Szlakami wiosny

Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Szlakami wiosny

Post autor: ania N »

No proszę, ledwo człowiek się obejrzy a tu konkurencja w tropieniu egzotycznego zwierza wyrasta. :D Brawo Balt :brawo_1:
A co do klatki to mam wrażenie że jednak psy rozróżniają przynajmniej kwestię za i przed ogrodzeniem. :D
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Szlakami wiosny

Post autor: BasiaM »

Tak oglądam te cyrkowe fotki i trafiłam przy okazji na to
http://www.youtube.com/watch?v=-9BN-lBFe2Q" onclick="window.open(this.href);return false;

Już nawet jako dziecko dziwnie czułam się w cyrku a teraz po prostu ryczeć mi się chce :placzek:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Szlakami wiosny

Post autor: ZbyszekC »

W cyrku stale i niezmiennie fascynuje mnie sprawność organizacyjna :jezyk: . Rano :gleba: jak pierwszy raz wychodziłem z Baltem, przyjeżdzały pierwsze przyczepy. Jak wychodziłem wieczorem, po spektaklu kończono zwijanie namiotu.
Osobiście przez ostatnie ćwierć wieku byłem chyba tylko raz. Z małą córką.
Przyznacie jednak, że mając co jakich czas pod oknem cyrk, trudno nie wyciągnąć aparatu. I przy okazji, dodatkowo oswoić psa z różnymi zwierzętami. Zwłaszcza, że idąc na spacer muszę przez teren zajęty przez cyrk przejść.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Szlakami wiosny

Post autor: ZbyszekC »

Z rzeczy na P to chyba mi tylko pomidorówka zostanie :gleba: Wpadłem już w taką delirkę, że prawie białe szczury pod lasem widuję :strach_2: Ale to wina psa. On zawsze takie coś znajdzie.

Tyle lat człowiek żyje i ciągle się uczy. Nie przypuszczałem, że kret na płaskim jest taki szybki. Jak Balt go wystawił, zanim wyciągłem komórkę to się schował w poszyciu :placzek:
Załączniki
Ktoś się dopominał jerzyka. Oto i on..
Ktoś się dopominał jerzyka. Oto i on..
Obraz 212.jpg (88.34 KiB) Przejrzano 3093 razy
Obraz 213.jpg
Obraz 213.jpg (84.8 KiB) Przejrzano 3094 razy
Nowy gatunek w naszym lesie
Nowy gatunek w naszym lesie
Obraz 228.jpg (102.35 KiB) Przejrzano 3094 razy
Obraz 227.jpg
Obraz 227.jpg (104.09 KiB) Przejrzano 3097 razy
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szlakami wiosny

Post autor: hania »

Takich nowych gatunków to przed wakacjami pojawia się sporo.
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Szlakami wiosny

Post autor: 1e2w3a »

Szlakiem majowych rododendronów

Spacerując rano po parku Szczytnickim we Wrocławiu miałam okazję podziwiać i zachwycać się tymi pięknymi kwiatami. Nie tylko ja robiłam im zdjęcia, widziałam wiele osób z aparatami, którzy robili to samo co ja. Raz nawet to wpadłam na pewną panią (również trzymającą aparat w rękach) i bardzo się uśmiałyśmy.
Oprócz nazwy rododendron funkcjonują jeszcze inne nazwy, a mianowicie azalia i różanecznik. Wg taksonomów jest to ten sam rodzaj roślin – RHODODENDRON. Ale w praktyce ogrodniczej i utartym nazewnictwie zwykło się rozróżniać te rośliny.
I tak różaneczniki czy rododendrony to te które mają liście ciemnozielone, bardziej mięsiste (skórzaste) i nie tracą ich przez cały rok. Azalie to te o delikatniejszych liściach, bardziej miękkich, które mogą zrzucać je na zimę. Kwiaty zawiązują się u nich jeszcze zanim pojawią się nowe liście.
Rododendrony (różaneczniki, azalie) należą do rodziny wrzosowatych, a gatunków jest ok. 1000.
Mogą być krzewami lub tzw. drobnymi drzewami. Mogą być bardzo małe (mieszczące się w doniczkach) lub duże – dochodzące do 4-5 metrów wysokości.
Ich kwiaty to cała gama kolorów, od białego, żółtego, poprzez różne odcienie czerwieni, do fioletowego. W tej palecie barw podobno nie ma tylko koloru jasnoniebieskiego.
A to zdjęcia rododendronów w ich bogactwie barw, w różnym stopniu rozkwitnięcia i różnej wielkości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 maja 2012, 19:27 przez 1e2w3a, łącznie zmieniany 1 raz.
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Szlakami wiosny

Post autor: Wilga »

Tylko pozazdrościć tego piękna...............
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Szlakami wiosny

Post autor: 1e2w3a »

Wiosna nad Odrą

Bujne, zielone i wysokie (bo jeszcze nie skoszone) trawy, kwitnące polne kwiatki, a także krzewy, drzewa i dzikie poziomki, nieznośne chrząszcze majowe, rybacy przy brzegu....takie to widoki mieliśmy podczas naszych spacerów wzdłuż rzeki. No i jeszcze ta przestrzeń.

Mniszek lekarski
Obrazek

Obrazek

Już zaczyna owocować i wytwarzać nasiona
Obrazek

Kwitnąca koniczyna wśród dzikich malinek
Obrazek

Bujne, soczyste, szerokolistne trawy......pychotka
Obrazek

Obrazek

Kaczeńce
Obrazek

Obrazek

???
Obrazek

????
Obrazek

Kwitną poziomki
Obrazek

Obrazek

Rozłożyste krzewy obsypane białym kwieciem
Obrazek

Obrazek

Rybacy na drugim brzegu
Obrazek

Te chrząszcze to dawały nam się we znaki podczas spacerów
Obrazek

No i przestrzeń przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń. Tego to tam nie brakuje.
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 maja 2012, 19:46 przez 1e2w3a, łącznie zmieniany 1 raz.
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Szlakami wiosny

Post autor: Wilga »

To filetowe to żywokost lekarski a zielonkawe to jakiś wilczomlecz. A krzaczki kwitnące to głogi.
Miłych spacerów

Bogna i Wilga
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Szlakami wiosny

Post autor: ania N »

A te żółte to chyba nie kaczeńce tylko jakieś jaskry.
Fajne macie tereny spacerowe

pozdr
Jacek :)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ