XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Post autor: Ania W »

Kurcze nie bardzo jestem w temacie z różnego rodzaju burzami :tia: - jak pisałam ciągle mnie omijają i susza tragiczna ;) Tym bardziej nie wiem co jest w poście 37 albo 51....
Ale składając gratulacje wszystkim uczestnikom chciałam zauważyć, że te zdjęcia mają po 370 odsłon więc chyba niemało...
Awatar użytkownika
Marzena i Czarek
Posty: 1491
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 12:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Post autor: Marzena i Czarek »

Aniu chodzi o grupę ogaromaniaci i podobno przyjaciele gdzie jeden sfrustrowany człowiek ..... obrażał wszystkich i wszystko. W moim poście o wynikach wystawy w Łodzi. Na mój post i Beaty komentarz. Było dużo komentarzy . ten post jest w grupie
Grzesiek założył osobnyvpost skierowany do administtatorki o usunięci go z grupy odppwiednio przez ..... skomentowany gdzie to onnaswszystkichma itd. Było z 60 kentarzy. Dziś przed chwilą Grzesiek oświadczył że post usunął i grupę opuszcza ze względu na tego osobnika. Wyjaśni, bo ja wrzuciłam post tak tu jak i w ogaromaniakach. Widocznie mam paskudne poczucie humoru. Przepraszam Katarzynę Sakławską, jej syna ,psy , p.Ryszarda i wszystkie osoby ,które uraziłam swpimi postami
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Post autor: Eni »

Marzena i Czarek pisze:Aniu chodzi o grupę ogaromaniaci i podobno przyjaciele gdzie jeden sfrustrowany człowiek ....... obrażał wszystkich i wszystko. W moim poście o wynikach wystawy w Łodzi. Na mój post i Beaty komentarz. Było dużo komentarzy . ten post jest w grupie
Grzesiek założył osobnyvpost skierowany do administtatorki o usunięci go z grupy odppwiednio przez ...... skomentowany gdzie to onnaswszystkichma itd. Było z 60 kentarzy. Dziś przed chwilą Grzesiek oświadczył że post usunął i grupę opuszcza ze względu na tego osobnika. Wyjaśni, bo ja wrzuciłam post tak tu jak i w ogaromaniakach. Widocznie mam paskudne poczucie humoru. Przepraszam Katarzynę Sakławską, jej syna ,psy , p.Ryszarda i wszystkie osoby ,które uraziłam swpimi postami
Podobno niezła burza się wywiązała, ale nie wszyscy się nią przejęli - mnie Grzegorz zablokował, więc i całej afery nie widziałam, a tylko zdjęcia i rzeczony komentarz, który odebrałam jako obraźliwy w stosunku do zwycięskiej suczki. Wszyscy wiemy, że sposób wystawiania psa ma znaczenie, ale nie jest przyjęte, by zwalać winę za "porażkę" (BOS to nie porażka, jakby nie patrzeć) na handlera zwycięzcy. Nie spotkałam się z takimi publicznymi komentarzami i nie dziwię się części rozmówców, że się oburzyli.
Grupa na Fb, choć nie jest publiczna, to jednak dość liczna, by ważyć słowa, nawet żarty wobec konkurencji, bo to potem brzydko wygląda - klepanie się po ramieniu i spijanie z dziubków nie jest konstruktywne, ale nieumiejętność przyjęcia, że sędziowie mają różne gusta, też dobrze o kimś nie świadczy. I wypadałoby mieć świadomość, że nie każdy widział wszystkie posty, takie życie - a uczestnicy dyskusji dawali o sobie świadectwo bardziej lub mniej uszczypliwymi komentarzami.
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Post autor: aganowaczek »

W dyskusji na FB padło wiele górnolotnych słów - "niedopuszczalne, niewyobrażalne, poniżej poziomu, niekulturalne, brak wychowania, chamskie..." I żeby była jasność - ja osobiście nie toleruję chamstwa i prostactwa w żadnej formie i to niezależnie od wieku :-)
Ale z drugiej strony czy dopuszczalne, zgodne z zasadami dobrego wychowania i ogólnie pojętym taktem jest publiczna insynuacja, że dana suka została lepiej oceniona przez Sędziego NIE dlatego, że wg niego lepiej spełnia wzorzec rasy, jest lepiej zbudowana, umaszczona, ma lepszy ruch i spełnia inne przeróżne kryteria stosowane przez niego podczas oceny, a dlatego, że wystawiał ją określony człowiek??? Wyobraźmy sobie, że Pan A. Szutkiewicz (nie Szutkowski) przeczyta taki post, w którym pod pozorem "poczucia humoru" publicznie oskarża się go o brak obiektywizmu i o ocenę w ringu przez pryzmat znajomości/koleżeństwa... Fotorelacja z wystawy bardzo fajna, ale może lepiej swoje frustracje zostawić dla siebie.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Post autor: kasiawro »

Marzena i Czarek pisze:Bo o p. Ryszarda nie śmiem pytać.
Kasiu co jest niejasne? Zawsze gratuluję PAROM. Przejrzyj wątek.
Widocznie mamy inne poczucie humoru.
Ale jest to moja ostatnia relacja z wystawy , w której uczestniczyłam zarówno na ogarkowie, jak i na ogaromaniakach. Nauczyłam się już, że na podstawie jednego słowa można napisać pracę habilitacyjną.
Mój post wywołał na Ogaromaniakach i ...... gównoburzę( choć nie lubię tego ang.okręślenia) o jedno słowo . Zażartowałam i Beata żartobliwie mi odpowiedziała. Chyba z 50 komentarzy w moim poście , drugie tyle w poście Grześka do administratorki. 37 albo 51komentarz zapewne nie wiedział,że post dotyczył wyników XXVI MWPR w Łodzi i wrzuciłam ze 40 zdjęć, które obejrzały jednostkowe osoby.
Nie wiem czy to do mnie pytanie czy innej Kasi ;)?
Czasami osoba obca jak czyta opis nie będąc tam, nie wie co poeta miał na myśli, dlatego poprosiłam o wyjaśnienie.
Czytając to jest mi osobiście bardzo przykro, że ktoś swoje emocje z innego portalu przelewa tutaj i rykoszetem odbija się to również na forum :niewka:
Nie bardzo interesuje myślę użytkowników forum co się dzieje na FB, tych których interesuje to tam są :).
Żal mój osobisty jest też spowodowany tym, że większość z nas mówi jednogłośnie, że to nasza ukochana rasa :marzyc_2:. Miłości, serduszka, słodkości i cudowności "leją się" z każdej strony.
Patrząc na to, że niewiele (garstka) nas chce się dzielić relacjami, zdjęciami z wystaw i nie chodzi mi tylko o informacje co MÓJ OGAR zdobył, tylko o całościowy opis (wyniki, parę zdań czy wklejenie kilku zdjęć). Wniosek nasuwa mi się niestety jeden, nie ma miłości do rasy, jest miłość do promocji mojego ogara tu i teraz :(.
Oby mój wniosek był mylny :prosze_1: .
Życzę sobie i Wam abyśmy szanowali siebie i wszystkie ogary.
Jeszcze raz Dziękuję Marzena i Czarek za relację fotograficzną!!
Awatar użytkownika
AsMa
Posty: 181
Rejestracja: sobota 07 sty 2017, 22:06
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa

Re: XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Post autor: AsMa »

Na fb faktycznie burzę rozpętało jedno żartobliwe zdanie, a atmosferę podgrzał pewien niekulturalny pan :) A sama wystawa była bardzo fajna (chociaż upał okropny), towarzystwo, jak zawsze bardzo sympatyczne. Sędziowanie i oceny bardzo rzetelne, opis jasny i konkretny. Świetnie było! :)
https://www.facebook.com/Ogar-Polski-z- ... 790481612/" onclick="window.open(this.href);return false;
MaciekSz
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 10:21
Gadu-Gadu: 0

Re: XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Post autor: MaciekSz »

Tak się złożyło, że również byłem na tej wystawie. Sędziowanie było prawidłowe. Zawsze ktoś wygrywa, to musi też ktoś być drugi, czy ostatni. Nie są to najważniejsze sprawy w życiu, dla których warto się stresować czy denerwować. Może więcej dystansu do siebie i innych. Wpis Marzeny odebrałem jako żart i tyle. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy to druga podobna sytuacja. Czy warto ? Cieszmy się lepiej naszymi (nie tylko swoimi) psami.
Gratulacje dla zwycięzców.
Czujna pierwszy start w championach. CWC
Załączniki
Czujna, Rusa, Op-Wezyr
Czujna, Rusa, Op-Wezyr
Op-Wezyr
Op-Wezyr
Czujna
Czujna
Op-Wezyr i Rusa
Op-Wezyr i Rusa
P1110056zm.JPG
Czujna
Czujna
Reszka
Reszka
Szaniec
Szaniec
Panicz Leon
Panicz Leon
Waćpanna
Waćpanna
Panicz Leon
Panicz Leon
Atos
Atos
Panicz Leon
Panicz Leon
Atos
Atos
Op-Wezyr
Op-Wezyr
Op-Wezyr
Op-Wezyr
Szaniec
Szaniec
Puszkar
Puszkar
Puszkar
Puszkar
MaciekSz
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 10:21
Gadu-Gadu: 0

Re: XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Post autor: MaciekSz »

cd
Załączniki
Reszka
Reszka
Reszka
Reszka
Reszka
Reszka
Fortuna
Fortuna
Rusa
Rusa
Waćpanna
Waćpanna
Waćpanna
Waćpanna
Rusa
Rusa
Waćpanna, Ronja, Rusa
Waćpanna, Ronja, Rusa
Czujna
Czujna
Czujna
Czujna
Czujna
Czujna
Fortuna, Waćpanna, Czujna
Fortuna, Waćpanna, Czujna
Fortuna, Waćpanna, Czujna
Fortuna, Waćpanna, Czujna
Fortuna, Waćpanna
Fortuna, Waćpanna
Fortuna, Puszkar
Fortuna, Puszkar
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Post autor: kasiawro »

kasiawro pisze: Proszę o pomoc w kompletowaniu wyników - jest szansa, może ktoś zdjęcia ma wyników?
Wkleiłam to co mogłam wyłuskać i resztę proszę o wsparcie:

PSY:
kl.młodzieży
1827 ATOS z Jurajskiej Wyżyny I
1828 PANICZ ... II
kl.pośrednia
1829 OP-WEZYR Poszły w Las I bdb
kl.otwarta
1830 SZANIEC Ogarowa Łaja
kl.championów
1831 PUSZKAR z Huculskiej Łąki BOS

SUKI:

kl.młodzieży
1832 RESZKA z Gończaków
kl.pośrednia
1833 FORTUNA Leśna Inspiracja BOB
kl.otwarta
1834 RONIA Gra z Wiatrem II
1835 RUSA Poszły w Las III dosk.
1836 WAĆPANNA Leśna Inspiracja I
kl.championów
1837
CZUJNA Ogarusy CWC I
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: XXVI MWPR W ŁODZI 12-13.05.2018

Post autor: SARABANDA »

Piękne zdjęcia, dziękuję :szacun_1:
Mnie tym razem burza ominęła. Ale zupełnie nie rozumiem tych piorunów po stwierdzeniu że "Puszkar z panem Rysiem nie miał szans". Żart, skrót myślowy, komplement dla handlera i stwierdzenie że pies wystawiany przez handlera zawsze się będzie się lepiej prezentował niż wystawiany przez laika. No i co w tym obraźliwego? Nie rozumiem. Po to są handlerzy.
Nie wiem dlaczego w ogarach panuje takie przekonanie że ogar wystawia się sam i naturalnie i nic nie trzeba z nim na ringu robić. Wg mnie sędzia niezależnie od rasy lubi żeby pies był ładnie i starannie wystawiony a osoba wystawiająca psa również się dobrze prezentowała.
Szkoda że forum odżywa "od burzy do burzy" i bez czepialstwa o słowa tak mało jest do powiedzenia.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ