Ogar okolice Krościenka - PILNE

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Ogar okolice Krościenka - PILNE

Post autor: Ania W »

Zadzwoniła do mnie Pani, która wprawdzie mieszka w Warszawie ale obecnie przebywa koło Krościenka na urlopie. Przyplątał się do niej taki ogar - dość młody, bardzo sympatyczny i kontaktowy pies.
Z wywiadu wynika, że bląka się po okolicy już dość długo i generalnie opisywany jest jako niczyj.
Pani psa bardzo szkoda bo skradł serce wszystkich... ale nie jej dwóch jamników, które gonią go na potęgę.
Pani z rodziną bardzo chce pomóc, ale dzisiaj wieczorem wraca do W-wy.
Ja z kolei siedzę długo w pracy :/
Macie pomysł co można zrobić na szybko, żeby pomóc temu psu?
Tatuaży nie odnotowano, chip nie sprawdzony, pies bez obroży.
Załączniki
20170924_164543.jpg
20170924_164543.jpg (143.31 KiB) Przejrzano 3740 razy
20170925_113746.jpg
20170925_115419.jpg
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Ogar okolice Krościenka - PILNE

Post autor: Ula »

Pomyślałam o Beskidzkich Wyspach albo o Andrzeju Mirku( Słopnicka Przełecz ) - Może ma ktoś do nich kontakt ? ja nie mam - oni teoretycznie najbliżej ; no jeszcze hodowcy z Krynickiej Doliny ...


Ładny pies ... Moze zabraliby go do siebie a potem będziemy myśleć dalej

Ja niestety dzisiaj podobnie wychodze z pracy ok 18 a jutro z samego rana podróż do Turynu ... :zly2:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ogar okolice Krościenka - PILNE

Post autor: Ania W »

Rozmowy były : z Krynicką ( nie od nich), Beskidzkie (dostałam kilka namiarów do sprawdzenia - dzięki), Nadleśnictwo Krościenko (nie ich, nie przechowają).
Okoliczni weci nie rozpoznają. Jednemu ktoś o takim psie mówił już ze dwa tygodnie temu.
Zgodnie z tym co mówią lokalsi jest bezpański.
Czas ucieka...
Czy gdyby udało mu się znaleźć jakieś płatne miejsce na przechowanie wchodzimy w to?
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Ogar okolice Krościenka - PILNE

Post autor: SARABANDA »

Jestem za.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Ogar okolice Krościenka - PILNE

Post autor: Ewka »

Tak.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Ogar okolice Krościenka - PILNE

Post autor: Ula »

Zdecydowanie tak
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Ogar okolice Krościenka - PILNE

Post autor: Wilga »

Tak, warto go gdzieś przechować. Napiszcie, gdzie on "bywa" q Krościenku (jakie okolice). Może uda mi się zainteresować kogoś, kto tam mieszka, ale jest "niepsi" i musiałabym dokładnie wytłumaczyć czego ma szukać i ew. co ma dalej z nim zrobić.
Awatar użytkownika
ergo5218
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 06 sty 2015, 09:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Ogar okolice Krościenka - PILNE

Post autor: ergo5218 »

jakby dało radę ogarka zabezpieczyć, byłoby cudnie. Już sama myślałem o znajomej z hotelikiem, ale człowiek w Toruniu ma jednak inne poczucie odległości. Okazało się to jednak trochę daleko.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ogar okolice Krościenka - PILNE

Post autor: Ania W »

Na dzisiaj stan jest taki.
Pani niestety musiała wracać do W-wy, ale przedtem poświęciła dwie godziny na szukanie go na miejscu...niestety :niewka: Na miejscu usłyszała, że wróci bo zawsze wraca...

W każdym razie oddzwonił do niej hotelik, do którego nie udało jej się dodzwonić w ciągu dnia. Właściciel zadeklarował, że weźmie go za 30 zł za dobę. Udało się też tak sprawę załatwić, że osoba wynajmująca domek, w którym pani mieszkała zadeklarowała, że gdyby młodziak się pojawił przetrzyma go, a pan od hoteliku podjedzie i go odbierze do siebie.
Mamy być w kontakcie.

Młody jest podobno super. Skradł serce całej rodziny, są bardzo mocno zaangażowani więc na pewno pomogą szukać mu domu. Mam nadzieję, że to nie potrwa długo. :prosze_1:

Są też warianty awaryjne. Jeden dzięki Żanecie :szacun_1: Są też opcje pomocy pośredniej.
Bardzo wszystkim dziękuję. :szacun_1:
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Ogar okolice Krościenka - PILNE

Post autor: SARABANDA »

Trzymam kciuki za powodzenie, jak zawsze niezawodni :szacun_1:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ