś Kuba ją pamięta, a było to już ze 2 lata temu. No i nasza wpadka na podium BISów. Zadowolony sędzia wyciągnął do mnie rękę w celu pogratulowania, a ja nerwowo z kaszanki wycierałam rękę o moją piękną, kremową spódnicę do kostek. Ale to są super wspomnienia.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Strój wystawowy

Post autor: Malgosiaczek_27 »

qzia pisze:Zadowolony sędzia wyciągnął do mnie rękę w celu pogratulowania, a ja nerwowo z kaszanki wycierałam rękę o moją piękną, kremową spódnicę do kostek.
:gleba:
Kasiu, po przeczytaniu Twojego postu, nasuwa mi się jedna myśl...nigdy kremowych spódnic :mrgreen: Trzeba ubierać takie, na której nawet kaszanki nie będzie widać :D
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
kwadra
Posty: 1491
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 19:47
Gadu-Gadu: 2083032
Lokalizacja: Zabrze

Re: Strój wystawowy

Post autor: kwadra »

tez uwazam ze wazny temat, mnie sie strasznie podobaja osoby ubrane do psa czyli "po mysliwsku" ale nie koniecznie w calym rynsztunku z polowania :)

ja osobiscie stawiam na wygode w bieganiu czyli dobre buty ! :)
be the person your dog thinks you are
ODPOWIEDZ