Szczenięta znalezione przy śmietniku

Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczenięta znalezione przy śmietniku

Post autor: zybalowie »

Ania W pisze: Ja nie wiem czy chodzi o gruboskórność...raczej o pragmatyzm, choć też brzmi to nieco okrutnie ...
Realia w Polsce są takie jakie są...
Ja jestem trochę jak mój pies - raczej mało wyczulona na słowa ;-)

Mam nadzieję, że nie zabrzmiała to ofensywnie. Intencje miałam inne. Starałam się jakoś ująć to, że zajmowanie się adopcjami to nie jest wesoły spacerek przez kwiatowe pola - to trudne zajęcie, które uczy pragmatyczności.

Na dogo ani słowa więcej o tym co dale ze szczeniakami :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Chaszczy
Posty: 1187
Rejestracja: wtorek 06 lip 2010, 08:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wieś niedaleko Grodu Kraka

Re: Szczenięta znalezione przy śmietniku

Post autor: Chaszczy »

Witam wszystkich
dzięki za błyskawiczny odzew i cenne uwagi! Psy rzeczywiście znalazły błyskawicznie domki. Wszyscy wiemy, że są za małe na adopcję, ale nie ma innego wyjścia. Na początek, przez pierwszy tydzień będą u zaprzyjaźnionego weterynarza, ktory je dziś rano przeglądnął (stwierdził, że wyglądają na zdrowe i zadbane pomimo wszystko, np. brak oznak odwodnienia i są dość pulchne (na moje oko); chyba nawet spędziły parę dni z matką).

Za tydzień idą do nowych domów. Mamy nadzieję, że właściciele są świadomi jakie zobowiązanie przyjmują i wytrzymają (karmienie co dwie godziny, masowanie brzuszków w nocy, itp)... Na wszelki wypadek postaramy się w miarę możliwości wyposażyc ich w pokarm dla szczeniąt (zrobiliśmy zrzutę w urzędzie), mam nadzieję, że się uda. Zależy ile tej kasy będzie, bo pierwszą ideą było wsparcie weta na poczet pokarmu mlekozastępczego lub lekarstw/witamin itp. Wiadomo, że najlepsza by była mamka na parę tygodni, ale o ile wet nie ma własnej suki, która by dała radę to nie będzie o tym mowy. Poza tym jak napisałam są już umówieni do odbioru psów.

Jeden piesek poszedł już nawet dziś do nowego domu. Jego pani wyglądała na rezolutną osobę. Miała już psy i ma doświadczenie, a żeby dać sobie radę z takim maleństwem cały dzień dziś czytała różne porady. To już dużo i mam nadzieję, że psiak będzie się miał dobrze.

Dzięki raz jeszcze!

ilona

Ps, dam znać co z krecikami za parę dni :-)
Karbon i Pańciostwo - Ilona, Paweł, Cyprian
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szczenięta znalezione przy śmietniku

Post autor: hania »

Dobrze by było, żeby przez jakiś czas maluchy regularnie się spotykały jak nie ma szansy, żeby razem się wychowywały. Jest im to potrzebne do normalnego rozwoju psychicznego.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczenięta znalezione przy śmietniku

Post autor: Aszemi »

Pozostaje trzymać kciuki za marszałkowskie maluchy :piwko:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Chaszczy
Posty: 1187
Rejestracja: wtorek 06 lip 2010, 08:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wieś niedaleko Grodu Kraka

Re: Szczenięta znalezione przy śmietniku

Post autor: Chaszczy »

hania pisze:Dobrze by było, żeby przez jakiś czas maluchy regularnie się spotykały jak nie ma szansy, żeby razem się wychowywały. Jest im to potrzebne do normalnego rozwoju psychicznego.
myślę, że nowi właściciele będą mieć tego świadomość, choć nie wiem czy będzie możliwe, pewnie wszystko będzie zależeć od odległości jaka ich będzie dzielić. Oby maluchy rozwijały się zdrowo, a ich włąścicielom nie zabrakło sił, czeka ich dużo pracy przez najbliższe parę tygodni.
ilona
Karbon i Pańciostwo - Ilona, Paweł, Cyprian
ODPOWIEDZ