Strona psich adopcji - reanimacja

Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Strona psich adopcji - moduł zbiórek

Post autor: zybalowie »

Na naszej stronie pojawiły się ulotki do pobrania i wydrukowania :-)

Sama chodzę i rozklejam je, gdzie się da - na psim wybiegu, u weterynarza, na tablicy ogłoszeń w lokalnym samie.

Mam nadzieję, że ktoś z Was też zechce nam pomóc i poświęci trochę tuszu w swojej drukarce :prosze_1:

Ogłoszenia wyglądają tak:
Pierwsza wersja - bez tła
Pierwsza wersja - bez tła
Wersja druga - tez bez tła
Wersja druga - tez bez tła
Ulotki można pobrać tutaj, w wygodnym do druku formacje pdf:

pierwsza wersja bez tła

pierwsza wersja z tłem

pierwsza wersja w skali odcieni szarości


druga wersja bez tła

druga wersja z tłem

druga wersja w skali odcieni szarości

Za pomoc - dziękuję :szacun_1:

p.s. A na stronie ulotki pobrać można tu: http://psieadopcje.com/jak-mozesz-nam-pomoc.html" onclick="window.open(this.href);return false;

edycja 13-03-2012: uaktualniłam adresy pobierania dla nowej domeny
Ostatnio zmieniony środa 14 mar 2012, 19:19 przez zybalowie, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Strona psich adopcji

Post autor: Ania W »

Dorzuciłam nasze psiaki :)
Zaraz dojdzie chyba kolejny :(
zybalowie pisze:Podnoszę temat, bo mam do was prośbę - pracujemy nad modułem dotacji. Na razie będzie on dostępny tylko dla fundacji i stowarzyszeń (po podaniu numeru KRS) - w przyszłości prawdopodobnie też dla osób prywatnych.

Założenie jest proste -w dziale "Grosz dla psa" będą publikowane podstrony zbiórek - imię psa, zdjęcie, cel zbiórki, wyliczenie kosztów itp. Na początku numer konta oraz przycisk do wpłat przez paypal - jeśli uda nam się dogadać z jakąś firmą pośredniczącą, być może też przelewy on-line lub płatności smsem.

Chcielibyśmy to jednak zrobić tak, żeby zminimalizować możliwość, że ktoś będzie oszukiwał.

Czy mogłabym was prosić o jakieś sugestie, jak to zorganizować, żeby zmniejszyć takie ryzyko? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, b. chętnie się z nim zapoznam.
Nie wiem jak ograniczyć ryzyko oszustwa...mam poważny problem z tym, że generalnie ufam ludziom i co jakiś czas boleśnie dostaję młoteczkiem po głowie.
Kompletnie nie znam się też na sprawach technicznych.
Jedyne co mi przyszło do głowy to jak by to wyglądało od strony fundacji - czy to jest wtedy w ramach darowizny czy zbiórki publicznej (na to drugie trzeba mieć zgodę a zgodę można mieć na województwo albo na cały kraj...). No ale to chyba bardziej zmartwienie fundacji :cwaniak:
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Strona psich adopcji

Post autor: zybalowie »

Ania W pisze: Jedyne co mi przyszło do głowy to jak by to wyglądało od strony fundacji - czy to jest wtedy w ramach darowizny czy zbiórki publicznej (na to drugie trzeba mieć zgodę a zgodę można mieć na województwo albo na cały kraj...). No ale to chyba bardziej zmartwienie fundacji :cwaniak:
Darowizny, bo z tymi zbiórkami to :roll: ...potem jeszcze trzeba zamieścić ogłoszenie w prasie itp...

Ja na razie wymyśliłam takie wyjście pośrednie - podstrony z opisanym celem zbiórki i danymi osoby/fundacji/stowarzyszenia, które zbiera.

Oraz listą sposobów, w jakie można wesprzeć finansowo cel: zasilenie konta paypal, widget siepomaga.pl, link do aukcji charytatywnej na allegro i na koniec po prostu numer konta.

I przez ładnych parę miesięcy na tym pewnie poprzestaniemy, bo na razie więcej nie ogarnę :niewka: Najpierw musimy zacząć od zbudowania stabilnego dedykowanego systemu, potem będziemy rozwijać stronę dalej...

Jeśli chodzi o oszustwa - to po prostu zależy mi tylko na tym, żeby możliwie uwiarygodnić takie zbiórki, bo wtedy ludzie chętniej wpłacają.

Zdaje się, że lada moment pierwsza zbiórkowa strona ruszy, bo dostałam prośbę o pomoc w zbieraniu kasy...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Strona psich adopcji

Post autor: Ania W »

zybalowie pisze:
Darowizny, bo z tymi zbiórkami to :roll: ...potem jeszcze trzeba zamieścić ogłoszenie w prasie itp...
No wiem, wiem...Jesteśmy na bieżąco, bo mamy zgodę na zbiórki ale na terenie mazowieckiego (na kraj niestety sporo droższa zgoda) i dlatego zastanawiałam się od jakiej strony trzeba to ugryźć.
zybalowie pisze:Ja na razie wymyśliłam takie wyjście pośrednie - podstrony z opisanym celem zbiórki i danymi osoby/fundacji/stowarzyszenia, które zbiera.
To my się zapewne zaraz przyłączymy bo lada dzień pod naszą opiekę trafi mały połamaniec :(
zybalowie pisze:Jeśli chodzi o oszustwa - to po prostu zależy mi tylko na tym, żeby możliwie uwiarygodnić takie zbiórki, bo wtedy ludzie chętniej wpłacają.
A to już nie będzie proste...Jedyne co można zrobić (zwłaszcza w przypadku osób prywatnych) to zobowiązać do publicznego rozliczenia , tylko jak? - nie wiem :niewka:
Fundacje i stowarzyszenia niejako z urzędu robią takie sprawozdania.
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Strona psich adopcji - ogłoszenia :-)

Post autor: zybalowie »

Mili państwo, mam prośbę do osób zarejestrowanych na Dogo o poinformowanie swoich znajomych tam o naszej akcji "Strona dla Burka": http://www.dogomania.pl/threads/209611- ... e-stron-zg" onclick="window.open(this.href);return false;łaszajcie-swoje-Burki!-)p=17200728&viewfull=1#post17200728

W skrócie: chcemy na allegro wystawić aukcję charytatywną, w ramach której allegrowicze mogliby zafundować jednemu z 10 Burków stronę internetową. Zysk zostałby przeznaczony na operacje oczu dla suki imieniem Dunia.

Teraz poszukujemy 10 burków, chętnych do stworzenia dla nich darmowej strony :-) (tzn. opłaconej przez jakieś dobre dusze z Allegro) - czyli czekamy na zgłoszenia od 10 wolontariuszy.

Dziękuję, pozdrawiam, dobrej nocy :-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eliza
Posty: 588
Rejestracja: wtorek 05 paź 2010, 18:36
Gadu-Gadu: 8512767
Lokalizacja: Radom/Jedlińsk
Kontakt:

Re: Strona psich adopcji - ogłoszenia :-)

Post autor: eliza »

Czyżby strona psich adopcji zniknęła? Od rana nie mogę wejść na nią. :mysl_1:
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Strona psich adopcji - ogłoszenia :-)

Post autor: zybalowie »

Po nieudanej walce o odzyskanie podkupionej domeny i innych perypetiach - reanimowaliśmy serwis.
Trochę mieliśmy po drodze problemów :uff: ale strona stanęła na nowo - tylko teraz będziemy się musieli ostro wziąć za organizowanie funduszy na jej utrzymanie, bo stoi na dedykowanym serwerze.

Chciałabym ją rozwijać jak planowałam, chociaż wiem, że w najbliższym czasie nie mam na to szans (siedzę nad nią nocami). Będę wdzięczna za rozrzucenia nowego linka gdzie się da, np. przez dodanie go na tablicę facebook itd.

Strona stoi teraz pod adresem: www.piseadopcje.com
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Strona psich adopcji - reanimacja

Post autor: hania »

Nie działa :niewka:
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Strona psich adopcji - reanimacja

Post autor: weszynoska »

hania pisze:Nie działa :niewka:

:niewka:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Strona psich adopcji - reanimacja

Post autor: zybalowie »

Nie wiem, co za pecha mamy ostatnio z tymi serwerami :zly2:

Już naprawiłam - strona wywaliła się kilka minut po tym, jak napisałam ten post. Wszystko z powodu przeniesienia na nowe konto. I niech to dunder świśnie - strona zawiesiła się akurat chwilę po tym, jak na nowo zaprosiłam na nią dawnych użytkowników :/ Poddałam się o 4 w nocy i poszłam spać, ale dzisiaj już się udało wszystko ustawić.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ