modne psy

Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: modne psy

Post autor: Ewka »

Przepraszam, że wtrącę swoje trzy grosze... Zawsze mnie niepomiernie dziwiło, że właściciele pudli (chwała, że są wyjątki ;) ), z jednego z najinteligentnejszych psów, kosztem dręczenia zwiarzaka i niemałych pewnie pieniędzy, robią z nich psie pokraki... No bo jaki związek z psią urodą ma to farbowanie i stroszenie :strach_2:
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: weszynoska »

Ewka
przepraszam bardzo..ale jako "psi fryzjer" protestuję :obraza_1:

ja nie dręczę zwierząt robiąc im fryzurki :jezyk_3:

pudelek to bardzo wdzięczne zwierzątko, włos dobrze pielegnowany sam się skręca i układa, wystarczy tylko odrobina fantazji...

żaden z moich klientów nie jest jakoś specjalnie niezadowolony jak go czeszę, kąpię, szczotkuje i strzygę...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: modne psy

Post autor: hania »

weszynoska pisze: pudelek to bardzo wdzięczne zwierzątko, włos dobrze pielegnowany sam się skręca i układa,
No owszem - sam się skręca. Tylko na wystawę ma być wyprostowany :jezyk:
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: modne psy

Post autor: BasiaM »

Jednak jak dobrze mieć ogara :uff: otrzepiesz o budę, poklepiesz i pięknie wygląda sam z siebie :jezyk_3:

Co do prostowania sierści psiej, ozdabiania i robienie nie wiadomo czego mnie osobiście obrzydza :zly2:
Jak widzę na wystawie te walizy przyborów pielęgnacyjnych, szczotek, prostownic, stolików i paniusie, które wyglądają jakby same z takiego stolika zeszły to mam mdłości.
Czy na wystawie nie powinno się pokazywać naturalnej urody psa ????
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AniaRe
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2008, 08:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łubno
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: AniaRe »

Węszynosko: ja nie twierdzę, że wszyscy fryzjerzy dręczą psy. Ale jakoś nie uwierzę Ci, że wszystkie psy, które czeszesz (z całym szacunkiem dla Twojego profesjonalizmu, w który nie wątpię) są z tego zadowolone. Wierzę, że dbasz o ich komfort i dzięki temu czują się lepiej. Ale nie wierzę, że WSZYSTKIE to lubią, bo zasadniczo większość psów nie przepada za pielęgnacją tego rodzaju. I jak rozumiem, mówimy o koniecznej pielęgnacji, kapaniu i czesaniu, która jest koniecznością, jak zabiegi u weta, które też nie wszystkie są miłe, ale pies musi jes znieść i kropka.

Nikt mnie nie przekona, że się pudelkom tak same włosy układają:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

Moge dla kontrastu poprosić Hanię, żeby wkleiła zdjęcie mojej Yupii, pudleki w tym samym rozmiarze - jak może wyglądac naturalny pudel


Mnie chodzi o granicę tego, co jest wypielęgnowanym, czystym i wyszczotkowanym psem, a napuszoną, wylakierowaną, a co gorsza pofarbowaną kukłą, a celem tych zabiegów jest podreperowanie nadwątlonego ego opiekunów.. zrealizowanie jakichś nierozumiałych dla mnie ambicji..
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 lis 2013, 10:14 przez AniaRe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: modne psy

Post autor: hania »

Dla porównania - Yupka, Figiel i Vit w niewystawowych fryzach.
Załączniki
pudle2.jpg
pudle3.jpg
pudlevit.jpg
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: qzia »

Oj tam. Zaraz zwalacie wszystko na niedowartościowane ego właścicielek. A sędziowie, którzy lepiej punktują wyfiokowane piękności to co? Ja mam Sisi, która nienawidzi czesania, kąpania (no chyba, że w bagiennym, obornikowym spa) a musi, bo inaczej by nic nie ugrała. Są też i panowie, którzy uwielbiają swoje cudowności czesać, lakierować i całować po brzuszkach. :jezyk: Jestem fanką jednego takiego pana co ma pomeraniany. Przed BISe potrafi całą godzinę fryzować na stoliczku takiego małego kritersa. :niewka: :niewka:
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: modne psy

Post autor: BasiaM »

qzia pisze:...Są też i panowie, którzy uwielbiają swoje cudowności czesać, lakierować i całować po brzuszkach. :jezyk: [...] Przed BISe potrafi całą godzinę fryzować na stoliczku takiego małego kritersa. :niewka: :niewka:
fuj, to musi być obrzydliwe :zly2: i czy aby na pewno to panowie :strach_2: :jezyk_3:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: panbazyl »

a ja uwielbiam panie/panów z kuframi pełnymi szczotrek, grzebieni i innych cudow wianków na wystawach :tia: bo oni zawsze mają jakieś zgrzebło abym ja swój własny osobisty fryz przeczeasć mogła, a jesli mają więcej czasu to i degażówkami coś podstrzygą.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: qzia »

:mysl_1: :mysl_1: Myślałam, że tylko ja się czeszę grzebieniem dla psów. :niewka: :mrgreen:
ODPOWIEDZ