GRA!

Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: GRA!

Post autor: wszoleczek »

Stosunek energii fali odbitej do energii fali padającej nazywa się współczynnikiem odbicia. Wartość jego zależy od właściwości akustycznych ośrodka. Współczynnik odbicia osiąga szczególnie wysoką wartość przy przejściu fali z ośrodka stałego do ciekłego lub gazowego, lub odwrotnie. Fale odbite mogą interferować z falami padającymi, wywołując zjawisko powstawania fal stojących. Fale tego typu powstają wówczas, gdy spotykają się fale o jednakowej częstotliwości i amplitudzie drgań, ale o przeciwnym kierunku rozchodzenia się. Jak wiadomo, fale stojące charakteryzuje obecność węzłów i strzałek. Przy wykonywaniu zabiegów leczniczych mogą powstawać fale stojące na skutek odbicia fali ultradźwiękowej, np. od kości. Mogą one również powstawać przy odbiciu fali od ściany naczynia z wodą, w którym wykonuje się zabieg. Ponieważ jest to zjawisko niekorzystne, zwiększające w stosunku do fali padającej siłę działania, można go uniknąć przez odpowiednie ustawienie przetwornika. I wszystko już rozumiem o co chodzi z tymi ultradźwiękami :twisted:
Mika, Fizykoterapia
Natalia i Nero
platyna1712
Posty: 43
Rejestracja: sobota 27 lut 2010, 18:17

Re: GRA!

Post autor: platyna1712 »

dorob62 pisze:Dieta zbyt uboga w sól, szczególnie połączona z dużą konsumpcją wody, może zwiększyć filtrację krwi, zmniejszyć jej objętość i dodatkowo obniżyć ciśnienie, co może spowodować zmęczenie oraz zawroty głowy przy nagłym wstawaniu. Pierre Dukan Nie potrafię schudnąć
Hi,Hi w końcu wiem czemu mam za niskie ciśnienie i co mam robić. Dzieki Dorob. Czytajcie dalej, moze coś ciekawego jeszcze się dowiem
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: GRA!

Post autor: BasiaM »

wszoleczek
chyba nie przeczytałaś zasady gry :zly1:
Wpisujemy piąte zdanie z 56 strony książki ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: GRA!

Post autor: wszoleczek »

BasiaM pisze:wszoleczek
chyba nie przeczytałaś zasady gry :zly1:
Wpisujemy piąte zdanie z 56 strony książki ;)
No nie przeczytałam :fiufiu:

To teraz mała poprawa:
Przy wykonywaniu szybkich ruchów
występują opory wody, związane głównie z jej lepkością, a stanowiące
czynnik obciążający.
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: GRA!

Post autor: Agata »

,,Pewnego razu hymn rozległ się, kiedy leżeliśmy już w łóżkach, i my zerwaliśmy się i staliśmy na baczność w nocnych koszulach, a tatuś z dumą pokazywał nas gościom: jak to jesteśmy wychowani w duchu patriotycznym."
Ota Pavel, ,,Śmierć pięknych saren".
ODPOWIEDZ