Pies Roku (?)

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Pies Roku (?)

Post autor: miszakai »

ok, już nie będę komentować. To zupełnie nie moja bajka i jakoś tak się nie spodziewałam u nas takiego pomysłu :niewka: ;)
Komentarze, które cytujesz dotyczą opcji ranking tylko za oceny na wystawach...
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Pies Roku (?)

Post autor: SARABANDA »

miszakai :zgoda:
Już myślałam że to ja zwariowałam a nie cały świat.
Czytam i mam wrażenie że znalazłam się na obcej planecie.
Być może każdy inaczej rozumie samą ideę.

________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Pies Roku (?)

Post autor: BasiaM »

Czytam, czytam .... :mysl_1:
Pies roku ? Puchar Ogarkowa ?
Super :silacz: Tylko wtedy nie każdy pies/suka ma szanse ...
Mamy masę ogarów na Ogarkowie ( ma to być nagroda ogarkowa właśnie ), które nie są wystawiane a są równie a może i nawet piękniejsze od tych wielce tytułowanych.
Oczywiście nie mam nikomu za złe, że jego pies ma tytuły i ścianę pucharów w domu ale może poprzez taką zabawę dajmy szansę innym psom ?
Potraktujmy to jako zabawę a nie rywalizację, kto ma więcej wystaw, pucharów, medali i nie wiadomo czego jeszcze.

PS. to takie moje przemyślenia na szybko :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Pies Roku (?)

Post autor: weszynoska »

Jasne, że nie każdy...nie ma ideałów, nie ma super championów, nie ma sprawiedliwości.....

jest zabawa..Puchar Roku Ogarkowa dla ogara spełniającego jakies tam kryteria...

uznanie czyjejś pracy na podstawie jakiś tam osiągnięć....

to łatwe i fajne...czemu doszukujecie się "drugiego dna" ...

w każdym sporcie jest rywalizacja...są dzikie drużyny podwórkowe..i są mistrzowie świata...

w czym rzecz??

w końcu i tak wszyscy jesteśmy championami...

a to czy ktoś lubi jeździć na wystawy czy nie to jego prywatna sprawa...i jeśli nie lubi to pucharu nie otrzyma :jezyk_3:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Chaszczy
Posty: 1187
Rejestracja: wtorek 06 lip 2010, 08:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wieś niedaleko Grodu Kraka

Re: Pies Roku (?)

Post autor: Chaszczy »

Uff... Pogubiłem się. Jak zwykle - gdzie dwóch Polaków, tam trzy partie ;)
Ale niech się mieli :silacz: Coś powinno z tego być.
Ja mam takie oto zdanie:
1. Pomysł deklarowania wcześniej wystaw, w których się weźmie udział i które będą się liczyć do rankingu nie wydaje mi się najszczęśliwszy. Są różne wypadki losowe, zmiany, ciężko coś na 100% zaplanować w skali roku. Ja bym jednak był za tym, żeby brać pod uwagę wszystkie wystawy, w których pies/suka weźmie udział. W kontekście cieczek i ciąż warto rozważyć oddzielne honorowanie suk i psów.
2. Wydaje mi się rozsądne, żeby chętni do wzięcia udziału w tej zabawie musieli zgłaszać swój akces i nadsyłać wyniki. Nie wyobrażam sobie, żeby śledzić wszyskie wystawy, konkursy. Jak ktoś poda wyniki - to wtedy łatwiej to zweryfikować, śledzenie wszystkich imprez i wyszukiwanie wymagałoby chyba etatu.
3. Ja też jestem za tym, żeby to była zabawa, taki ranking z przymrużeniem oka ;) , ale jednak prowadząc go, trzeba na czymś się opierać. Jakaś punktacja wydaje się nieodzowna, choć pewnie do każdej będą zastrzeżenia. Można też wymyślić kategorię, w której będziemy honorować psy niewystawiane, a najpiękniejsze, ale... Jak to się ma do promocji rasy, trudu wkładanego w jej odbudowę? Mi na przykład żal jest, że z całego miotu, z całego pięknego rodzeństwa tylko Karbon jest wystawiany. Jednak wydaje mi się, że powinniśmy doceniać wysiłek wystawowy/konkursowy/hodowlany, nie negując jednocześnie zalet tych pięknych ogarów, które w imprezach kynologicznych udziału nie biorą.
4. W kwestii technicznej - proponowałbym puchary przechodnie. Z kilku powodów:
- niezależnie od roku, każdy ma taką samą nagrodę,
- zrzucamy się raz, potem nie ma problemu z finansowaniem (a nie jesteśmy żadną formalną strukturą, żeby planować, pozyskiwać środki),
- wydaje mi się, że wbrew pozorom, puchar przechodni jest najnardziej cenny - trzeba cały czas "gonić króliczka". Popatrzcie chociaż w sporcie: Puchar Stanleya, Puchar Świata w piłce nożnej. Ostanio miałem styczność "transportową" z pucharem przechodnim im. Ryszarda Werona - naprawdę to jest coś innego, niż cała gablota "własnościowych" pucharów.
5. No i może na koniec - deklaruję włączanie sie w miarę możliwości w prace zespołu, który technicznie będzie się zajmował prowadzeniem tej "rywalizacji". Jednym słowem - kolejny kierat :jezyk:
Karbon i Pańciostwo - Ilona, Paweł, Cyprian
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Pies Roku (?)

Post autor: miszakai »

Ale odlot :tia: :zly2: No nic znikam...
Ja z tych co puchary upychają po szafach a potem wyrzucają :wstydek:
Dzięki Sarabanda :zgoda:
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pies Roku (?)

Post autor: Iza i Sławek »

Chaszczy, wyjaśnię o co chodzi z deklarowaniem. Zgłaszając psa, zobowiązujesz się do iluś tam wystaw, ale nie określasz z góry których. Kiedy wiesz już na pewno, że jedziesz na wystawę/konkurs i chcesz żeby punktacja z tej imprezy liczyła się w rankingu to dopiero wtedy (np. dobę przed) deklarujesz uczestnictwo.
Jak wcześniej wspominałem, nie upieram się na proponowanej wersji. Zaznaczam, po raz kolejny, że w tej zabawie mogą brać udział wszystkie ogary, nie tylko zwiazane z Ogarkowem (zawsze myślałem że to portal miłośników a nie klub towarzyski) Te które są wystawiane w Polsce i za granicą jak i te które wtym samym czasie biorą udział w konkursach.
Jak macie pomysł w jaki sposób nagradzać wszystkie wspaniale Ogary, których nikt nie widział ani na konkursach, ani wystawach, bo spędzają czas przy budzie na łańcuchu to jestem otwarty na propozycje.
Przepraszam za powyższę złośliwość, ale ...
Pomysł Sarabandy, aby punktować promocje rasy, czyli targi, festyny, pokazy i zagryzione staruszki ;) - :zgoda:
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Pies Roku (?)

Post autor: SARABANDA »

Hmm, zaczynamy od kłamstw czy brak umiejętności czytania ze zrozumieniem? :zdziw_4:
Wróć proszę do mojego wpisu i przeczytaj jeszcze raz co jest napisane . :foch_1: Liczę na przeprosiny . :mysl_1:
Ja w każdym razie widzę dużą różnicę pomiędzy słowem "uratować" a "zagryźć" .
Odpadam , życzę powodzenia :psiako:

________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pies Roku (?)

Post autor: Iza i Sławek »

Staruszki były żartem ! (jeżeli nietrafionym, to przyjmij, proszę moje przeprosiny)
I naprawdę bardzo podoba mi się idea uhonorowania psów (i właścicieli) działających dla propagowania rasy.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Pies Roku (?)

Post autor: miszakai »

A jednak jeszcze coś napiszę na koniec :roll:
Chodziło mi o to, że taki ranking (czy jak to nazwiemy) kłóci się już w samym zarodku z ideą, która byłaby jeszcze do przyjęcia. Honorowani powinni być opiekunowie - ludzie, którzy działają z psem w łowisku ale i edukacyjnie - w szkole, przedszkolach, szpitalach; którzy promują rasę na imprezach historycznych, poświęconych kulturze łowieckiej. Wtedy tak, super, ale nie wiem jak Wy ale ja nie potrafiłabym tego wartościować...Tacy ludzie mają pasję, są zajęci i raczej zdystansowani do tytułów. Ale na pewno byłoby to miłe dla nich i dla mnie to jedyna droga dla tego pomysłu.
Droga z kluczem z mastiflandu - punkty za wystawy i nawet konkursy a pominięcie innych form pracy z psem rodzi kontrowersje i zaczyna się spór o wartościowanie typu dogoterapia a myślistwo np. :zly1:
Same wystawy i wybieranie mistera i miss Roku - wg mnie żenada. Jak czytam te reguły 10 wystaw i ilości międzynarodówek to mam ochotę się przelogować i sprawdzić czy na pewno jestem na ogarkowie :shock:
Obrazek
ODPOWIEDZ