ogar polski szuka domu

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

ogar polski szuka domu

Post autor: qzia »

Dziś na charcim forum wyczytałam coś takiego:
"Drodzy Charciarze, Chojrak to stary i strasznie smutny ogar polski (10-12 lat). Miał okropne życie – najpierw właściciela, który go bił, potem trafił w ręce dziewczyny o dobrym sercu, ale chorej psychicznie (zdiagnozowana schizofrenia). Nie był regularnie karmiony, wyprowadzany, często na długo zostawiano go bez opieki. Jego właścicielka nagle wyjechała zagranicę, gdzieś do pracy. Zniknęła po prostu, kiedy wróci nie wiadomo – podobno we wrześniu... Twierdziła, że załatwiła psu opiekę, ale okazało się, że nie było to prawdą. Pies siedzi w zasadzie nonstop sam w mieszkaniu i jest wyprowadzany tylko dwa razy dziennie przez kogoś z rodziny, osobę starszą, dojeżdżającą do niego z daleka, która podjęła się tego zadania tylko do 10 maja.
W związku z tym pies jest do oddania w trybie pilnym. Ja go wziąć nie mogę, mamy full :( Proszę, pomóżcie mi znaleźć dom, w którym spokojnie spędzi ostatnie lata swojego życia. Sprawa jest naprawdę gardłowa.
Aha, w weekend będę miała jego zdjęcia. Uroczy, piękny psiak, tylko strasznie nieszczęśliwy."
Postaram się dowiedzieć czegoś więcej.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: ogar polski szuka domu

Post autor: ania N »

Kurcze biedulek. :(
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: ogar polski szuka domu

Post autor: Ewka »

A gdzie to jest?
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: ogar polski szuka domu

Post autor: BasiaM »

Właśnie, gdzie ten pies przebywa ??? Może ktoś z nas blisko mieszka ? Może możemy pomóc ?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: ogar polski szuka domu

Post autor: Danuta »

Biedny psiak :(
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: ogar polski szuka domu

Post autor: qzia »

Napisałam na pw do dziewczyny, która umieściła tę informację ale na razie bez odzewu. Dziewczyna jest z Warszawy, więc może psiak blisko nas. :mysl_1: :mysl_1: Trzeba poczekać.
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: ogar polski szuka domu

Post autor: nulka »

qzia pisze: Dziewczyna jest z Warszawy, więc może psiak blisko nas.
Tak z tego wynika ,że ma blisko .Skoro to pilne ,to myślę ,że się szybko odezwie. Może chociaż na starość coś lepszego mu się w życiu trafi :prosze_1: :prosze_1:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: ogar polski szuka domu

Post autor: qzia »

Odezwała się i czekam na telefon.
Mushi
Posty: 5
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 23:46

Re: ogar polski szuka domu

Post autor: Mushi »

Dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy Chojrakowi! Czekam na informacje od osoby, która obecnie decyduje o losach psa. Rozmawiałam z nią wczoraj i otrzymałam zapewnienie, że psiak jest do adopcji. Niestety dzisiaj pojawiły się wątpliwości, co moim zdaniem skończy się dla niego fatalnie... Do powrotu właścicielki, czyli na czas bliżej nieokreślony, miałby zostać wywieziony na Suwalszczyznę, do jakiegoś gospodarstwa. Wiem, że Chojrak ma naturę wędrownika, więc prawdp. już pierwszego dnia zniknie gdzieś w lesie, albo zostanie przykuty na łańcuchu do budy. Zastanawiam się co teraz zrobić, jak mu pomóc. Może rozwiązaniem byłby dom tymczasowy, który ewent. mógłby przekształcić się w stały – jeśli jego właścicielka postanowi nie wracać. Takie rozwiązanie z pewnością byłoby dla niego najbardziej korzystne biorąc pod uwagę stan zdrowia dziewczyny (stosunkowe krótkie okresy, kiedy funkcjonuje w miarę normalnie i znacznie częstsze okresy "ciemne", kończące się zawsze pobytem w szpitalu psychiatrycznym). Dam znać jak czegoś się dowiem. W razie pytań czy pomysłów proszę o konatkt - podam tel. na priv.
Mushi
Posty: 5
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 23:46

Re: ogar polski szuka domu

Post autor: Mushi »

Aha, pies jest w Warszawie, w Śródmieściu.
ODPOWIEDZ