OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Post autor: qzia »

Kazali czekać to czekam. Jakby co dawajcie znać. Pojedzie ktoś po pannę tylko ktoś będzie musiał wziąć ją na kwarantannę, bo u mnie na razie nie można.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Post autor: Ania W »

qzia pisze:... ktoś będzie musiał wziąć ją na kwarantannę, bo u mnie na razie nie można.
W tej materii też pewne kroki poczynione ;)
Awatar użytkownika
kwadra
Posty: 1491
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 19:47
Gadu-Gadu: 2083032
Lokalizacja: Zabrze

Re: OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Post autor: kwadra »

wiadomo coś wiecej o suni??
be the person your dog thinks you are
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Post autor: Ania W »

Tak.
Po odczytaniu tatuażu okazało się, że sunia jest z hodowli Grające Echo.
Kraków już wie. Mam nadzieję, że suka niedługo trafi we właściwe miejsce....
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Post autor: Ewka »

To cudnie :happy3: dobrze w tym wątku czytać dobre wiadomości
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Post autor: BasiaM »

Czyli jednak tatuaż był :wow_3: a mówili, że nie ma :zly3:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Post autor: Ania W »

Trzeba było się trochę postarać. :roll:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Post autor: Ania W »

To Heca Grające Echo. Osoba, która ją kupiła w momencie kiedy jej nie chciała przekazała ją z dokumentami jakiemuś weterynarzowi, który miał ją przekazać dalej…no i pies jakoś znalazł się w schronisku . A potem jej losy są dość dziwne. Przede wszystkim dość dziwne okazało się podejście służb zajmujących się problemem bezdomności i pracowników/wolontariuszy schroniska.

Suka ma tatuaż, czytelny. Odnalezienie na tej podstawie hodowcy to max 24 godziny. Tymczasem suka w jakiejś „przechowalni”(miejsce niezidentyfikowane więc nie wiem gdzie właściciel miałby jej szukać, zwłaszcza gdyby nie był „tutejszy”) a potem w schronisku przebywała od maja! Owszem właściciel miał dużo czasu, żeby ją znaleźć…. Tylko, że tym razem jemu nie zależało. Jednak było też dużo czasu, żeby ją zidentyfikować i umożliwić szybkie opuszczenie tego miejsca i np. powrót do hodowli. Tym samym pies nie zajmowałby miejsca w schronisku i nie generowałby kosztów, a to raczej nie poprawia ogólnej sytuacji zwierząt bezdomnych. Niestety po rozmowach z osobami, do których podany był kontakt, a także z innymi związanymi ze schroniskiem nie można się oprzeć wrażeniu, że komuś nie zależało na dobru tego psa. Co więcej chyba pokutowała za niechętny stosunek tychże osób do psów rasowych i hodowców. Przykre….Psy rasowe oczywiście nie są lepsze od kundelków, ale nie są też gorsze…Jeżeli psa rasowego można szybciej „wyjąć” ze schroniska to dla dobra pozostałych należy to robić.
W tej sprawie bulwersujące są jeszcze inne rzeczy oprócz tego, że świadomie zatajono jej tatuaż. Suka została wydana świeżo po sterylizacji ( ze szwami) i po wykonanym zabiegu na powiekach (także ze szwami) – oczywiście bez wcześniejszej konsultacji. Rozumiem wykonywanie sterylizacji u psów przebywających w schroniskach ( normalnie w trybie – kwarantanna
>szczepienie,odrobaczenie>sterylizacja/kastracja), to oczywiście zapobiega niechcianym ciążom w tych miejscach, chłodzi też nieco zapędy tych, którzy czają się na psy rasowe/w typie tylko w celach zarobkowych. Nie wiem jednak czy trzeba było czekać aż 5 miesięcy żeby się wziąć za te sprawy w tym przypadku, biorąc pod uwagę, że w tym czasie suka mogła (albo miała) mieć cieczkę w schronisku. I to w momencie, kiedy rozdzwoniły się telefony osób związanych z rasą, gotowych pomóc, wiadomo było, że suka idzie do dobrego domu, hodowca jest w kontakcie ze schroniskiem.
Finał jest taki, że Heca zamieszkała sobie szczęśliwie we Wrocławiu u byłego właściciela ogarki – Zorby z Pasją. :) Tylko czy musiała tyle miesięcy spędzić w schronisku? :roll:
I refleksja- Zawsze uważałam, że lepiej tatuować niż chipować – jeżeli tatuaż jest dobrze wykonany to identyfikacja psa to kwestia co najwyżej godzin i nie wymaga wiedzy tajemnej, można go przeczytać bez żadnego sprzętu. Ale teraz? :niewka:

A w całej sprawie duże podziękowania za zawziętość należą się Monice – diamantinie, bo nie odpuszczała, dobijała się do schroniska jak mogła uruchamiając różne kontakty i Magdzie, bo szybciutko zajęła się sprawą doprowadzając do szczęśliwego finału :brawo_1:
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Post autor: aganowaczek »

Super, że suka jest wyjęta ze schronu i mieszka w nowym domu :szacun_1: :zgoda:
Ale oburzające jest podejście schroniska (tatuaż, sterylizacja, przetrzymywanie rasowego psa)!
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: OGAR SUCZKA - PRZYTULISKO PRZYBORÓWKO RUSIEC

Post autor: qzia »

Ja mam wszystkie ogary pochipowane i wytatułowane. Tak na wsjakij słuczaj. :niewka: :niewka: Szkoda suni, bo pewnie w tym schronie za fajnie nie było. Dobrze, że już ma domek. :uff: :uff: Przed detektywami z ogarkowa nic się nie ukryje. :nunu: :nunu: :nunu: I dobrego i złego. :jezyk_3: :jezyk_3: A dla dziewczyn :szacun_1: :szacun_1: za ich pracę.
ODPOWIEDZ