I Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: I Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich

Post autor: qzia »

:piwko: :piwko: Gratulacje. Mam nadzieję, że na następną stawimy się w komplecie. Mam pytanie. Czy były jakieś charty? Bardzo mnie ciekawi jak wiele mamy chartów użytkowych. W tych rasach o wiele trudniej zdobyć certyfikat. Mamy już jeden wpis ale jeszcze przed nami długa droga. Jeszcze raz gratulacje. :brawo_1: :brawo_1:
Awatar użytkownika
gryfna
Posty: 291
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:25
Gadu-Gadu: 0

Re: I Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich

Post autor: gryfna »

Dziękuję :)

Nie było chartów. Ani jednego. To raczej impreza, która skupiła myśliwych i sympatyków łowiectwa, którzy przy okazji pokazali swoich towarzyszy łowów. Z chartami jest ten problem, że nie są użytkowane łowiecko w Polsce, więc raczej zainteresowanie byłoby pewnie niewielkie. Swoją drogą szkoda, bo te psy to również część historii i myśliwskiej tradycji. :)

Nie wiem czy certyfikat zdobyty na coursingach jest tak samo honorowany na takich wystawach. Jak to wygląda u chartów?
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: I Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich

Post autor: qzia »

Tak sobie myślę, że faktycznie charty mają certyfikaty wydawane chyba przez inną komisję niż inne psy myśliwskie. Może tak być, że faktycznie się nie załapią na tego typu wystawę. Też uważam, że trochę szkoda. To jednak psy myśliwskie a coursing to praktycznie imitacja polowania na zająca. Czym się różni od imitacji tropienia po sztucznej ścieżce? :niewka: :niewka: Jedno i drugie jest na niby. ;)
Awatar użytkownika
gryfna
Posty: 291
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:25
Gadu-Gadu: 0

Re: I Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich

Post autor: gryfna »

Jednak podczas coursingu psy gonią atrapę, a ścieżki, mimo, że sztucznie sfarbowane są kładzione głównie naturalną farbą i na końcu mamy świeżą skórę. :)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: I Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich

Post autor: kasiawro »

Fajnie, że ogry były.
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: I Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich

Post autor: Ola i Dunaj »

Bardzo fajna relacja :zgoda: Gratulacje dla Egara i Gniewka :) Dobrze, że jest ktoś komu się chce pokazywać ogary na takich imprezach :piwko:
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
ODPOWIEDZ