Mniej ogarowo, bardziej gończo...

Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Mniej ogarowo, bardziej gończo...

Post autor: carmen »

ja mam wrażenie, że gończe to by i bez KW teraz mogły nieźle funkcjonowac jako rasa. No ale to nie moja działka ;)
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mniej ogarowo, bardziej gończo...

Post autor: Aszemi »

weszynoska pisze: i chciałabym zobaczyc tego ojca.......
Jak z nią mailowałam to napisała że niestety nie ma zdjęcia ojca...
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Mniej ogarowo, bardziej gończo...

Post autor: weszynoska »

carmen pisze:ja mam wrażenie, że gończe to by i bez KW teraz mogły nieźle funkcjonowac jako rasa. No ale to nie moja działka ;)
Kinga....ja blondynka dzis jestem...wytłumacz co miałas na mysli?????????
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: Mniej ogarowo, bardziej gończo...

Post autor: carmen »

no cóż, uważam, że gończe bez psów na KW - czyli wprowadzania do rozrodu NNek i tak byłyby już w stanie prowadzic planową hodowlę i rozwijąc rasę tak by spełniac wszystkie formalne wymagania FCI podczas ostatecznego przyjęcia tej rasy. Narazie przyjęta została czasowo. Jednym z powodów moga byc własnie takie posokowate gończe, które teraz są czarne a wyjdą w którymś pokoleniu... no pod warunkiem, że ktoś taką NNkę do hodowli wprowadzi. A może wyjdzie czekolada z tego? ;) who knows? Zastnawiały mnie też psy w odcieniu mlecznej czekolady, pojawiły się takie gończe na klubówce. W tym odcieniu jak dla mnie coś było nie jasne. Jak ktoś może to prosze o wytłumaczenie jakie allele wpływają na rozjasnienie barwy czekoladowej do cappucino? ;) W artykule o dziedziczeniu koloru u gończego nie było o tym ;) Tylko proszę o wytłumaczenie skondensowane by nie zaczynac off topu :geek:
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Mniej ogarowo, bardziej gończo...

Post autor: weszynoska »

Pokaż zdjęcia ...takiego przykładowego cappucino...ja na klubówce nie byłam na własne oczy nie wiedziałam.....
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: Mniej ogarowo, bardziej gończo...

Post autor: carmen »

proszę... na zdjęciu specjalnie zostawilam

pies czarny, obok czekolada i obok czekolada typu cappucino

Obrazek

oczywiście nie wklejam tego by się kogoś czepiac. Chodzi mi o samą możliwosc wystąpienia rozjaśnionej barwy - jak to się dzieje?
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
goncza_bieda

Re: Mniej ogarowo, bardziej gończo...

Post autor: goncza_bieda »

była rzeczywiście jedna taka sucz... po majorze jeśli się nie mylę. kolor mało efektowny, budowa ok. ona była bardzo przesiana i włos na całej długości miał różną barwę. dawało to taki właśnie efekt.
różnice w nasyceniu barwy występują także u gończych czarnych. w zależności od długości włosa, pory roku, stopnia wyczesania itd. itp. czerń może być głęboka lub nie wyszarzała. najbardziej czarne są te o krótkiej, przylegającej do ciała sierści - prawie kreciej. dłuższy włos to z reguły włos "mniej" czarny.
ODPOWIEDZ