SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Post autor: BasiaM »

Na zielonym jest taki temat : http://forum.goncze.eu/viewtopic.php?t= ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Serce mi się kroi okrutnie :placzek:
Nie zbawimy całego świata ale może zasponsorujemy worek karmy ?
Może ktoś jest w stanie pomóc suni ?

Ludzie to potwory :zly2: nie mam słów...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Post autor: SARABANDA »

Faktycznie, właściciel to ostatnia osoba do której ta sunia powinna trafić. Moim zdaniem szybko ją uśmierci chociażby po to by zlikwidować dowody swoich zaniedbań. Chyba w tym momencie dobra wola weta który nie wyda suni ze względu na jej stan. Ale jak długo?

_________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Post autor: ania N »

Jakie biedne ślepia. :( Karmę można sponsorować ale co dalej? Nie może tam wrócić. :wow_3:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Post autor: weszynoska »

Bajka dostała szansę na powrót do zdrowia :silacz:

na miesiąc zabierze ja do siebie forumowy Ikar ( z zielonego) potem w zależności od postępów rehabilitacji opiekę przejmie ktoś inny....

sunia nie może jeść suchej karmy bo ma przed sobą jeszcze jakieś zabiegi...

Jak tylko Ikar się wypowie co jest potrzebne..ruszamy z pomocą, jest sporo gonczarzy oferujących wsparcie...mam nadzieję, że damy radę :happy3:

chyba z tej racji Bajka dziś nieśmiało zamerdała ogonkiem :marzyc:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Post autor: SARABANDA »

Trzymam kciuki za powodzenie akcji i za Bajkę, zasłużyła na odmianę losu. Wspólnymi siłami na pewno damy radę.

_________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Post autor: Wilga »

Hej hej,
w weekend razem z Ikarem przewoziłam Bajkę do Warszawy,
Witam,

Bajka to piękny gończy, okrutnie zmaltretowany przez ludzi. Wreszcie trafiła pod dobre skrzydła, najpierw do super lekarzy z Pruszcza, którzy ją zabrali z pola, po wypadku komunikacyjnym (sądząc z miejsca znalezienia "otarła się" o pociąg) dosłownie w ostatniej chwili, teraz w ręce Tomka czyli Ikara z forum zielonego. Są na niej liczne ślady dawnych kontuzji i ran.
Przed Ikarem długa droga do wyprowadzenia Bajki do względnie dobrej kondycji i potrzebuje potrzebuje naszego wsparcia. W tej chwili przeznaczył swój urlop na opiekę nad sunią.
Wg mojego rozeznania w tej chwili potrzebuje:
1. wsparcia transportowego w Warszawie - do lekarza na kolejne wizyty (pies absolutnie nie nadaje się do transportowania komunikacją publiczną); potem pewnie na rehabilitację np. na bieżni wodnej; wiem, że Ania W i Wojtek od Grota wspomagają, ale myślę, że to może nie wystarczyć,
2. wsparcia finansowego na dobrą karmę - na początku musi mieć gotowaną (kurczak, ryz, warzywa), ze względu na kontuzję szczęki, później dobrą karmę, bo suka jest zagłodzona i pewnie jakieś preparaty wzmacniające, jak skończą się te, które przekazali weci z Pruszcza.
3. Ikar zakupił dla Bajki klatkę, wskazana aby ograniczyć jej ruch w ciągu kolejnych tygodni - może ktoś może ten zakup zasponsorować?; przydałby się dry bed.
4. sfinansowania wizyt lekarskich - jutro u dr. Bissenika, pewnie będą też kolejne oraz leków, ewentualnych zabiegów.
Czy ktoś może pomóc na miejscu w Warszawie?
Czy możemy jako forum zaprzyjaźnione z gończymi coś z naszego funduszu przekazać Ikarowi? np. zafundować zakupy, które oferuje zrobić Ania W. (dry bed, karma specjalna na odkarmienie i pomoc w odbudowie kręgosłupa - zapomniałam nazwę :(.

Pozdrawiam

Bogna i Wilga

PS. Ktoś nad nami czuwał z Góry, w piątek i sobotę była śnieżna zadyma, w weekend super zimowa pogoda, teraz jak już wróciłam do domu - znowu śnieżna purga :).
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 sty 2013, 20:13 przez Wilga, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Post autor: Wilga »

Wątek Bajki jest na zielonym forum.
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Post autor: Ola i Dunaj »

Bogna wielki szacunek za podjęty trud ! :szacun_1:
Bajka ma szczęście, że w końcu trafiła na ludzi. Lekarzy z Pruszcza, Tomka, który ją wziął pod opiekę i Twoją osobę :)
Jeśli ma się odbyć głosowanie w sprawie wspomożenia Ikara, z naszego funduszu, to głosuję na tak :)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Post autor: kasiawro »

Wilga ukłon za pomoc, czas i transport!!!
Wilga jakie preparaty wzmacniające bierze suńka, lub jakie potrzebne są?
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: SUNIA GOŃCZY POLSKI PO WYPADKU -Pruszcz Gdański

Post autor: hania »

Też jestem na tak
ODPOWIEDZ