Azja do adopcji

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Azja do adopcji

Post autor: qzia »

SARABANDA pisze:Dla mnie jest to kolejny przykład na to że ogar nie jest typowym psem rodzinnym. Zawsze jego potrzeby muszą być na pierwszym miejscu, nie właściciela czy dzieci. Bo inaczej sam sobie zorganizuje to czego mu trzeba.
Z tym się nie zgodzę. Ogar może być dobrym psem rodzinnym. Nie jest tez prawdą, że jego potrzeby musza być na pierwszym miejscu. :niewka: Nie miałaś nowej scotii. :wow_3: Nie znam (z ras jakie dobrze poznałam) psa bardziej zaborczego, egocentrycznego, nakręconego i wymagającego ciągłej uwagi. Podobnie bywa też z labkami, wiecznie podlizującymi się człowiekowi. A rasy te zostały uznane za jedne z najbardziej rodzinnych. Ogar lubi być w centrum ale może też spokojnie przeleżeć dzień na kanapie lub posiedzieć w kojcu. Trzeba go tego nauczyć lub do tego przyzwyczaić. Uważam też że dość łatwo znosi różnego rodzaju zmiany i szybko potrafi się dostosować do nowej sytuacji. Zawsze będzie cwaniakował i kombinował, żeby było mu jak najlepiej ale to specyfika psa pracującego samodzielnie. Myślę, że Azja ucieka bo wie, że się da. Wyłazi z kojca górą. Wystarczyłoby zabezpieczyć kojec, puszczać psa na podwórko nocą gdy dzieci (te otwierające furtkę) śpią i pan dałby sobie z psem radę. Spacer dłuższy nawet raz w tygodniu. Prawdziwy powód chęci pozbycia się psa jest pewnie inny. :niewka: :niewka:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Azja do adopcji

Post autor: kasiawro »

Chyba wszyscy się zagalopowali. Jeśli nie chcecie aby wpisy na inny temat nie zniknęły(od wpisu qzia pierwszego na drugiej stronie po BasiM proszę o przeklejenie do wątku odpowiedniego lub stworzenie nowego.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Azja do adopcji

Post autor: kasiawro »

Posprzątałam tak jak obiecałam :).
Qzia, czy Ty jesteś w kontakcie z tym właścicielem? Widzę, że na OLX nadal pies jest ogłaszany,czy jakoś można pomóc?
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Azja do adopcji

Post autor: qzia »

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam ale nie widziałam pytania.
Azja został oddany nowemu właścicielowi. Pan myśliwy. Mieszka bardzo niedaleko (2 km) od poprzedniego miejsca zamieszkania psa. Na razie Azja nie ucieka. Jakoś im się powoli układa. Za kilka dni będę dzwonić i dopytam czy wszystko ok. W razie czego mam transport do Warszawy na początek maja ale mam nadzieję, że się obejdzie bez tego. :uff: :uff:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Azja do adopcji

Post autor: Ania W »

Dobra wiadomość:)
Może jak pies będzie się realizował będzie łatwiejszy w prowadzeniu i nawiąże lepszą wieź z nowym właścicielem.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Azja do adopcji

Post autor: kasiawro »

Dzięki Qzia za info i trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Azja do adopcji

Post autor: SARABANDA »

Trzymam kciuki :silacz:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Azja do adopcji

Post autor: Ola i Dunaj »

Oby im się powiodło :silacz:
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Azja do adopcji

Post autor: aganowaczek »

O fajnie! Trzymam kciuki!
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

ODPOWIEDZ