XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: aganowaczek »

qzia pisze:Bardzo fajnie biegała Norita, choć Aga jak mogła to starała się jej przeszkadzać. Też ją uparcie wieszała i podduszała ale mniej.
Owszem. Norita zacieczkowana i zestresowana uparcie wszystko przewąchiwała - gdybym nie trzymała jej łba w górze to biegłaby z nosem przy ziemi :niewka: Ale konstruktywną krytykę przyjmuję na klatę i też będę biegać po 20 kółek na luźnej ringówce :piwko: :jezyk_3:
qzia pisze:Choć Nina (która ją wystawiała) też ją trochę na ringówce podwieszała, ale to taki nawyk MP.
No tak - jak MP podwiesza psa to jest to zawodowy nawyk - jak ja to uparcie przeszkadzam psu biegać :jezyk_3: :obraza_1: Chyba focha strzelę :obraza_1:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: qzia »

MP musi podwieszać psa bo tak się u nich biega w konkursie. Inaczej jest źle. Wiedza o tym, że sa psy, którym się nie przeszkadza w bieganiu przychodzi z latami pracy i doświadczeń. :jezyk_3: Ja z Kubą od lat walczę, żeby Zbyszka luźno puszczał, bo podwieszony robi z uszu słonika i hamuje i zapiera się łapami. A focha nie ma co strzelać ;-) tylko brać psa na ringówkę i biegać po podwórku albo drodze aż pies wykuma, że jak praca to nie wąchy. I że wąchy są dopiero po dobrze wykonanej pracy. Czyli Pani Hodowczyni praca, praca i praca. Bo bez pracy nie ma wyników. :jezyk_3: :jezyk_3: Tak na marginesie to Łycka wieszasz jeszcze bardziej. :placzek: :placzek:
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: aganowaczek »

qzia pisze:Czyli Pani Hodowczyni praca, praca i praca.
Tak jest!
qzia pisze:Tak na marginesie to Łycka wieszasz jeszcze bardziej.
No to będę biegać, ćwiczyć, biegać, ćwiczyć....może się kiedyś nauczę :mysl_1:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: qzia »

Ty masz psa nauczyć :jezyk_3: :jezyk_3: :silacz: bo siebie to i tak się nie uda. :jezyk_3:
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: miszakai »

Niby zakazu nie ma ale czemu z cieczką na wystawę sukę ciągnąć :niewka: Może to chłopakom przeszkodziło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: Poniatowski Dwór »

oj przeszkadzało.... dlatego wieszałam go w czasie stawki o BOB-a jak na szubienicy - aż prawie rękę zwichnęłam - on to taki prawdziwy pies na baby.... a jak poczuje cieczkę... - a to juz wie z doświadczenia, że fajne rzeczy sie z tym wiażą :fiufiu: :fiufiu: :fiufiu:
Zupełnie inaczej szedł po ringu przed występami suczek... a potem - jak poczuł pannę na wydaniu.... :placzek: :placzek: :placzek: :placzek: to niestety juz nic sie nie liczyło... tylko panna, pieknie pachnący ring... ach...a to kawał wyrywnego chłopa... więc w rozgrywce o BOB-a to mi nie szedł wcale, tylko go ciagnęłam, szarpałam i wieszałam i marzyłam o zejściu z ringu.... więc była to wizualna masakra (ale pomysł z kółkami przerobie (Kasia :szacun_1: ), tylko dołożę sobie jeszcze w przyszłości zacieczkowaną Asani wczesniej biegajaca w tym samym miejscu) :silacz:

sunia w cieczce to cięzka sprawa dla ogara... ale rozumiem tez że cieczka wystaw "nie omija" i wypada kiedy wypada a hodowca ma plany (Aga :hi_1: :hi_1: )... sama będę to za jakiś czas przerabiać z Asani...

ale ja jestem i tak OGROMNIE dumna ze swojego Husarza... był fantastyczny. Tą wystawą zakończył hodowlankę - JEST REPRODUKTOREM :happy3: :happy3: :happy3: :happy3:

Tylko szkoda mi troche.. że nie wiedziałm że będzie parada ras polskich - bo nawet swoja kieckę staropolska miałam ze soba w walizecce - ale nic o paradzie w programie finałów nie było, wiec pojechaliśmy zwiedzać Kraków... moze następnym razem...
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: aganowaczek »

Wszystkim chłopakom głośno i wyraźnie mówiłam, że Norita ma cieczkę. Stałam z nią na uboczy pilnując żeby żaden pies się nie zbliżył i nie zaczął jej obwąchiwać. Norita nie posikiwała na ringu. Nie przeszkadzała innym psom tylko Husiemu, który podszedł za blisko mimo moich próśb i ostrzeżeń :placzek:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: Poniatowski Dwór »

Młodam doświadczeniem :psiako: a Husi młody wiekiem i z węchem wybitnego tropowca.... a że pańcia chciała z innymi pańciami pogadać to i podeszła za blisko, i niestety jak kawaler poczuł pannę... to przepadł... :placzek:
całe życie człowiek sie uczy... :niewka: :silacz: :jezyk_3:
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: Iza i Sławek »

Gratulacje !!!
Bardzo żałuję, że nie było nas w Krakowie. Mam nadzieję, że za rok będziemy.
S.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: XIX MWPR Kraków 20-21.06.2015 r.

Post autor: Ania W »

aganowaczek pisze: No tak - jak MP podwiesza psa to jest to zawodowy nawyk - jak ja to uparcie przeszkadzam psu biegać :jezyk_3: :obraza_1: Chyba focha strzelę :obraza_1:
No na to wyszło :D
aganowaczek pisze:Wszystkim chłopakom głośno i wyraźnie mówiłam, że Norita ma cieczkę.
Bardowi nie trzeba byłoby mówić - sam by to wiedział :cwaniak:
ODPOWIEDZ