Pies Roku (?)

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Pies Roku (?)

Post autor: Iza i Sławek »

Czytając wpisy dotyczące wystawy we Wrocławiu, zaintrygował mnie wpis wilgi cyt. Rzepicha psem roku 2012 ?:)
Gratulując Maryśce sukcesów :brawo_1:, chciałbym poddać pod dyskusję pomysł zabawy. Nie ma możliwości, aby w tym samym czasie ocenić wszystkie ogary (nawet wystawa klubowa nie jest wpełni miarodajna). Tytuły owszem, ale też nie do końca.
POMYSŁ - Powołajmy ''Puchar Ogarkowa" (Puchar Klubu :marzyc_2: )
Psy na wystawach (a może też konkursach?) zależnie od ocen, miejsc, tytułów miały by przyznawane punkty do rankingu. Zwyciężca (lub zwyciężcy) otrzymał by tytuł "Psa roku"(2013 :marzyc_2: ) oraz okazały puchar ( :marzyc_2: - jak szaleć to szaleć)
Jedyny koszt, to wspomniany garnek. Potrzebne jedynie chęci i błogosławieństwo admina ;)
(lub też oficjalne klubu, jeżeli zabawa miała by być ciut bardziej poważna)
Zapraszam do dyskusji
S.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Pies Roku (?)

Post autor: weszynoska »

:happy3: suuper pomysł...

Puchar Ogarkowa...wspaniała nazwa :silacz: :piwko:

Klubu bym nie mieszała ... :mysl_1:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Pies Roku (?)

Post autor: Wilga »

Ja jestem za - Puchar ogarkowa, to jest to!
W formie zabawy, ale tez będzie to docenienie wysiłku właścicieli w pracę z psem, bywanie na wystawach konkursach, warsztatach itp.
I jestem za autonomicznym, ogarkowym PUCHAREM!
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pies Roku (?)

Post autor: Iza i Sławek »

...no to teraz pomóżcie stworzyć reguły zabawy... :D
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Pies Roku (?)

Post autor: ania N »

fajny pomysł... :piwko:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pies Roku (?)

Post autor: Aszemi »

Super idea :silacz:

To może tak każdy może zgłosić swojego psa do konkursu co będzie wiązało się ze zrzutą na puchar i sprawa kosztów załatwiona :)
Zgłoszenie np 1zł i w zależności ile się nazbiera taki będzie kielich albo 3 kielichy za 3 miejsca :D

Głosować będą mogli wszyscy co się zgłoszą ale nie będą mogli głosować na swojego psa ;)

Oczywiście to tylko moje propozycje na szybko być może głupie :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Pies Roku (?)

Post autor: Wilga »

To może jeszcze lista tego, o czym trzeba zdecydować:
* zgłosić psa może każdy, za zgodą właściciela psa (chyba mailowa by wystarczyła),
* punkty za różne osiągnięcia takie jak: za każde I, II, III miejsce na wystawie krajowej, międzynarodowej, światowej - chyba to jakoś zróżnicować?, i pytanie czy klubówka to ekstra punkty?
* punktowane CWC, BOB i te inne specjalne championy młodzieżowe i dorosłe powyżej rasy, ale ja w tym cienka jestem :)
* konkursy pracy - tak samo: za miejsca + za dyplomy
* grupa/komisja rozstrzygająca: jak ją powołać?
* za jaki czas - chyba oczywiste, że za rok kalendarzowy, kiedy wręczać - na klubówce? na jakimś specjalnym spotkaniu np. zlocie ogarów?
* zgłoszenia do 2 tygodnie po ostatnim wydarzeniu w roku (wystawa, konkurs)
* podział na klasy wiekowe? czy tak jak na konkursach, przy tej samej ilości pkt, młodszy wyżej.
* suki i psy osobno czy razem?
* no i fundacja pucharu :)


ale się rozpędziłam :)
pozdrawiam

Bogna i Wilga
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pies Roku (?)

Post autor: kasiawro »

Kochani pomysł świetny, ustalić wszystko można, myślałam nawet podobnie jak Bogna :)
Ale na pierwszym miejscu musimy wytypować kogoś kto się tym zajmie???
Od jakiegoś czasu myślę kto może przejąć dział wystaw za Danusię, bo chyba ostatnio do nas mało zagląda i nie ma czasu prowadzić wystaw i powoli robi się bałagan :(
Jeśli chodzi o to, czy Rafał to klepnie to na 99,99% mówię, że tak, jeśli nie to będziemy myśleć wspólnie jak go przekonać.
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Pies Roku (?)

Post autor: ZbyszekC »

Nie wiem jak bardzo możemy posunąć się w kradziejstwie. Ewentualnie kogo spytać o zgodę ale na stronie klubu malamuta mamy bez mała gotowca :D
http://www.klubmalamuta.pl/images/stori ... la2009.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pies Roku (?)

Post autor: Iza i Sławek »

Wystarczy zmodyfikować do naszych potrzeb ;)
Proponuję brać pod uwagę tylko wystawy w Polsce, aby uniknąć zarzutu np. "sam jeden w rasie, sędzia się nie znał itp" oraz nie zamykać drogi do zdobycia pucharu ogrom z KW.
(Chyba że będziemy cenić "propagowanie rasy za granicą" i liczyć punkty jak w polsce :zdziw_4: ) Nie ograniczałbym, a wręcz dodatkowo nagradzał konkursy poza Polską.
Według mnie powinny brać udział tylko psy dorosłe (łatwe do wytłumaczenia -młodzież ma tak naprawdę małe szanse aby zaliczyć pełny rok kalendarzowy)
A jeżeli stworzymy system tylko i wyłącznie polegający na zależności ocena, miejsce = punkty
to będzie praktycznie samograj. Proponuję, aby właściciel psa (jeżeli chce brać udział w P.O ;) )
wysyłał deklarację. I to on byłby zobligowany do informowania o zdobytych punktach. Operator (brzydkie słowo, ale nic innego nie wpadło pod czuprynę) by tylko wprowadzał. Rankng byłby cały czas widoczny
S.
Wesna z Gończaków
ODPOWIEDZ