Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Sensacyjne doniesienia Kasi-qzia nt. użytkowości

Post autor: Ania W »

Też bardzo ucieszyłam się z fotek:)
Gratulacje dla wszystkich - psów i prezenterów ! :brawo_1:
qzia pisze: Na koniec informacja dla tych co lubią użytki. Weszły nowe przepisy wg których gończe muszą mieć zaliczony konkurs "na żywej zwierzynie" czyli dzikarzy lub pewnie małe psy myśliwskie (ale to chyba za trudny dla ogara konkurs). Tropowce już nie wystarczą. Informacja od pana sędziego. :szacun_1: :szacun_1:
Jakaś porażka :roll: Tzn wiem, że wielu zalicza tropowce tylko po to żeby mieć certyfikat na wystawy, ale taka regulacja to chyba strzał w kolano...także kolano PZŁ ;)
Już widzę radość na twarzach właścicieli np. bloodhoundów i posokowców ;)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: KWPR, Częstochowa, 20 października 2013 r.

Post autor: hania »

Ania W pisze:
qzia pisze: Na koniec informacja dla tych co lubią użytki. Weszły nowe przepisy wg których gończe muszą mieć zaliczony konkurs "na żywej zwierzynie" czyli dzikarzy lub pewnie małe psy myśliwskie (ale to chyba za trudny dla ogara konkurs). Tropowce już nie wystarczą. Informacja od pana sędziego. :szacun_1: :szacun_1:
Jakaś porażka :roll: Tzn wiem, że wielu zalicza tropowce tylko po to żeby mieć certyfikat na wystawy, ale taka regulacja to chyba strzał w kolano...także kolano PZŁ ;)
Już widzę radość na twarzach właścicieli np. bloodhoundów i posokowców ;)
Ale do czego te przepisy? Do certyfikatu użytkowości, do intera czy jeszcze inaczej? Z tego co wiem to wytyczne FCI np dla retrieverów są takie, że CACIT może być przyznany tylko na konkursie z żywą zwierzyną ( w Polsce jeden taki konkurs w roku) ale do tej pory miało to się nijak do certyfikatów użytkowości.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: KWPR, Częstochowa, 20 października 2013 r.

Post autor: qzia »

Rozmowa była dość luźna. W trakcie zaglądania w zęby i macania po jajkach. Padło pytanie: a certyfikat to z jakiego konkursu? Ja że: z tropowców. Pan sędzia: a wie pani, że teraz gończe muszą zaliczyć konkurs na żywej zwierzynie, czyli tropowce się nie będą liczyć? Potem już musiałam biegać, więc nie dopytałam do końca. Trzeba poszperać w przepisach. Co do retrieverów to CACIT jest chyba przyznawany na konkursie międzynarodowym a taki powinien być wg regulaminu na żywej zwierzynie.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: KWPR, Częstochowa, 20 października 2013 r.

Post autor: hania »

qzia pisze:Rozmowa była dość luźna. W trakcie zaglądania w zęby i macania po jajkach. Padło pytanie: a certyfikat to z jakiego konkursu? Ja że: z tropowców. Pan sędzia: a wie pani, że teraz gończe muszą zaliczyć konkurs na żywej zwierzynie, czyli tropowce się nie będą liczyć? Potem już musiałam biegać, więc nie dopytałam do końca. Trzeba poszperać w przepisach. Co do retrieverów to CACIT jest chyba przyznawany na konkursie międzynarodowym a taki powinien być wg regulaminu na żywej zwierzynie.
No właśnie nie mogę znaleźć takiego zapisu :niewka:
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: KWPR, Częstochowa, 20 października 2013 r.

Post autor: ania N »

nie ma takiego zapisu, może ktoś ma w planach, chociaż osobiście wątpię

pozdr
Jacek :)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: KWPR, Częstochowa, 20 października 2013 r.

Post autor: qzia »

We wniosku o CIB czyli championa piękności dla ras poddawanych próbom pracy jest przy grupie 6 zapis: working test passed a test on live and natural game.
No i zapis z regulaminu przyznawania CIB ze strony ZKwP:
Psy tych ras zaliczyć muszą test na żywej, naturalnej zwierzynie, na którym przyznawany
jest CACT (Certificat d’Aptitude au Championnat National)
:jezyk_3:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: KWPR, Częstochowa, 20 października 2013 r.

Post autor: hania »

Czyli intera już z tropowcem zrobić nie można. A jak jest z certyfikatem użytkowości?
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: KWPR, Częstochowa, 20 października 2013 r.

Post autor: qzia »

Nie mogę nigdzie znaleźć nic na temat przyznawania certyfikatów. Wiem, że z dyplomy regionalnych konkursów się nie liczą do intera. Zbyś ma uprawnienia tylko do wystawiania w klasie użytkowej. I faktycznie na certyfikacie jest napisane o żywej zwierzynie. Widać będą teraz tego bardziej przestrzegać. :niewka:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: KWPR, Częstochowa, 20 października 2013 r.

Post autor: hania »

Kiedyś regionalne się liczyły przy odpowiedniej ilości punktów.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: KWPR, Częstochowa, 20 października 2013 r.

Post autor: SARABANDA »

Ciekawe w czym rzecz, pewnie niedługo się wyjaśni.
Gratulacje dla całej wystawowej stawki :piwko:

__________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ