MWPR Kraków, 19.06.2016

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: MWPR Kraków, 19.06.2016

Post autor: qzia »

miszakai pisze:
qzia pisze:No właśnie takie ogary wysokiej klasy teraz mamy.
Nie rozumiem. Zarówno zdziwienia, że były bdb jak i ironii o eksterierze. Temat KW i potrzeby rozrzedzenia genów przegadany tysiąc razy:). To nic złego, że psy/suki, które są KW albo mają uwidocznione cechy "domieszek" dostają bdb. W przypadku suk to ocena hodowlana. Te, które dostały bdb według mnie takie cechy w większości mają. To nic takiego. Dużo bardziej martwią mnie dyskw. albo ndo, bo to świadczy o zachowaniu/wadach dyskw.

Wystawy mają ocenić przydatność do hodowli a kolekcjonerzy pucharów i tytułów i mega, super doskonałych opisów muszą pojeździć. Uzbierają :tia: . Dla mnie i z boku patrząc na przydomki oceny uczciwe i nie zawyżone zwyczajnie. Sama się takich spodziewam z suką KW a i Cyga bdb miała mimo PKR, bo nie jest klasykiem do końca. Oby zdrowe były, z dobrym zgryzem i charakterem, czego też po szczeniaku nie wiadomo do końca.
Zgadzam się z tym wszystkim oczywiście i tak się tylko przekomarzam. :niewka: Choć jako hodowca nie mogę zrozumieć idei, że
1. albo kryjemy parędziesiąt suk jednym psem i jesteśmy happy i nie ważne, że potem wszyscy są spokrewnieni
2. albo kryjemy psami NN (które są tak naprawdę wielką niewiadomą bo nie czekamy co ich poprzednie dzieci dały, czy były zdrowe i zgodne ze wzorcem) bo to ma poprawić geny wtedy mamy mnóstwo pięknych, zdrowych i wartościowych reproduktorów PKR :jezyk_3: :jezyk_3: Tak trochę od dupy strony zabieramy się za tę hodowlę, bo chyba najpierw wykorzystuje się to co dobre a potem się myśli o wzbogacaniu rasy tym co przyniesie niewiadome. :mrgreen: :mrgreen: Tak sobie wymyśliłam. I przepraszam za offa.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: MWPR Kraków, 19.06.2016

Post autor: miszakai »

qzia pisze:Tak trochę od dupy strony zabieramy się za tę hodowlę, bo chyba najpierw wykorzystuje się to co dobre a potem się myśli o wzbogacaniu rasy tym co przyniesie niewiadome. Tak sobie wymyśliłam. I przepraszam za offa.
Pytanie jeszcze kto co uważa za dobre...Czasem bardziej niewiadome jest krycie psem PKR niż krycie NN-ką. I z pierwszego i z drugiego może wyjść bardzo udany lub bardzo nieudany pies. I każda decyzja świadomego hodowcy jest trudna. I znowu - czy oceniany na bdb, eksterierowo niedoskonały/a pies czy suka jest mniej udany/a niż ten piękny, niejako fartem zdrowy? Trochę loteria, bo gdzie d...strona a gdzie poważne przemyślenia jak najbardziej z głową to już pewnie co hodowca to inne zdanie :zgoda: Temat krycia na hurra NN-kami bez poczekania na owoce to inna sprawa i zgadzam się, że czasem warto może byłoby zaczekać trochę. Myślę i wierzę, że jednak większość hodowców trochę chociaż to przemyśla i różnice dotyczą poglądów na temat a nie braku refleksji. Też sorry za offa.
Obrazek
ODPOWIEDZ