labek potrzebuje pomocy

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

labek potrzebuje pomocy

Post autor: SARABANDA »

Od kilku dni po moim osiedlu błąka się labek, potwornie wychudzony, brudny i zalękniony, kuleje na tylną łapę, nie daje do siebie podejść , ucieka. Czy ktoś może wrzucić info na forum labków, może ktoś się zainteresuje i zadziała. Pies pilnie potrzebuje pomocy.W ostateczności pozostaje schronisko ale nie wiem czy uda się go złapać.
Sosnowiec (centrum), okolice ulicy Kilińskiego, Kiepury
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: labek potrzebuje pomocy

Post autor: Ania W »

Małgosiu zrób zdjęcie- nawet komórką.
Mogę poprosić o wrzucenie na fb ale informacja z fotką bardziej działa....
Na razie nie mam pomysłu co z nim zrobić - musi ktoś lokalnie zadziałać.
W najgorszym wypadku chyba w grę wchodzi strzelba palmera - ryzykowna ale myślę, że nie mniej niż mocno wystraszony pies uciekający na oślep przed siebie.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: labek potrzebuje pomocy

Post autor: qzia »

Może mu podać coś uspokajającego lub usypiającego i wtedy złapać?
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: labek potrzebuje pomocy

Post autor: SARABANDA »

Pies nie daje podejść bliżej niż na jakieś 10-15m, w ogóle jak widzi czyjeś zainteresowanie to szybko ucieka. Widzę go raz , dwa razy dziennie ale rozmawiałam ze znajomymi "psiarzami" i też go spotykają. Nie wiem czy uda mi się w tej sytuacji zrobić fotkę i to jeszcze komórką a innym aparatem nie dysponuję. Jest raczej młody , coś ma z tylnymi łapami. Boję się że wpadnie pod auto albo go pogryzie jakiś osiedlowy pies. Jutro będę mieć trochę czasu to może coś zdziałam.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: labek potrzebuje pomocy

Post autor: kasiawro »

Gosia a nie można zgłosić tego do straży miejskiej :mysl_1: ?
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: labek potrzebuje pomocy

Post autor: SARABANDA »

Jutro zadzwonię, zapytam. Kilka lat temu u mnie pod pracą był przywiązany i pozostawiony pies. Niespokojny, wręcz pobudzony, szczekający, taki nie do odwiązania i zabrania samemu. Najpierw obserwowałyśmy bo był przywiązany na porządnej smyczy, miał ładną obróżkę, po kilku godzinach zaczęłyśmy szukać pomocy. Koszmar . Kilka godzin dzwonienia, szukania, przepychanek. W końcu udało nam się załatwić po interwencji w urzędzie miasta że wieczorem przyjechali panowie którzy mieli zawartą umowę z urzędem miasta i zabrali psiaka do schroniska. Jakoś nie wierzę że ktoś taki poświęci czas żeby złapać przemieszczającego się i uciekającego psa.
Gdyby nie był taki "bojący" było by łatwiej. W okolicy jest kilku miłośników labków, kilka psów w takiej sytuacji zostało przygarniętych.
Sprawdzałam na forum labkowym, strasznie dużo psów które potrzebują pomocy.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: labek potrzebuje pomocy

Post autor: Ewka »

No ale jeśli ktoś go skrzywdził, to nie dziwota, że ucieka. Trzeba go złapać, choćby po to, żeby opatrzeć i nakarmić.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: labek potrzebuje pomocy

Post autor: Wigro »

Gosiu w tej sytuacji nie dacie rady sami,
musisz "tylko"monitorować sprawę,
oni mają średnio 1400 PLN, za żywego albo umarłego- czujesz.
zgadnij jakie wolą ?
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: labek potrzebuje pomocy

Post autor: Ewka »

Dostałam informację, że "pies (dzięki wolontariuszom) został złapany i przebywa w schronisku w Sosnowcu. W każdym razie nie grozi mu już ruchliwa ulica i inne "atrakcje", jakie czekają na psa miejskiego włóczęgę . Potulny i przerażony, ale bardzo grzeczny. Jest pogryziony i ma coś z tylnymi łapkami. Oceniony na ok 3 lat."
Załączniki
labek z Sosnowca w schronie.JPG
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: labek potrzebuje pomocy

Post autor: kasiawro »

Dobrze, że labek już bezpieczny.
ODPOWIEDZ