modne psy

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: weszynoska »

A sama kiedys tu niedawno Uchatka malowałas na pudla...nawet rozetkę dostałaś :gleba:

z racji zawodu psiego fryzjera...mnie osobiście ciekawi taka malowana moda... :happy3:

psy wyglądają fantastycznie ekstremalnie :jezyk_3:

i nic złego im się nie dzieje bo te farbki są nietoksyczne :mrgreen:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: Ania W »

weszynoska pisze:
psy wyglądają fantastycznie ekstremalnie :jezyk_3:
Ekstremalnie na pewno :zdziw_5: :D
weszynoska pisze:i nic złego im się nie dzieje bo te farbki są nietoksyczne :mrgreen:
Ja osobiście nie obawiam się o "chemiczną" stronę takich zabiegów...tylko zwyczajnie mi szkoda tych psów, które stoją godzinami w miejscu, żeby ktoś wyżył się artystycznie ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: weszynoska »

Ojtam ojtam....one przyzwyczajone do pielęgnacji. Rzucającego się i nie dającego się uczesać pudla nie da się w ten sposób przygotować.

Są pudelki które wręcz uwielbiają zajmowanie się ich fryzurą, sprawia im to przyjemność.

Miałam takiego narcyza .... :mrgreen: morelowy średni pudel z włosem jak marzenie...

mógł pól dnia stac na stoliku..byle go delikatnie czasać i mówić mu jaki on piękny
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: Ania W »

Nasze też są nauczone wystaw i jakoś to znoszą ...ale czy są szczęśliwe - nie sądzę.
Co najwyżej im to wisi ;)

Ja oglądałam kiedyś amerykański film o takich konkursach i (jak to w Ameryce) presja właścicieli jest ogromna - nerwy, łzy, ogromne ambicje, tak naprawdę tygodnie przygotowań (zapuszczanie sierści, wstępne farbowania). Od strony plastycznej - cuda robią, naprawdę podziwiam . Tylko po co to psom? Mogliby to robić na sztucznych wielkich pomponach ;) Bo to tak naprawdę konkurs dla ludzi, w którym zamiast sztalugi i płótna (lub pompona;)) mają pudla :roll:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: qzia »

Ja na szczęście nie mam pudla więc nie wiem czy mu to może odpowiadać czy nie. Wiem, że labek byłby zachwycony gdyby go ktoś miział i czesał kilka godzin. Tybetan już po 5 minutach by dostojnie odszedł. Petit by zwiał na sam widok grzebienia. Saluk by poudawał, że mu to sprawia przyjemność ale do czasu. Potem by pomrukiwał z oburzenia i niezadowolenia ale cierpliwie znosił z dumą i dostojeństwem, jak przystało na perskiego księcia.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: miszakai »

Masakra z tymi pudlami a zdjęcie z wilczarzami piękne :marzyc_2: Wilczarz mi się marzy...
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: modne psy

Post autor: BasiaM »

Z pudli może czas zejść na charty :D

Beata ... co Ty na to ? Charcia moda ...
Załączniki
moda.JPG
moda.JPG (50.02 KiB) Przejrzano 2957 razy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: weszynoska »

O to to to.... :piwko:

Na razie z charciej mody lansuję moje nowe gumiaczki :gleba:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: modne psy

Post autor: BasiaM »

Nowe gumiaczki całkiem eleganckie :mrgreen: :silacz: Na szpilki jeszcze przyjdzie czas :jezyk:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AniaRe
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2008, 08:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łubno
Kontakt:

Re: modne psy

Post autor: AniaRe »

W temacie pudli jeszcze chwilkę:
Ja mam trzy pudle.. a miałam w sumie 4. Nawet przyzwyczajone od małego - w najlepszym razie po prostu znoszą czesanie, ale go nie lubią. A niektóre nienawidzą! Znam wiele pudli i żadnego, który to lubi. Patrzylam na szykowane do wystawy pudle, z których niejeden wielokrotnie szczotka po łbie dostawał, podwieszone na szubieniczkach godzinami.. ona tego nie lubia, one są zrezygnowane i się poddają.. to jest męczenie psów i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. O farbowaniu w wymyślne figury, to nawet nie wspomnę, bo sie we mnie wszytko gotuje.

Problem z czesaniem i tym udziwnionym fryzowaniem jest taki, ze nawet pies, który tego nie znosi, jest godzinami (!) czesany i de facto męczony, jeśli jego ludź ma ambicje wystawowe.. Pielęgnacja dużego pudla przed wystawą to 8-10 godzin.. małego 4-5...
A z pudlami jeszcze jest tak, ze to nie tylko jednorazowa pielegnacja przed wystawą, to wieloletnie nieraz zapuszczanie grzywy/uszu/łap i cotygodniowa pielęgnacja kilkugodzinna.. i w związku z tym często brak normalnych spacerów, bo przecież na łące/w lesie/w jeziorze szata się zniszczy. Znałam pudelka, który byl wożony na stacje benzynową na spacery, bo tylko tam było wybetonowane..(mieszkał na wsi)

Jak długo pudel będzie móg uzyskiwac oceny hodowlane tylko w wyznaczonych, napuszonych, wylakierowanych fryzurach, nic się nie zmieni. Dlatego ja mając 3 pudle nie planuje w sumie wystaw, bo to nie jest zajęcie dla mnie i dla moich pudli. Kto mnie zna, wie, jak moje poodelsy wyglądają.. Główny zabieg pielegnacyjny, to maszynka z ostrzem 3 mm..
(Yupii będzie musiała mieć zrobiona hodowlanke, o to mnie prosiła jej hodowczyni, ale to będzie jak u Mokrej- jedno czesanie i 3 wystawy hurtem. I to w federale-najkrótszej dopuszczalnej fryzurze.. )
ODPOWIEDZ