szukam odchowanej suni

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: szukam odchowanej suni

Post autor: aganowaczek »

Z góry sorry za offa :wstydek:
A ja myślę, że decyduje Pani Beata, ktora doskonale zna swoją suczkę - jeśli mówi, że Skierka powinna być jedynaczką to wie co mówi. Oczywiście, może by było dobrze gdyby trafiła do domu z psem (nie suczką) - może ale NIE na pewno. A zmiana domu dla Skierki jest i tak wielkim stresem (przypominam, że czuje się ona źle w domu ze swoim znanym od szczeniaka stadem), więc po co fundować jej dodatkowy, pod tytułem: zmiana domu + nowy pies? Zupełnie inaczej pies się czuje trafiając do nowego domu gdzie CAŁA uwaga nowych państwa jest skupiona na tym, aby pies jak najszybciej się zaaklimatyzował i zaakceptował nowy dom niż gdy uwaga państwa jest rozdzielona pomiędzy swojego "starego" psa (żeby zaakceptował nowego czy po prostu nie czuł się "odrzucony") a nowego.
Jeszcze raz sorry za offa :wstydek:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: szukam odchowanej suni

Post autor: Ania W »

Myślę, że to nie do końca taki off ;)
Bo ja też rzeczywiście pozostawiłabym po pierwsze bei ostateczną decyzję, tym bardziej że zagląda na ogarkowo regularnie i pewnie "wyłapała" ten wątek ;). To że jakiś pies byłby zachwycony obecnością Skierki i "nosiłby ją na rękach" nie znaczy, że ona byłaby zachwycona taką obecnością i czułaby się w takiej sytuacji dobrze.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: szukam odchowanej suni

Post autor: BasiaM »

Każdy ma swoje zdanie na ten temat ....
Skierka nie może a właściwie to z nią nie chcą się dogadać Monia i Dunia :niewka:
Skierka by chciała ... ale starsze suki są na "nie" :niewka:
Myślę, że gdyby trafiła do domu gdzie jest piesek lub towarzyska suczka to Skierucha byłaby zadowolona.
Przecież ona chce się bawić ale nie ma teraz takiej możliwości bo jest odtrącana przez starszyzne :placzek:

Skupianie uwagi tylko na psie i rozpieszczanie go do granic możliwości też nie jest dobrym rozwiązaniem.

Skierka to mądra dziewczynka. Jak to mówi mój TZ "Skierka to nie pies to człowiek".

W każdym razie trzymamy kciuki i też szukamy domku :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: szukam odchowanej suni

Post autor: miszakai »

Nie wiem dokładnie ale czy to faktycznie jest tak, że Dunia i Monia są te złe i ją odtrącają czy ma też znaczenie charakter Skierki... :mysl_1: Widziałam Skierkę kilka razy raptem ale wiem, że ma dziewczyna problem z socjalizacją i strachliwością i na pewno ważny jest dom i podejście nowego opiekuna. Mam też pytanie do Beatki - czy Skierce szukać domu jako nie hodowlanej suni ze względu na lęki czy wierzysz, że może się zmieni?...Pytam bo osoby szukające suczki czasem też o to pytają...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: szukam odchowanej suni

Post autor: Ania W »

Ja miałam okazję obserwować Skierkę na wystawach, szkoleniu i byłam z Łozą na ogrodzie u niej.
W każdej z tych sytuacji wogóle nie była "nakierowana" na inne psy , natomiast widać było, że bardzo jest zależna od Beaty i jej obecności czuje się najbardziej komfortowo. Dla mnie to "pies człowieka" (nie mylić z "pies- człowiek" ;) ), a nie "pies na psy" (patrz: np. Łoza czy Bard). I tu nie chodzi o rozpieszczanie tylko o komfort Skierki. Łoza też jedynak a rozpieszczana z umiarem :)
ilona
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 13:18

Re: szukam odchowanej suni

Post autor: ilona »

Witam wszystkich,
Lira jest już z nami - wczosraj przejechaliśmy ponad tysiąc km żeby ją przywieźć do domu...
W czasie podróży była bardzo grzeczna. Jeszcze wczoraj zapoznała się z Kwartetem, ale spali osobno :jezyk: . Ale od rana już razem buszowali.
Lira (Limba) jest piękną sunią. Mój "chłopiec" się na tym poznał i przez cały czas ją adoruje... no i ona gra pierwsze skrzypce w tym duecie...
No i ... na dzień dobry upolowała kurkę rasy "Sumatra" i od razu podpadła mężowi... a p. Stasiu sprzedał ją, bo nie chce polować... :happy3:
Jest milusińska i bardzo przyjazna, choć zaborcza... ona musi być pierwsza... przede wszystkim do pieszczot, miski (najpierw zjadła ze swojej, a potem ku zdumieniu Kwarteta - z jego!!!). Ana jadła szybko, a on z namaszczeniem.... i chłopiec się zdziwił....
Cel jednak został osiągnięty - Kwartet świata poza nią nie widzi... mogę go wołać i wołać... przybiega, gdy zawołam Lirę i ona od razu podbiega, a on przy okazji...
:)
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: szukam odchowanej suni

Post autor: nulka »

Super ! Proszę jak sie może fajnie w życiu ułożyć :happy3:

A jeszcze gdybyśmy parkę :prosze_1: :prosze_1: :prosze_1: na fotkach zobaczyli ....

Ciekawe czy Kwartet tez taki ciemny :mysl_1:
Awatar użytkownika
kwadra
Posty: 1491
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 19:47
Gadu-Gadu: 2083032
Lokalizacja: Zabrze

Re: szukam odchowanej suni

Post autor: kwadra »

Bardzo sie cieszymy ze brat Kwadry ma takie doskonale towarzystwo!!!

trzeba sie kiedys spotkac i obfocic towarzystwo:)
be the person your dog thinks you are
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: szukam odchowanej suni

Post autor: aganowaczek »

Przyłączam się do próśb o fotki :prosze_1:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

ilona
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 13:18

Re: szukam odchowanej suni

Post autor: ilona »

OK - dodam fotki :)

Kwartet jest ciemny - czarny podpalany. Lira też, chociaż w dokumentach ma wpisane, że czaprakowa. Bardzo ładna z nich para. Chociaż Kwartosz ma już pychol siwy...
ODPOWIEDZ