Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Awatar użytkownika
Apsa
Posty: 50
Rejestracja: piątek 26 gru 2008, 22:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Post autor: Apsa »

Jak pisałam - depozyt depozytowi nierówny...
Przez chyba dwa lata była psa psów, które czekały, aż właściciel wyjdzie z więzienia - one były nie do adopcji. I szczęśliwie sie doczekały powrotu do domu.
Były amstafy ze zlikwidowanej hodowli do walk. Jeden z nich czekał trzy lata przez ***one procedury, bo oficjalnie nie był psem paluchowym, a dowodem w sprawie. W końcu chyba zdjęto mu depozyt, w każdym razie poszedł do adopcji.
Depozytem jest znaleziony pies, co do którego właściciel się znajdzie. Ale jeśli nie odbiera psa, to ten depozyt w końcu można zdjąć - wystarczy podpis dyrekcji na odpowiednim świstku. Niedawno schronisko usprawniło ten proces - wystarczy popis, nie trzeba żadnego postępowania o odebranie właścicielowi praw do zwierzęcia.
Rok temu trafiło do schroniska stado 5 psów, pańskich, które kogoś pogryzły na swojej działce. Trafiły do schroniska na obserwację, ale jak obserwacja minęła, właściciel nie pofatygował sie po nie. Tu też zdjęcie depozytu stało się kwestią podpisu na świstku.
Nie wiem, jak jest z tą czwórką, czy któryś kogoś pogryzł, czy właścicielowi coś się stało - a od tego zależy, czy można je będzie wyciągnąć z Palucha.
Asia i PSy
Awatar użytkownika
Rudolf
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 11:39
Gadu-Gadu: 2095935
Lokalizacja: Poznań/ Kalisz
Kontakt:

Re: Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Post autor: Rudolf »

nie zrozumiem chyba nigdy dlaczego ludzie są tak neodpowiedzialni :(
Marta & Rudolf

Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Post autor: Ania W »

Apsa daj proszę znać gdyby coś się zmieniło...
Awatar użytkownika
Apsa
Posty: 50
Rejestracja: piątek 26 gru 2008, 22:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Post autor: Apsa »

Koleżanka się dowiedziała, że: psów było 6, trafiły do schroniska, bo ich właścicielka poszła do szpitala. Jak wyszła, odebrała dwa najmłodsze, a reszty się zrzekła. Pięknie :evil:
Czyli powinny być do adopcji (mam nadzieję). *

Sunia w niedzielę była na kolejnym spacerze - było ciut lepiej. Trochę mniej panikowała przy łapaniu, trochę ładniej przeszła przez schronisko (ale prowadzenie przerażonego psa między budami z rzucającymi się burkami fajne nie jest...), na spacerze też troszkę swobodniej. Jak zaczęłam ją głaskać, wywaliła się brzuchem do góry i sprawiała wrażenie, że jej się to podoba.

* Dopytałam koleżankę - pracowniczkę czy psy są do adopcji. Odpowiedź: i tak, i nie - zależy od decyzji dyrekcji...
Asia i PSy
Awatar użytkownika
Apsa
Posty: 50
Rejestracja: piątek 26 gru 2008, 22:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Post autor: Apsa »

U suni praktycznie bez zmian. Tzn. małe postępy zrobiła, np. zaprzyjaźniła się z opiekunką w boksie. Ale ta opiekunka już tam nie pracuje, a dziewczyna, którą widziałam ostatnio na rejonie, robi swoje (da żarcie i posprząta) i nic więcej. Spacery sunia ma... raz na miesiąc. Już nie atakuje pętli ze smyczy i nie przewraca się na grzbiet ("możesz mnie zabić, i tak nie mam z Tobą szans"). Bezpieczna za kratami boksu nawet podeszła:
Obrazek
Asia i PSy
Awatar użytkownika
Apsa
Posty: 50
Rejestracja: piątek 26 gru 2008, 22:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Post autor: Apsa »

Zdjęcia sprzed tygodnia, autorstwa Taidy Tarabuły (http://www.taida.pl" onclick="window.open(this.href);return false;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogonek między nogami :(
Asia i PSy
agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Post autor: agag »

Apsa, jak wygląda jej sytuacja? Jest możliwość adopcji?
Awatar użytkownika
Apsa
Posty: 50
Rejestracja: piątek 26 gru 2008, 22:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Post autor: Apsa »

Sytuacja wygląda tak: wola dyrekcji...
W każdym razie warto próbować.
Apsa pisze:Koleżanka się dowiedziała, że: psów było 6, trafiły do schroniska, bo ich właścicielka poszła do szpitala. Jak wyszła, odebrała dwa najmłodsze, a reszty się zrzekła. Pięknie :evil:
Czyli powinny być do adopcji (mam nadzieję). *

* Dopytałam koleżankę - pracowniczkę czy psy są do adopcji. Odpowiedź: i tak, i nie - zależy od decyzji dyrekcji...
Asia i PSy
Awatar użytkownika
Apsa
Posty: 50
Rejestracja: piątek 26 gru 2008, 22:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Post autor: Apsa »

Okazało się, ze jest do adopcji bez problemów - dziś została wydana.
Koleżanka przy tym była, tak mi napisała w SMSie:
"Opiekunka wydała bojącą się depozytkę. Ja bym im jej nie proponowała, ale może będzie dobrze. Dwie córki fajne i ich ojciec też. Ale jest roczny bobas i matka, która psa nie chce, marudzi, ale im nie zabroni."
Pozostaje mieć nadzieję, że będzie dobrze i sunia nie wróci.
Asia i PSy
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Suka ogaro-gończopodobna na Paluchu

Post autor: Ania W »

Nie brzmi to dobrze....:(
Pozostaje tylko czekać.
Oby om tylko nie uciekła...
ODPOWIEDZ