Tereny łowieckie

Awatar użytkownika
Żaneta
Posty: 229
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 11:40
Gadu-Gadu: 6116854
Lokalizacja: Maciejowa/Ciężkowice

Re: Tereny łowieckie

Post autor: Żaneta »

qzia pisze:To ja mam pytanie takie. Czy jak na moim polu, które jest w jakimś tam obwodzie łowieckim, lata facet z bronią to mogę go wyprosić? I czy po własnym polu mogę łazić z własnym psem luzem? Mój sołtys ciągle się przychrzania, że labki biegają luzem. No i jak pracować z psem nad włóczką, aportem czy przywołaniem mając psa na smyczy? :niewka: :niewka: :mysl_1:
Nie za bardzo rozumie twoje pytanie. Twoje pole jest twoją własnością,a nie obwodu łowieckiego. Chyba że twoje pole nie jest twoje i jest wydzierżawione przez koło łowieckie. Trochę chyba na mieszałam.
Przy domu psy szczekają , w kniei zaś grają.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Tereny łowieckie

Post autor: qzia »

No właśnie. Jak zakupiłam swoje pole i zamieszkałam byłam na wsi, to zjawił się zaraz pan sołtys miejscowy. Dowiedział się, że ja psy myśliwskie mam. Długo tłumaczył, że moje pole to jego obwód łowiecki i jak chce to sobie może na nim polować. No chyba, że sobie ogrodzę to wtedy on nie może wejść a ja sobie mogę puszczać psy luzem ile chcę. :niewka: :niewka: No i od tego dnia trochę się nie lubimy. :jezyk: :zly1:
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Tereny łowieckie

Post autor: Ewka »

A powiedzcie mi proszę, czy tam, gdzie nie ma ambon może być obwód łowiecki?
I gdzie można sprawdzić, czy nasze miejsce spacerowe nie należy przypadkiem do jakiegoś obwodu?
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Tereny łowieckie

Post autor: qzia »

Na kaczki, bażanty albo zające to się z ambony chyba nie poluje to znaczy, że nie wszędzie musza stać ambony. A zając na moim polu nie mój tylko koła i nie mogę go złapać. :jezyk: :jezyk:
Awatar użytkownika
Monigry
Posty: 232
Rejestracja: sobota 15 mar 2014, 08:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Popielów/Opole

Re: Tereny łowieckie

Post autor: Monigry »

qzia pisze:No właśnie. Jak zakupiłam swoje pole i zamieszkałam byłam na wsi, to zjawił się zaraz pan sołtys miejscowy. Dowiedział się, że ja psy myśliwskie mam. Długo tłumaczył, że moje pole to jego obwód łowiecki i jak chce to sobie może na nim polować. No chyba, że sobie ogrodzę to wtedy on nie może wejść a ja sobie mogę puszczać psy luzem ile chcę. :niewka: :niewka: No i od tego dnia trochę się nie lubimy. :jezyk: :zly1:
Masz bardzo aroganckiego sołtysa. Oczywiście nie ma racji. Zacząłbym od kilku tabliczek typu "teren prywatny-wstęp wzbroniony". Niestety o ile się orientuję sytuację wtargnięcia na teren prywatny reguluje art. 193 KK, który mówi wyraźnie o terenie ogrodzonym :( Mimo wszystko postawiłbym tabliczki, gdyby dalej właził na pole napisałbym skargę do jego koła z informacją, że teren należy do ciebie, członek koła został poinformowany o tym i mimo wszystko łazi po polu.
Myślę, że telefon na policję z informacją, że ktoś uzbrojony porusza się po polu spowoduje przyjazd radiowozu i co najmniej wylegitymowanie zarozumialca. Kilkukrotne interwencje mogą go zniechęcić do złośliwego łażenia.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Tereny łowieckie

Post autor: hania »

Monigry pisze: Masz bardzo aroganckiego sołtysa. Oczywiście nie ma racji.
Tzn w czym nie ma racji? Bo sam piszesz:
Niestety o ile się orientuję sytuację wtargnięcia na teren prywatny reguluje art. 193 KK, który mówi wyraźnie o terenie ogrodzonym :(
Awatar użytkownika
Monigry
Posty: 232
Rejestracja: sobota 15 mar 2014, 08:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Popielów/Opole

Re: Tereny łowieckie

Post autor: Monigry »

hania pisze:
Monigry pisze: Masz bardzo aroganckiego sołtysa. Oczywiście nie ma racji.
Tzn w czym nie ma racji? Bo sam piszesz:
Niestety o ile się orientuję sytuację wtargnięcia na teren prywatny reguluje art. 193 KK, który mówi wyraźnie o terenie ogrodzonym :(
Przepraszam- zamotanie. Ma rację i jedynie 193 KK niestety reguluje sprawy terenu na którym można przebywać oraz oczywiście prawo łowieckie wykluczające tereny do polowań.
:szacun_1:
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Tereny łowieckie

Post autor: Marta A »

:mysl_1:
O ja, to teraz ja się zamotałam, tak z ciekawości pytam, bo (póki co) problem mnie nie dotyczy - to sołtys może łazić czy nie? Qzia swoje psy może puszczać po swoim polu czy nie? :zdziw_4:
Obrazek
Awatar użytkownika
Monigry
Posty: 232
Rejestracja: sobota 15 mar 2014, 08:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Popielów/Opole

Re: Tereny łowieckie

Post autor: Monigry »

Marta A pisze::mysl_1:
O ja, to teraz ja się zamotałam, tak z ciekawości pytam, bo (póki co) problem mnie nie dotyczy - to sołtys może łazić czy nie? Qzia swoje psy może puszczać po swoim polu czy nie? :zdziw_4:
W skrócie tak jeżeli pole leży w granicach terenów dzierżawionych przez koło.
Niestety nie masz ogrodzonego pola.
Ale celowe łażenie po polu przez sołtysa "bo mam takie prawo i już" uważam za zachowanie niegodne myśliwego i pisałbym w tej sprawie do koła. Będąc złośliwym można utrudnić życie takiemu szwendaczowi, ale o tym nie będę pisał publicznie.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Tereny łowieckie

Post autor: SARABANDA »

W rozdz 5 Obwody łowieckie jest wszystko
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9951470713" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.lesnik.wroclaw.pl/index.php? ... mitstart=5" onclick="window.open(this.href);return false;
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ