101 ras psów - ciekawa seria animal planet

Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

101 ras psów - ciekawa seria animal planet

Post autor: zybalowie »

Kilka miesięcy temu znalazłam taką fajna plejlistę z Animal Planet:

http://www.youtube.com/user/AnimalPlane ... C58E501BF5" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz zauważyłam, że doszły kolejne rasy. Filmiki mają po 3-5 minut i są naprawdę ciekawe. Takie krótkie charakterystyki poszczególnych ras, chwilami przezabawne ;-)

Sama dopiero z tych filmików dowiedziałam się, że wyhodowane do polowania na szczury Westie mają u nasady ogony tak grube, że można za nie podnieść całego psa - co miało ponoć praktyczne zastosowanie, kiedy polujący na gryzonie pies utknął w tunelu w ziemi i wyciągało się go od ogona strony ;-).

Kiedy powiedziałam o tym swojej sąsiadce, właścicielce ślicznej śnieżnobiałej suni tej rasy, przyjęła tę informację (zwłaszcza w kontekście polowania na szczury) jakoś tak... z dystansem... :D

Polecam, ciekawa rzecz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 145
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 09:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Re: 101 ras psów - ciekawa seria animal planet

Post autor: Darek »

też ten program oglądam sporadycznie. Jednak co mnie uderza "na plus", to to w jakiej kondycji i standardzie amerykanie utrzymują poszczególne rasy. Np. basety, husky.
Wiele ras w ameryce wygląda jednak zupełnie inaczej niz ich "odpowiedniki" na starym kontynecie.
Chyba oni bardziej dbają o swoje psy jak o siebie ;)
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: 101 ras psów - ciekawa seria animal planet

Post autor: Ola i Dunaj »

Tutaj już nie TV a archiwalny art z Mojego Psa
http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika ... imowa.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
ODPOWIEDZ