Allegro

Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Paula »

Gdzieś już widziałam zdjęcia tego psa... :zdziw_4: hmm...

w necie znalazłam info, że w Truskolasach (lub w okolicach) jest ogar o imieniu Rufus, był kiedyś taki? (gorzej jak to imię domowe...)


EDIT: Można zgłosić naruszenie zasad nie mając konta na Allegro (nie trzeba się logować), a więc może to zrobić każdy. Może to głupio zabrzmi, ale zaznaczyłam "Produkt nieoryginalny (pozostałe)" jeśli chodzi o żywe zwierzęta nigdy nie mam pomysłów... Można też się przyczepić, bo sprzedawca oferuje "towar" niejednorodny, tzn. nie wiadomo czy sprzedaje psy czy suki (ktoś mi kiedyś tak mówił...)
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Aszemi »

Ja zgłosiłam dwa razy raz jako naruszenie dotyczące opisu i raz jako produkt nieoryginalny :zly1: ale wątpię żeby to cokolwiek pomogło bo oto co stanowi regulamin odnośnie zwierząt:
Sprzedaż zwierząt za pośrednictwem serwisu Allegro jest dozwolona z pewnymi wyjątkami.

Niedozwolony jest handel żywymi i martwymi okazami zwierząt, które wymienione zostały w aktualnych aneksach A-D do rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97 z dnia 9 grudnia 1996 r. w sprawie ochrony gatunkowej dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi. Zakaz obejmuje również części tych zwierząt oraz produkty pochodne.

Jeżeli jesteś Sprzedającym i zamierzasz wystawić na Allegro zwierzę lub produkt pochodny (np. skórę lub futro), upewnij się, czy dany gatunek zwierzęcia nie został uwzględniony w aneksach A-D powyższego rozporządzenia.

Jeżeli jesteś Kupującym i masz podejrzenie, że sprzedaż zwierzęcia lub przedmiotu pochodnego może stanowić naruszenie powyższych zasad, poinformuj nas o tym.

Na Allegro można sprzedawać zwierzęta nieobjęte ochroną gatunkową. Niezależnie od gatunku zwierzęciu należy zapewnić humanitarny transport (najlepiej przez dowóz zwierzęcia do Kupującego lub umożliwienie odbioru osobistego).
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Agata »

Dzięki, Aszemi, musiałam wyjść na parę godzin i nie zgłosiłam naruszenia.
Wiecie, problem sprzedaży zwierząt nierodowodowych tkwi, moim zdaniem... w kupujących. Jeśli stoi jak byk, że pies jest nierodowodowy, to każdy zdrowo myślący człowiek pojmie, że nabycie go jest kupowaniem kota w worku... Jeśli jest naiwny, to uwierzy zapewnieniom sprzedawcy co do jego pochodzenia.
Najbardziej martwi mnie taki obrót bezpapierowcami w kontekście KW...
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Aszemi »

I to może martwić i pewnie będzie wykorzystywane :zly2:
A co do kupowania bezpapierowców to oczywiście się zgodzę z Tobą ale wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy zresztą to tak jak ze wszystkim Cena Czyni Cuda :niewka:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Ania W »

W tej chwili generalnie rozgorzała dyskusja na temat obrotu zwierzętami na takich portalach jak allegro - de facto są tam traktowane jak każdy inny towar(zwróćcie uwagę, że można zgłosić nadużycie, bo w miocie są sprzedawane psy i suki więc TOWAR jest niejednolity...brzmi dziwnie).
Ale Allegro to jednocześnie szansa dla tysięcy bezdomnych burków BEZ RODOWODU. Wiele spośród tych którym szukalam domu właśnie przez allegro go znalazły.
Dla mnie zawsze to sprawa sformułowania ogłoszenia i podejścia hodowcy / opiekuna psa.
A tak długo jak w Polsce będzie dopuszczalne rozmnażanie zwierząt bez udokumentowanego pochodzenia, tak długo legalne będzie ich sprzedawanie. W świetle prawa to nie jest łamanie przepisów...niezależnie od tego jak na to patrzymy.
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: wladekbud »

No, ale właśnie, nie rozumiem co miałoby się zrobić?

Jeśli dopuścić tylko rodowodowe, to co z całą masą kundelków, które przez m.in. allegro mogą znaleźć nowe domy? Wysterylizować wszystkie? Jeśli dopuści się się do takiego handlu tylko rasowe (tzn. rodowodowe), to wtedy dopiero może być problem dla szczeniąt - mieszańców.

Co wydaje mi się możliwe, to np. wymóg użycia sformułowania "pies w typie rasy", a nie "pies rasy".

Bo przecież informacje w stylu: "nierodowodowy, po rodowodowych rodzicach" są zgodne z prawdą, z tym, że dużo ludzi pewnie nie wie jak to rozumieć.
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Aszemi »

No i myślą że to pełnowartościowy tak jak z rodowodem bo nawet im do głowy nie przyjdzie że może być coś z nim nie tak skoro hodowlanki nie zrobił :zly2:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Allegro

Post autor: Paula »

http://allegro.pl/item581200395_ogar_po ... wodem.html
OGAR POLSKI
PŁEĆ SUKA
WIEK 18 MIESIĘCY
Z RODOWODEM /PELNA DOKUMENTACJA RODOWODU/
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
bea100

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: bea100 »

A mnie uderzyło, że do sprzedania są trzy szczeniaki. Na zdjęciu widzę cztery. Boję się, że jeden (suka jak znam życie) zostanie w rozmnażalni i (jak znam rozmnażalnie) będzie kryta przez jedynego dostępnego samca w typie rasy ( w tym przypadku przez ojca) :(
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Ania W »

Ja doliczyłam się 6 szczeniaków. Może część się już sprzedała.
ODPOWIEDZ