Salwa do adopcji-pilne

Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Salwa do adopcji-pilne

Post autor: Ewka »

Może nie każdy będzie miał czas albo możliwość wejścia na stronę schroniska na Fb, dlatego kopiuję wpis:
"Schronisko dla zwierząt Szczecin
Salwa (268/15). Piękna, dostojna suczka rasy ogar polski. Trafiła do schroniska mocno wychudzona i ogólnie zaniedbana, miała przerośnięte pazury, co utrudniało jej chodzenie, stan sierści także pozostawia wiele do życzenia. Stała się balastem dla swoich właścicieli, bo taka niespodzianka - ogar chciał biegać...i to nie tylko na podwórku. A po 7 wspólnych latach zabrakło już widocznie chęci. Schronisko ją przeraża, nie chce jeść w samotności - jest regularnie dokarmiana, ale nadal zdecydowanie za chuda - waży tylko 21 kg. Jest bardzo przyjazna do ludzi, zna podstawowe komendy i nieźle radzi sobie na smyczy. Będzie doskonałym towarzyszem dla znawców rasy. Jest typowym przedstawicielem gończych - towarzyska, nieagresywna, bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. W styczniu skończyła 7 lat, w schronisku została wysterylizowana. Bardzo prosimy o przemyślane decyzje. Kontakt w sprawie adopcji biuro schroniska 91 487 02 81."

Wiem, że czekamy na wieści, ale może ustalmy do kiedy, skoro są inne zgłoszenia domów. Ze schroniskowego wpisu wynika, że Salwa powinna być zabrana ze schronu jak najszybciej.
Edit: Salwa teraz ma 21 kg, po schroniskowym dokarmianiu. Ile ważyła wcześniej?
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Salwa do adopcji-pilne

Post autor: aganowaczek »

Z komentarzy wynika, że schronisko nie wie z jakiej hodowli jest Salwa i że ogarkowo szuka dla niej domu.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
MAsop
Posty: 526
Rejestracja: sobota 18 kwie 2009, 14:15
Gadu-Gadu: 0

Re: Salwa do adopcji-pilne

Post autor: MAsop »

21 kg ... wolę nie myśleć czemu uciekała....
My deklarujemy wsparcie finansowe w ratowaniu Salwy.
Może udałoby się ją stamtąd wywieść jak najszybciej?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Salwa do adopcji-pilne

Post autor: Ewka »

Zdjęcie Salwy ze schroniskowej strony na FB
Załączniki
11069616_986035231415391_4190365453216024116_n.jpg
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Salwa do adopcji-pilne

Post autor: weszynoska »

:strach_2: :zly2: :zly3:

nie widziałam tego zdjęcia :niewka:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Salwa do adopcji-pilne

Post autor: aganowaczek »

O rany... :zly2: :zly2: :zly2:
Mam podobnie jak ogończyk - 4 suki, które niekoniecznie przyjęłyby piątą dorosłą. Gdybym miała jeszcze jeden kojec (a nie mam teraz kasy, żeby go na szybko postawić) wzięłabym Salwę do siebie. Dom z uwagi na Dusię i szczeniaki też odpada :evil: Pozostaje czekać na wieści od EiMi :prosze_1:
Miałam się nie wypowiadać, ale jakkolwiek zawsze współczuję właścicielom psów, że im się w życiu pokręciło i podejmują trudną decyzję o oddaniu swojego psa, to forma z jaką zrobiła to Aszemi jest nie do przyjęcia. Wysoce nieetyczna i pozbawiona człowieczeństwa. Życzę Aszemi, żeby na starość jej dzieci nie potraktowały jej tak samo jak ona Salwę i nie oddały jej do przytułku dla starców.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
MAsop
Posty: 526
Rejestracja: sobota 18 kwie 2009, 14:15
Gadu-Gadu: 0

Re: Salwa do adopcji-pilne

Post autor: MAsop »

Dziś o 14 bedziemy mieli wiadomość od byłych właścicieli ogara. Jeśli Salwa do tego czasu nie znajdzie opiekuna. Duze mieszkanie w bloku + działka. Oboje nie pracują.
Nie wiem tylko z kim rozmawiać w sparwie transportu bo sami nie damy rady przewieść Salwy
pozdrawiamy
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Salwa do adopcji-pilne

Post autor: SARABANDA »

:zly2:
I czemu mnie to nie dziwi. Trzeba ją przebadać. Schronisko nie powinno jej sterylizować w takim stanie :wow_3:
Narażę się ale poprę Basię w sprawie transportu. Jak widać kasa to nie wszystko.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
MAsop
Posty: 526
Rejestracja: sobota 18 kwie 2009, 14:15
Gadu-Gadu: 0

Re: Salwa do adopcji-pilne

Post autor: MAsop »

My sami pokryjemy koszty transportu jeśli zajdzie taka potrzeba.
Obrazek
Awatar użytkownika
ViZa
Posty: 116
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 00:03

Re: Salwa do adopcji-pilne

Post autor: ViZa »

Możemy zorganizować transport wiązany,np Aszemi dowiezie Salwę np. do Koszalina,skąd będę ją mogła przejąć,lub do Gdańska,a dalej powiozą ją ja do ustalonego punktu, z którego znów ktoś ją będzie mógł odebrać i przetransportować dalej. Wszystko zależy od tego jak daleko będzie mieszkać od Gdańska
ODPOWIEDZ